domácí vodárny

Moderátor: Living

Re: domácí vodárny

Odeslatod marat v Úte 27. Říj 2009 18:42:23

Systém stálého tlaku je zcela běžné řešení rozvodu vody. Čerpadlo je řízené frekvenčním měničem, takže jeho otáčky se pohybují od 0-max.
marat

Odeslatod Alexis v Stř 28. Říj 2009 11:33:11

ty jo? frekvenčním měničem? to jsou teda novinky :shock: frekvenční měnič a patrně se zpětnou vazbou z analogového snímače tlaku vody? neviděl jsem FM za cenu menší než 5tis plus analogový snímač tlaku (to ani nevím kde sehnat?) kde se dá koupit tak levný FM? rád bych si ho pořídil pro řízení vřetena CNC stroje? ať už 1f, nebo 3f, do 0,5kW? :) já sehnal tlakovou nádobu potrubí a všechno kolem asi do 3tis. plus musím koupit Nautilu (typuju 7tis). pokud je pravda to s tím FM, znamená to ale stejně: 3f frek. měnič+ analogový tlak snímač+nautila+potrubí, min. tedy něco přes 15tis? :roll:
jaké to má výhody, kromě hladkého rozběhu motoru? díky
Alexis

Odeslatod zdeneka v Čtv 29. Říj 2009 14:55:34

drkan napsal:Při napouštění pračky mi sepne darlink max dvakrát, při použití té Gardeny mnohokrát více protože čerpadlo vytlačí víc než si stačí pračka vzít takže vypne atd.
Vemte si třeba v kuchyni - opláchnete tohle, tamto, ono a při každém otočení kohoutku sepne čerpadlo, to mi nepřipadá jako ideální řešení. No ale ať si tazatel sám zváží co by chtěl.

Právě v tomto jste nepochopil princip vodního automatu - nejedná se pouze o domácí vodárnu obranou o exp. nádržku!!! Automat je schopen regulovat čerpadlo v široké škále, takže můžete vodu pustit čůrkem a čerpadlo stále poběží, ovšem při minimálním výkonu který bude ekvivalentní průtoku vody. Tzn. že nebude spínat!
Pokud se jedná o příliš malý a trvalý únik vody, automat ho vyhodnotí jako kapající kohoutky, vypne se a zahlásí chybu.
zdeneka

Odeslatod Pepe.Popo v Čtv 29. Říj 2009 15:34:05

zdeneka napsal:Automat je schopen regulovat čerpadlo v široké škále, takže můžete vodu pustit čůrkem a čerpadlo stále poběží, ovšem při minimálním výkonu který bude ekvivalentní průtoku vody. Tzn. že nebude spínat!
Pokud se jedná o příliš malý a trvalý únik vody, automat ho vyhodnotí jako kapající kohoutky, vypne se a zahlásí chybu.

Mate s tim praktickou zkusenost? Ja takove cerpadlo mam doma a praxe je takova ze minimalni prutok je cca 6l/min, coz zase takovy curek neni. Naucili jsme se s tim zit, nepoustime vodu curkem, ale stejne obcas cerpadlo vypadne. Na druhou stranu musim ocenit staly tlak, napr. vysekove rotacni postrikovace travniku (tzv. kaceny) jsou na tlak dost citlive a s normalni vodarnou zrejme neprovozovatelne.
Pepe.Popo

Odeslatod drkan v Čtv 29. Říj 2009 21:10:46

Zdeneka: Stále vidím hlavní mínus sepnutí čerpadla při sebemenším odběru vody. Navíc cena, pokud je použita elektronická regulace otáček, bude jinde než vámi tazateli avizovaných 7tis.
Nemíním se tady ale přít, já jsem zastáncem jednoho systému, vy druhého, tazatel ať si vybere ;)
drkan

Odeslatod sonas v Čtv 25. Bře 2010 14:24:38

Zdravím, mám podobný dotaz. Studna je hluboká 4m. V domě je technická místnost. Rozmýšlím se mezi těmito variantami:

1. klasická vodárna s tlakovou nádobou
2.ponorné čerpadlo ve studni s tlakovou nádobou v technické místnosti

Dejme tomu, že to vyjde finančně nastejno. Pro co se rozhodnout?
Voda bude na WC a zahradu. Líbí se mi varianta 1 kvůli bezhlučnému provozu. Nevím však jak často potřebuje ponorné čerpadlo "servis".

Jak jsou hlučné moderní domácí vodárny např wilo, grundfos, gardena oproti vodárnám, které se prodávaly před cca 20lety?

Díky
sonas

Odeslatod milan.cukrar v Čtv 25. Bře 2010 15:32:01

Sonasi:
1. klasická vodárna s tlakovou nádobou****toto jsem měl. V zimě se občas opotila nádoba. Zrušil jsem tuto vodárnu.

2.ponorné čerpadlo ve studni s tlakovou nádobou v technické místnosti ******dlouho jsem o tom uvažoval, ale pak jsem zvolil podobné řešení "kompaktní vodárnu" Vše je ve studni, jen přívod vody do místnosti. Ale určitě existuje lepší řešení......
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod sonas v Čtv 25. Bře 2010 21:30:42

Milane, nedáte mi tip na konkrétní vodárnu se kterou jste spokojen?
Pod pojmem kompaktní vodárna jsem většinou viděl ponorné čerpadlo s frekvenčním měničem, které stojí cca 30tis kč. Toto jste myslel?
sonas

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům