má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Moderátor: Living

Re: má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Odeslatod lorsson v Sob 19. Zář 2009 7:20:18

micha23 napsal:děkuji všem za názory a ještě poprosím jednu radu
mám nabídku na okna od decro bzenec za 100 000 a od firmy z FM která asi pravděpodobně montuje okna v Polsku za 92 000. Podotýkám obojí profil Trocal 70. Myslíte, že poláci to mohou opravdu tak zkazit?? :?: :?: 8000 není až tak hrozný ceový rozdíl ale přece jen dát je radši decru? To stejné mám v profilu rehau cena Sulka ca.10000 rozdíl od firmy která taky pravděpodobně táhne z polska

Napište Decru, že máte výhodnější nabídku o osm tisíc od jiné firmy, ale že radši byste od nich, jestli vám dorovnají nabídku konkurence... Pak se rozhodněte. ;)
lorsson

Odeslatod micha23 v Sob 19. Zář 2009 12:47:21

decru jsem právě zaslala onu nižší nabídku a tohle mi bylo odpovězeno:
nezlobte se , ale Vámi zaslána od dané spol. není pro mě ralevantní v tom smyslu , že bych měl vycházet z cen této spol. a konkurovat, protože pokud si dobře prohlédnete jejich stránky, ref., certifikáty aj. detaily vč. podtextu v tomto mailu, pak zjistíte , že spol. obchoduje s profily polské výroby , certifikace chybí (trocal)atd.
Tedy pokud se jedná pouze o cenu pak si myslím , že na trhu jsou i další podobné spol. , které by Vám mohli dát podobnou kalkulaci.
Nemyslím , že bychom byli nějak dražší , ale prostě se nebudu srovnávat s takovou to spol., byť jejich montážníci můžou být př. v mnohých ohledech dobří třeba lepší , ale ........ no a nabídka dražší o těch zmíněných 8 000,- ještě levníšjí je firma COD okno Frýdek Místek
micha23

Odeslatod Bartak v Sob 19. Zář 2009 17:39:34

Micha
někdy mi připadá, že nákup oken je jen honbou za co nejlepší cenou, nic víc nic míň, ale ....
Srovnávat Aluplast a Brügman s profily Trocal - to nejde.

Druhá věc - něco v tomto smyslu nechci slevu zadarmo, prostě po předchozím trochu zmateném příspěvku, srovnatelná profily, levnější firma atd. je titulek výstižný - laik nemůže poznat kvalitní okno.
Pan Figa, který jednoznačně preferuje jako zaměstnanec firmu SULKO, je trochu alergický na jiné názory, ale má pravdu v tom, že profesionální firma si nemůže a nesmí dovolit jakýmkoli způsobem ošidit vstupy do jakékoli výroby a to z jednoho hlediska, stokrát to může projít po stoprvní může nastat ohromný problém. A to si inteligentní a zodpovědní lidé při výrobě vždy uvědomují.
Je mi celkem jedno pro koho se rozhodnete, ale s výše uvedenými profily jste šla o 30 % dolů.
Bartak

Odeslatod micha23 v Sob 19. Zář 2009 19:02:33

pane barták, nešla jsem z ničím dolů jsem stále u profilů Trocal, moýná jste koukal na stránky COD okno kde uvádí profily nižší kvality ale mě nabídli profil trocal 70, takže stejný profil, chtěla jsem vědět zda jde udělat rozdíl v kvalitě u okna se stejným profilem ale dělaný jinou firmou, pochopila jste tedy, že určitě jde a radši tedy decro bzenec
micha23

Odeslatod mendi77 v Sob 19. Zář 2009 20:10:56

Prosím Vás, možná by bylo dobré nalét si čistého vína. Pane Barták, možná by bylo fér se představit a napsat, pro jakou oknářskou společnost pracujete. Dle příspěvků je zřejmé, že je to Decro Bzenec. Vždyť na tom není nic špatného, ale za současných okolností mi to přijde vůči Micha 23 taková hra na kočku a myš.
mendi77

Odeslatod Bartak v Ned 20. Zář 2009 9:50:15

Mendi
Vy máte pocit, že jsem se nepředstavil ? Po těchletech ?
Ano, Decro Bzenec, protože mě prostě zaujali jako firma i jako lidé.
Toť vše.
A vůči Mische se nechovám vůbec špatně, najděte si informace, detaily produktů atd. a uvidíte rozdíl, Vy, pokud mě paměť neplete, máte Gealan, protože je od Vás výrobce blízko atd.
A byli jsme spolu v kontaktu. A přesvědčoval jsem Vás o něčem ?
Ne pane, reklama se dělá jinak.
A mimochodem, pan Figa na jiném místě píše jednu podstatnou věc, která při všech žabomyších válkách zapadne - jsou rozdíly v měření u zkušeben a pak nesrovnalosti v protokolech.
Na Zelená úsporám, která má garantovat určitou požadovanou kvalitu,
je spousta firem s velmi podivnými tepelnými koeficienty u svých výrobků. A mnoho těchto výrobců či přihlášených dovozců a prodejců nemá v tomto seznamu co dělat.
Takže tady vidíte rozdíl v kvalitě a "v kvalitě".
Toť vše, přeju paní Mische nejlepší výběr a dlouhou životnost.
A Vám.... hezké dny plné slunce.
Bartak

Odeslatod mendi77 v Ned 20. Zář 2009 10:32:02

Pane Barták, to, že jsme spolu kominukovali ovšem nemá nic společného s tím, co jsem psal.
A reklama je vše o čem se píše, ať již v pozitivním nebo negativním smyslu, pokud někdo uvádí značku, její přednosti, nebo i zápory, to vše je reklama, ano.

Je naprosto v pořádku, že tady vystupujete, ale nabyl jsem dojmu, že Micha absolutně netuší s kým si tady píše. A je naprosto logické, že Vy budete prosazovat svého chlebodárce, resp. Trocal.

Takže já jsem chtěl uvést pár věcí na pravou míru, protože mi to přijde nefér a zavádějící. A když to shrnu, tak je spousta profilů, které jsou kvalitní a za podobný peníz, dříve to u Vás byl Deceuninck a pak tuším jiný profil, dnes je to Trocal, zkrátka kudy vítr, tudy napnu plachty, čemuž se v obchodní branži říká loajalita, ale na diskuzním foru je to zkrátka zavádějící a tlačí tazatele k jedinému cíli. Navíc, čtenář, který zde není denně nemusí takovou souvislost vůbec vypozorovat a tudíž si myslí, že se ptá člověka zkušeného a nezaujatého. Já osobně si totiž myslím, že profily jako Rehau, Veka, Deceuninck, Gealan, Trocal... jsou prostě kvalitní profily, člověk si jen vybere ten správný, který splňuje jeho ekonomické možnosti, energitickou náročnost a estetické požadavky. To co může tyto všechny profily degradovat je montáž, což je ovšem věc, kterou tady nikdo nevyřeší, jelikož všechny firmy mají mnoho montážníků a není zajištěno, že zrovna zítra přijede ten, který se správně vyspal. Proto dle mého názoru velmi důležité věnovat pozornost ne až tak profilu (pokud vybírám z těch kvalitních), ale kvalitní smlouvě a reklamačnímu řádu, což je zejména u oknařských firem největší tragédie.

Myslím, že by se pro všechny nové uživatele vyřešilo, jelikož historicky neznají vazby, kdyby zde obchodní zástupci různých firem měli v podpisu iniciály a název společnosti. Nevidím na tom nic špatného a diskuze by se jistě mohli posunout dále. Pod jasným podpisem zde vystupoval např. pan Rypl z Juty, což jsem velmi ocenil.
mendi77

Odeslatod blackSR v Ned 20. Zář 2009 12:09:45

Mendi77, perfektne vyjadrené. :palec_up:
Jarka
http://pasivnydom.blog.cz
blackSR

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům