Střešní okna Langer- zkušenosti

Moderátor: Living

Re: Střešní okna Langer- zkušenosti

Odeslatod mendi77 v Čtv 15. Říj 2009 20:28:42

Waltře, nechej si to nacenit od stavebnin, které ti tam započtou patřičné slevy.

Ale hledět jen na cenu není dobré, takhle by jsi nedopadl dobře ani u plastových oken. Zvaž i výrobce Kubeso, Fenestra, Roto... prostě si udělej celkový obrázek, protože 6 oken už je docela rána.

Také se podívej, který výrobce má jaké požadavky na instalaci a na záruky (montáž topení pod oknem a jiné závazky plynoucí pro uznání případné reklamace).
mendi77

Odeslatod Tea v Čtv 15. Říj 2009 20:52:58

Střešní okna jsou nejslabším článkem střechy, tam bych rozhodně nešetřil každou korunu. Langera jsem měl a okna byla po 3 letech na vybourání.
Tea

Odeslatod stavebníček v Pát 16. Říj 2009 0:27:14

Vybodněte se i na Velux i na Ivana Langra :smiley14:
Poívejte s epořádně na plastová okna ROTO- mám výklopně-kyvná a byly za stejné peníze jako kyvná u Velux.
STřešní okna Roto patří u návštěv k nejobdivovanější prvkům na mém domě. Kyždý říká já mám Velux a po pěti letech vypdají jako ... . To už bych si dnesak nedal.
Apropo- před dvěma lety jsme se přátelil s marketingovou ředitelkou Veluxu pro ČR a víte jaká střešní okna si dala do svého bytu? Já to tedy nevím, ale přiznala se že to nejsou velux :2_hot:
stavebníček

Odeslatod lorsson v Pát 16. Říj 2009 7:27:30

stavebníček napsal:Apropo- před dvěma lety jsme se přátelil s marketingovou ředitelkou Veluxu pro ČR a víte jaká střešní okna si dala do svého bytu? Já to tedy nevím, ale přiznala se že to nejsou velux :2_hot:

To ti asi paní ředitelka poděkuje :smiley12:
lorsson

Odeslatod mendi77 v Pát 16. Říj 2009 10:05:44

Aha, přínosná zpráva :D Takže Velux po 5ti letech vybouchat, protože je to obyčejná borovice, zatímco ROTO dělá okina zřejmě z materiálu, které používají ROTO ve spolupráci s NASA.

Já mám Veluxy v kanceláři a vypadají pořád stejně.

Nemíním se zastávat Veluxu, ale používejme trošku rozumné argumenty, protože když budeš dělat u výroby konzerv v HAMÉ, tak si také jejich paštiku nekokupíš :) Takže člověku se vždy zdá, že to cizí je lepší.
mendi77

Odeslatod milan.cukrar v Pát 16. Říj 2009 12:36:20

stavebníčku, mě to obchodák (z veluxu nebo z Fenestry, už si nepamatuji) vyprávěl, ale o domku pana obchoďáka od Langra.

Nesmí se věřit všem pohádkám, stačí když se náhodně v kanceláři objeví dva obchoďáci z jiných firem najednou. To je mazec.
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod Waltr v Pát 16. Říj 2009 18:31:40

mendi- myslím že stavebníček zminuje plast. :shock: a to sice není od NASA ale ani od LESA :lol:
Já uvádím Langra, protože mám nabídku, a tak ji porovnávám.
Určitě bude Velux kvalita, ale jak už to bývá, po nějaké době příjde konkurence a může být lepší, pružnější, levnější...pan Windows by mohl vyprávět. Já sonduji, a každý příspěvek mě posouvá.
Už mi začly chodit i nabídky na okna a dveře....a to je rostřel. :lol:
Dal bych přednost ověřené kvalitě, a jak to pozoruji jsou typy Alpské U<1 (to je u mne zbytečné)a standart U<1,5 klika mi přijde rozumnější dole a ventilační klapa by měla být. Do koupelny plast. Vlastně jde hlavně o to at něco vydrží, a cenu. Kouknu jěště na ty Rota- díky za tip.
Waltr

Odeslatod dolejslubos v Úte 28. Úno 2017 22:05:45

U střešního okna Rooflite mě zlákala cena a záruka 10 let a podobnost s Veluxem. Nenechal jsem si tyto střešní okna vymluvit od firmy co mě prováděla montáž. 6 oken které jsem koupil jsem nechal firmou co mě dělala střechu namontovat. Okna mám 8 let, plastový zavírací mechanizmus asi po 5 letech zežloutl a láme se, nemá ochranu proti UV. Ten ale po povolení dvou šroubků se vymění a doufám, že jde dokoupit. Jinak jsem z okny spokojen ale u jednoho okna prasknul v rohovém spoji plast. Vyrozuměl jsem výrobce když všude uvádí záruku 10 let, dle jeho pokynů poslal foto praskliny a číslo okna. Mě je i bez nějakého odborného posouzení jasné, že musí jít o vadu materiálu, která se může stát u každého výrobku. Výrobce ale reklamaci zamítl po emailu s tím, že u jejich oken není možné aby došlo k prasknutí rámu a to bez nějakého posouzení, jen na základě fotky. Takže já se z tohoto důvodu těmto oknům již vyhnu a raději si připlatím. V případě zájmu mohu na soukromí email poslat foto praskliny rámu a odpověď výrobce, jak se jednoduše staví k reklamaci.
dolejslubos

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům