má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Moderátor: Living

Re: má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Odeslatod oknolaik v Ned 25. Říj 2009 7:05:58

U mě to zatím po mém průzkumu trhu vyhrává Veka Alphaline 90MD s trojsklem.Jediné co mě zaráží,jsou cenové rozdíly.Přišla mě nabídka za 105000,-,ale většina nabídek je za 120000-130000,-.Jinak první průzkum jsem si dělal vloni v létě,když jsem dostal do ruky projekt a za 130tis.jsem pomalu neměl ani dvojsklo.Okna budu montovat asi duben,květen,myslíte,že má cenu ještě počkat nebo už mám dát nyní zálohu,jak mě navrhují prodejci,protože cena už prý níž jít nemůže,ale bude opět stoupat.Děkuji.
oknolaik

Odeslatod abc v Ned 25. Říj 2009 14:04:30

Uvažuji příští rok se stavbou a docela se mi líbí použít na okna toto:
http://www.lidforpbk.cz/10437/technicke-parametry/
abc

Odeslatod Marian Figa v Ned 25. Říj 2009 17:54:54

To: "oknolaik"
Hezký nick, oknolaik by určitě napsal zcela přesně Veka Alphaline 90MD.
No nic jděte do trojskla Uf 0,5, pak se z tohoto okna dá vytěžit poměrně hodně. Minimálně stejnou službu Vám ale udělá Trocal 88+, Kommerling 88+, Aluplast Ideal 8000 a PROFI Line.
Cena rozhodně není teď nejníž, vrcholí sezona a hodně levní jsou ti, kteří mají nějaké potíže, např. s odbytem nebo financemi. Vím o několika firmách a to poměrně velkých, kteří vybírají zálohy, ale materiál už nenakupují a stroje mají v aukci, říká Vám něco Skyeurope?
Ideální období pro nákup je prosinec - březen, kdy velcí výrobci umí vyrobit na sklad a montovat až např. v dubnu, určitě pak k oknům dostenete další zajímavé benefity. Dávat zálohu na 5 měsíců je nesmysl.

To: "abc"
Další skvělý nick abx by bylo pro vyhledávače lepší.
Váš příspěvek zavání až příliš reklamou, jednokomorové profily se stavební hloubkou 60mm, kam nedáte ani trojsklo a s Heat Mirrorem jste omezeni velikostí, není v současné době aktuálním řešením. Možná pro nějaké průmyslové objekty.
Podíval jsem se na ten web, který odkazujete a našel jsem tam mimo jiné tohle:
•Tepelný odpor:
Uw=1,3 W.m−2 při zasklení izolačními dvojskly s Ug=1,1 W.m−2
Uw=0,97 W.m−2 při zasklení izolačními dvojskly s fólií Heat Mirror® s Ug=0,67 W.m−2
= Uw rozhodně není tepelný odpor, ale pravý opak - prostup tepla
•Šířka profilu: 60mm, šířka s křídlem: 74mm

= šířka profilu 60 mm, šířka křídla 60 mm
A pak ještě tohle:
Okna koncipována z Fiberglassu mají nejlepší izolační parametry. Následuje PVC (izolační vlastnosti zhoršuje kovová výztuha uvnitř), dřevo a hliník. Fiberglass umocňuje tepelnou pohodu domova
= To už je samozřejmě nesmysl, jakékoliv 4 nebo 5 komorové PVC okno má stejné ne-li lepší parametry, stejně tak okno Euro 78.

Takhle lhát se nemá ani malým dětem.
Marian Figa

Odeslatod Waltr v Pon 26. Říj 2009 19:52:13

Chci se zeptat, zmínil jste okna Rehau briliant že v kombinaci s trojsklem jsou slušná okna. Je nějaký problém když je tam místo dvou skel tři?
Myslím jak to snáší rám.
Edit. Myslím vyšší váhu.
Děkuji.
Waltr

Odeslatod ichtyl v Pon 26. Říj 2009 21:29:28

To Barták,Marian Figa-Když už tu máme odborníky,zeptám se na profil Internova 6000 od našich slovenských sousedů s trojsklem 4-16-4-16-4.Mám je namontované již více jak rok a doufám, že jsem s výběrem neudělal chybu. Co vy na to? :roll:
ichtyl

Odeslatod Marian Figa v Pon 26. Říj 2009 21:47:26

Dobrý den,
kdysi dávno v dřevních dobách PVC oken jsme od Chemických závodů Nováky odebírali profily na výrobu oken.

Pokud máte okna z tohoto profilu (Internova 6000) od solidního dodavatele, který přežije záruční dobu oken ;) (doba je těžká) tak jste rozhodně chybu neudělal.

Profil má solidní stavební hloubku 80 mm, plastu je na něm požehnaně - síly stěn odpovídají .Má sice drobátko zastaralejší konstrukci ( nos v rámu a středové těsnění na křídle, v oblasti zasklívací lišty je de facto 2 komorový) používá však moderně bombírovanou výztuž ve velikostně odpovídajících armovacích komorách.

Shrnuto - solidní standard, který nezklame běžné stavby.

Proč však posíláte své peníze na Slovensko, to nepochopím nikdy.
Marian Figa

Odeslatod ichtyl v Úte 27. Říj 2009 7:11:58

4Marian Figa - v té době vybírání oken tedy přelom 2007/2008 po vyhodnocení to byl pro mně nejlepší poměr cena/výkon.Skoro jako jediní mi nabídli trojsklo s 16mm mezerou a plastovým distančním rámečkem a nebrali to jako nadstandart oproti jiným nabídkám a byli cenově ve středu jako ostatní s dvojskly. Nabídky na trojskla byly opravdu přemyšrtěné. Jinak mám internova 6000, ale pouze profily, dělala to česká firma z Moravy(asi jediná zde, která má tento profil v nabídce), takže do ciziny šlo pouze "trošku" pěnez. Zrovna řeším reklamaci terasových dveří (došlo k prohnutí křídel o výšce přes 230cm) a bez problému vyrobí nový a vymění jej. Jak asi všude, došlo k pokroku a zřejmně by byl v současné době výběr jiný.
ichtyl

Odeslatod Marian Figa v Úte 27. Říj 2009 11:15:13

Nic ve zlém, většina z dodavatelů nakupuje komponenty mimo republiku. pochopil jsem to tak, že jste tam koupil celé výrobky.

U vašich balkonových dveří, pokud nejstou se ztužujícím poutcem v křídle, a tato velikost by si jej zasloužila si nechte v případě opakujícího se průhybu, vlepit sklo do křídla. To pak funguje jako stabilizátor celého křídla.
Marian Figa

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům