Olej na drevo

Moderátor: Living

Olej na drevo

Odeslatod ravenx v Čtv 05. Lis 2009 14:24:03

Nátěr dřeva se tu řešil už mnohokrat, ale většinou jen tenkovrstvé lazury. Chci natřít pohledové trámy v interiéru olejem tak aby se jim zachoval původní vzhled, tedy asi nějakým čirým i když ty zas nemívají ochranu proti UV záření.
Po průzkumu jsem zjistil, že na trhu se dají sehnat Bondex, Astraxil, Tikkurila, Osmo, Remmers, Lazurol.
Máte někdo zkušenost s některým z uvedených a mohli by jste se podělit o fotku a případně o poznatky podle kterých jste se rozhodli zrovna pro ten který.
Díky.
ravenx

Re: Olej na drevo

Odeslatod JardaS v Čtv 05. Lis 2009 20:11:52

Astraxil mi doporučil Liboslav, který tady na fóru někde několikrát prezentoval svou roubenku.
Máme s ním natřená prkna v obkladu štítu, veškeré viditelné konce vaznic a krokví prkna na podbití. Jednoznačně doporučuju, cena kolem 1400 za pixlu 5 l.
Výhodou je, že si můžeš nechat namíchat slabší pigment, my používáme jenom 50% a při dvou nátěrech to není tak tmavé. Zítra ho kupuju pro truhlářě, který nám dělá vchodové dveře.

ravenx napsal:Nátěr dřeva se tu řešil už mnohokrat, ale většinou jen tenkovrstvé lazury. Chci natřít pohledové trámy v interiéru olejem tak aby se jim zachoval původní vzhled, tedy asi nějakým čirým i když ty zas nemívají ochranu proti UV záření.
Po průzkumu jsem zjistil, že na trhu se dají sehnat Bondex, Astraxil, Tikkurila, Osmo, Remmers, Lazurol.
Máte někdo zkušenost s některým z uvedených a mohli by jste se podělit o fotku a případně o poznatky podle kterých jste se rozhodli zrovna pro ten který.
Díky.
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod Jean v Čtv 05. Lis 2009 20:31:28

Já jsem použil Bezbarvý Astraxil na domeček pro děti - je ze smrkových trámů a desek a už po roce to dřevo začíná šednout. Nevím, čím to je, natíral jsem to 2x, možná to chtělo víc. Nebo je to prostě tím, že v tom není pigment a UV záření přes to pronikne.
Jean

Odeslatod Boro v Pát 06. Lis 2009 12:14:03

Na jaseňových parketách mám tvrdý voskový olej Osmo a po viac ako roku som zatiaľ spokojný. Ale bol riadne drahý. Predávajú aj UV ochranu, ale tá bola rovnako drahá ako samotný olej.
Boro

Odeslatod brambor v Pon 09. Lis 2009 20:30:12

Proč potřebujete na olejový nátěr v interieru UV ochranu? To mě zajímá. :suprised: . Jinak, pokud chcete kvalitní směs přírodních olejů bez syntetických sraček a jedů, tak kreidezeit, základní olej.
brambor

Odeslatod SlavekPavlik v Pon 09. Lis 2009 22:28:53

Jean: Bezbarvé lazury a oleje většinou UV ochranu nemívají a když mají, tak to stojí spoustu peněz a stejně to není nic moc, aspoň co jsem se doslechl.

brambor> Jaké máš s tím olejem od kreidezeitu zkušenosti?
SlavekPavlik

Odeslatod Richard III. v Pon 09. Lis 2009 22:53:00

Na trámy, palubky a na parkety použiju euku-olej 2 Plus HS high solid, který už pár let používáme na podlahy.
Richard III.

Odeslatod brambor v Úte 10. Lis 2009 8:41:27

UV ochrana u bezbarvého olejového nátěru v interieru jaksi postrádá smysl , olej se má zcela vsáknout a povrch zůstat matný, prokreslí se struktura dřeva, dostane tmavší odstín. Zkušenosti: velmi příjemný olej, jak na vůni, tak na práci, lehce roztiratelný, silně zasákavý, ideálně s jedním opakováním. Pro exterier samozřejmě nestačí, tam je nutné ho doplnit o vrchní nátěr s pigmentem a tvrdidlem. Jestli vás zajímá něco konkrétního, tak se ptejte.
brambor

Další

Zpět na Stavba a dům