má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Moderátor: Living

Re: má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Odeslatod kacer v Pon 19. Říj 2009 20:57:10

Tak jak asi každý kdo staví, chce za co nejrozumější cenu nejlepší výkon. Samozřejmě i ja patřím mezi ně.. Na trhu je spousta profilů a vyznat se v nich je pro laika těžké.. Takže mě spíše zajímá jaké profily by jste doporučili a jaké ne.. Na co si dát pozor při výběru atd. Nejsem zastáncem čím víc komor tím lepší okno, osobně si myslím, že je to jen reklamní tahák.. Takže 5-6 komor je bohatý standart a od toho se chci odrážet. Většina nabídek je ve dvojskle, ale začínám se přiklánět trojsklu, je zde lepší izolace a cennový rozdíl není až takový velký. Co jsem tak vyčetl tak nejvíce kladných hodnocení mají profily Rehau. Takže se zatím přikláním k Brilantu ve trojskle.
Možná jsem otravný ale zajímají mě názory Vaše názory, protože od obchodníku se člověk moc nedozví, každý hájí svoje a vyzvedává jen klady.
kacer

Odeslatod milan.cukrar v Pon 19. Říj 2009 21:21:13

"protože od obchodníku se člověk moc nedozví, každý hájí svoje a vyzvedává jen klady."

co když jsem něco podobného?

Vestručnosti, silný rám, zateplený trojsklo tlouška 44 mm.
Nejsou nekvalitní okna, jen špatná montáž.
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod Bartak v Pon 19. Říj 2009 21:56:03

Kačer
prodávám okna 5 let, baví mě nové trendy a mohu svědomitě říct jedno, mnohokrát jsem vysvětlil či poradil zákazníkovi, i když jsem nakonec mé výrobky neuplatnil,je to prostě otázka profesionality.
Briliant s 3sklem dnes , podotýkám dnes, bych už nedoporučoval v kombinaci s 3sklem.
Křídlo je přílíš úzké, 78 mm a proto lepší zasklení 4-16-4-16-4 nebo dnes již 4-18-4-18-4 je pro tento typ neadekvátní, a okno si kupuješ na cca 20 let.
Čili pro NED jak jsem již psal bych viděl profily skupiny Profine, Rehau geneo, Veka Alphaline, kompaktní 6komorové okna, 3 těsnění, nemá cenu koupit do novostavby něco, co je dnes standardem.
Okna jsou investicí do budoucnosti, ne minulosti.
Bartak

Odeslatod Waltr v Úte 20. Říj 2009 7:33:32

Z prominutím (řeším naprosto sejný problém jako Kačer) nerozumím tomu. Tak stavím ,,standartní typ domu" a doporučujete mi ,,nadstandart okna" Ale má to smysl? neměla by se dodržovat přímá ůměra. Ano honba za dokonalostí je to co udržuje svět v pohybu. Jen já jaksi nechci být ten co neustále hlídá trendy, za cenu duševního utrpení vždy když přijde novinka. A že jich za těch vámi zmiňovaných 20 let přijde. :lol: Zároveň rozumím tomu, že je dobré vzít to nejlepší co je momentálně na trhu- jen to musí mít smysl. Pokud vezmu okna na ned a mám cihly STI CB 40 bez následného zateplení (jen termo omítka 4 cm) je to nejspíš zbytečná investice, kterou okno samo nezaplatí.
Tady je můj případ
Nabídky
1 Panorama 7000+ROPLASTO 7001 (VD) 75mm izolační trojsklo tepelné propustnosti Kw 0,8. prostup tepla celého okna je Ug = 1,1W/m2K ,Maco
cena 145.514,0 kč
2: 5-ti komorového systému DECEUNINCK - Zendow s předsazeným křídlem 70 mm U = 1,1 W/m2K (skla) ,maco cena 98 699,66 Kč
3: REHAU Brillant-5 komorový profi, sklo zn. Glasterm s koeficientem K =1.0. Cena 107, 000kč
4: Profil: AVANTGARDE 7000 5-ti komorový, Zasklení: 4-16A-4 TPS U=1,1 W/m2K (Argon)Kování: Siegenia AUBI cena 132.618,26 Zde v ceně Oboustrný zlatý dub.
5:Rehau briliant desing Rám 68 Brillant, křídlo 60 Brillant, sklo 4-12-4-12-4 Climatop Ultra N A- cena 153 166,00 Kč (zde jednostranná barva ořech)
6: šestikomorový profil Gealan. dvojsklo 1,1 nerez rameček rám 66, křídlo 78 -s jednostr. Ořech -cena 130, 000kč
a šestikomorový profil Gealan trojsklem 0,8 cena 150, 000kč.
Jestli můžu poprosit stručné zhodnocení odbornou porotou. ;)
Zde uvádím něco o domu, zapoměl jsem tam perlit do první řady.
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=144&t=2317546&start=0
Děkuji
Waltr

Odeslatod mendi77 v Úte 20. Říj 2009 8:24:52

Waltře, já má zmiňovaný profil Gealan s dvojsklem. Beru to tedy jako jakýsi standard, jelikož pro mě nemělo smysl jít do trojskel - podívej se na ten rozdíl 2 sklo a 3 sklo - 20 000,-, myslíš, že se ti to někdy vrátí? Také mi jsou docela podezřelé extra nízké ceny oken z Rehau Brilant, když jsem je poptával já, bylo to na stejnou s Gealanem. Bylo by dobré napsati firmy, které ti to nabízejí, protože konkrétně Rehau mi nabízel i jeden dobrodruh, který to tlačil z Polska. Nemá smysl oslovovat kšeftanty - prostě firma musela mít prodejnu, musela mít vlastní výrobu a musel jsem se tam jít podívat. Od své firmy, která dělá Gealan jsem si volal i na zastoupení Gealanu odkud berou (Německo) a nechal jsem si předložit veškeré certifikáty zkušeben. Nechal jsem si ve výrobě také ukazát právě svařované profily a měřil jsem si tloušťky výztuh.

Jinými slovy, nelze říct, že Gealan je výborný, nebo špatný, to samé Rehau, Veka... prostě je to o tom, zda je kvalitní ta okenářská firma, jestli pracuje s prvotřídními materiály a nic nešidí, profil je jen jedna část skládačky. To samé okna, zjisti si, která firma jim dělá zasklení.

Nicméně, dnes už bych se s tím nebabral. Doobjednával jsem nějaké okna a vletěl jsem do stejné firmy a objednal jsem, to co jsem potřeboval. Nechceš-li být ošizen a zároveň si nechceš dělat těžkou hlavu, tak vleť do jedné z velkých firem typu VEKRA, SULKO, RI OKNA, popř. k panu Bartákovi do DECRO BZENEC..., tam tě prostě neošidí, protože pracují z osvědčených materiálů a tyto firmy mají tradici. Jestli neřešíš, že musíš oslovit 150 firem a hledat nejlevnější nabídky a tlačit výrobce ke zdi jako Milan Cukrář, tak se na to vybodni, porovnej 5 nabídek a udělej rychlovýběr. U takových firem ti opravdu žádná béčková kvalita nehrozí (myšleno obecně).
mendi77

Odeslatod Waltr v Úte 20. Říj 2009 8:53:12

Ten s trojsklem je od Alumontplastu (tam bych se kvality nebál) a Ten dvoj je od Okno desing
http://www.oknodesing.cz/uvod.html taky vypadají slušně- jen jsem udělal drobnou chybu ve výpočtu mají cenu 137,000kč ale jako všude jsem odečetl zednické- pro bjektivitu a to je -24, 000. tak 113, 000 :lol:

Edit: Tak jsem poptával i u Decro Bzenec- uvidíme co přijde. :lol:
Waltr

Odeslatod Bartak v Úte 20. Říj 2009 10:31:12

Pánové, ale já netvrdím, že byste měli brát nejlepší okna a nedej bože nejdražší, já jsem jenom napsal, že je velmi podstatné kam, které okno přijde.
Mnou zmiňované profily nejsou nijak předražené výrobky, ale jde hlavně o to, že již ve standardu mají Uf kolem 1,0 i s armováním, a tam již máte rozdíl proti normálním rámům (5komor).
Jinými slovy - za menší příplatek o hodně vyšší standard i ve skle, protože i laik pochopí, že nelze srovnávat jakoukoli 5komoru s těmito profily, ať si již říká jakkoli.
Pro příklad - dostanete okno ve standardu s koeficientem Uw -1,1 s 3sklem za cenu 105.000, 5komora se stejným sklem (běžná) Uw- 1,3.
Všimněte si třeba náriustu ceny u tepelných izolací - je-li doporučeno např. 0,037 a vy chcete 0,030.

Jinak souhlasím s Mendi - prověřenost a kvalita firmy není jen o značce profilu a reklamě.
Bartak

Odeslatod horal001 v Úte 20. Říj 2009 12:18:42

Teď mě přišla nabídka od Slovaktualu a zarazila mě cena za fr.okno sklopně posuvné 2300x2000mm.Chtějí za něj 56000,-!!!U ostatních firem za něho chtějí o cca 20000,-méně.Jinak okna mají zatím nejlevnější.Volal jsem tam a prý to nedokáží levněji vyrobit.Prý až mě přijdou nabídky od ostatních,tak budou celkově levnější i s tímto drahým oknem!!!
horal001

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům