má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Moderátor: Living

Re: má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Odeslatod Lenka 222 v Pát 25. Čer 2010 20:28:01

díky
Lenka 222

Odeslatod Lenka 222 v Sob 26. Čer 2010 6:12:58

Teprve se začínám v této problematice orientovat. Budeme brát okna od firmy PKS mont,protože s její pomocí momentálně vyřizujeme dotace zelená úsporám. Ta dodává právě okna z profilů deceuninck- Podle předběžných výpočtů by nám na dotaci stačilo vyměnit okna s Uw = 1,2 W/m2K--ale přesto, když už se to dělá uvažujeme o trojsklu. Ale občas čtu i o nevýhodách trojskla, že jsou těžká-ničí se kování atd. Dvojskla se zas často rosí.Tak mám obvyklé dilema --- trojskol či dvojsklo. Většina oken je velikosti 2100x 1500. Chceme je dvoukřídlá poměr 60% ku 40% což je cca 126 cm jedno křídlo a 84 cm druhé křídlo. Není to větší křídlo na trojsklo už moc velké ?? ---- Oni mají i profil ,který má stavební šířku 96 cm-ale to se mi zdá pro náš dům už zbytečné, --pasivní dům z něj stejně nebude. A tak nejpravděpodobnější varianta je profil prestige 76 cm a dvojsklo-či trojsklo .
Distanční rámeček mají standartně nerezový--vyplatí se připlatit za jiný a jaký je podle vás v současnosti nejlepší?
A ještě jaký je váš názor na utěsnnění přip. spáry systém i3
Hodně otázek tak snad se v tom vyznáte -ráda bych znala váš názor, protože po přečtení diskuze je mi jadné, že se v tom celkem dobře orientujete. Předem díky
Lenka 222

Odeslatod Bartak v Sob 26. Čer 2010 17:29:06

Lenka 222
co se týká oken s rámem 96 mm trochu Vás asi zklamu, ale kombinace tohto rámu je také s křídlem 84 mm (a neodpustím si ještě jednu poznámku u typu s rovinným křídlem je myslím šíře pouze 76 mm),
takže zvýšením šířky rámu dosáhl Deceuninck pouze správného koeficientu pro pasivní dům. což deklaruje, protože nejdůležitějším parametrem při vydání certifikace pro pasivní dům je koeficient rámu, který musí být roven či menší než 0,8 )
To jen na okraj - proto jsem napsal, že 3sklo se šířkou 44 není optimální pro tento profil, i když ho tam mohou dát.
Pro Vás by bylo ideální spojení Inoutic Prestige s 3sklem do šířky 40 mm, není -li nárust vysoký oproti 2sklu. A dnes již není.
Bartak

Odeslatod 1radar v Sob 09. Říj 2010 22:46:17

Ahoj,
právě řeším co dát do novostavby RD za okna.
Jednalo by se o plastová trojskla do NED s plánovanou rekuperací, ovšem jak to tak bývá, hledám něco s dobrým poměrem cena výkon..
Jelikož jsou okna poměrně malá 1,25x1,25, vypadnou kandidáti s malou prostupností světla. Na tepelné zisky si hrát nemusíme.
Místo toho si myslím, že by bylo lepší najít solidní rám s dobrým Uf a zasklení pokud možno 4-16-4-16-4, maximálně 4-14-4-14-4 kvůli ceně, plněné Argonem.
Jdu správným směrem? A má někdo nějaký tip, co by mohlo zapadnout na tento konkrétní případ?
Jinak okna budou s venkovní hranou zdiva Porotherm 30 P+D a přes rám cca 2cm přetažený 150mm EPS
Díky..
1radar

Odeslatod 1radar v Pon 11. Říj 2010 10:46:07

1radar napsal:Ahoj,
právě řeším co dát do novostavby RD za okna.
Jednalo by se o plastová trojskla do NED s plánovanou rekuperací, ovšem jak to tak bývá, hledám něco s dobrým poměrem cena výkon..
Jelikož jsou okna poměrně malá 1,25x1,25, vypadnou kandidáti s malou prostupností světla. Na tepelné zisky si hrát nemusíme.
Místo toho si myslím, že by bylo lepší najít solidní rám s dobrým Uf a zasklení pokud možno 4-16-4-16-4, maximálně 4-14-4-14-4 kvůli ceně, plněné Argonem.
Jdu správným směrem? A má někdo nějaký tip, co by mohlo zapadnout na tento konkrétní případ?
Jinak okna budou s venkovní hranou zdiva Porotherm 30 P+D a přes rám cca 2cm přetažený 150mm EPS
Díky..

Tak jsem si pročetl celou tuto diskusi ještě jednou a dospěl jsem k názoru, že i SF by mohl být užitečný. Na JJV jsou orientována otvorové výplně 3x 1,25x1,25 + v přízemí 2x1,75 francouzské dveře + 0,98x2 garážové dveře, na SSV 3x 1,25x1,25 a 2x 0,75x0,5 + garážová vrata, na ZZS 2x 1,15x1 a na VVJ 2x 1,25x1,25 + 0,98x2 vchodovky a dole v garáži 2x0,75x1,25.
Mohl by jste prosím pane Figa doporučit nějaké zasklení, případně Uf, pro daný typ prováděného zateplení a účelu? Nebo by jste potřeboval vědět ještě podlahovou plochu nebo i něco jiného?
Vzhledem k použití úvěru se samozřejmě změní i návratnost investice, ale zároveň ještě jednou podotýkám požadavek na dobrou prostupnost světla..
Děkuji.
1radar

Odeslatod Dakon v Pon 11. Říj 2010 11:54:53

Dobrý den,
řeším to stejné, jako všichni na tomto vlakně. Mohli by jste mě prosím nasměrovat k vhodnému profilu pro náš patrový RD 9*11? Zděné je to z broušeného Heluzu 30 na lepidlo. Do podlahy budu dávat cca 10 cm "šedého polystirenu" v případě podlahovky, nebo 15 cm klasického. sokl bude zateplen 10 cm perimetrem, nebo XPS. na stěnu mám od projektanta dán 10 cm polystiren, plánuji ho nahradit 15 cm. Střecha bude odizolována 30 cm vaty.

Děkuji a jsem s pozdravem,
David Průša
Dakon

Odeslatod Marian Figa v Pon 11. Říj 2010 22:39:45

Pro Vaši potřebu bude nejvhodnější na osluněné části TRI Clearvision = všechna tři skla v superčistém provedení Ug = 0,7. Na neosluněné části jděte do skel Ug = 0,5 stejně jsou tak malá, že vám místnosti neprosvětlí.
Rámy s dobrým Uf by měly být všechny nad 85 mm s 6komorou.
Trocal 88+, Kommerling 88+, Salamander Blue Ev, Geneo Profiline Concept....
Proto aby vyhověly požadavkům na rekuperaci, měly by být se středovým těsněním, s dotěsněním u horních pantů, v případě fixů (pevných zasklení) se zatěsněným sklem. Pokud se tyto úpravy neprovedou, budou Vám rekuperaci rozhazovat.
Rozhodně bych doporučil předsazenou montáž,ale tady velký pozor na způsob kotvení, které by mělo být bez tepelných mostů - většina montážníků tam nacpe ocelový úhelník, což není zrovna ideální, dají se použít speciální osazovací rámy nebo kotvy z kompozitů.
Pokud by výpočet bilance zisků a ztrát měl být sofistikovaný pak je potřeba mít půdorys, umístění stavby a okolní terén.
Marian Figa

Odeslatod František Turek v Pát 15. Říj 2010 16:23:28

Dobrý den, věřím tomu, vlastně vím, že ano. Jsem toho příkladem. Vybíral jsem okna pro novostavbu. Přízemní domek s podkrovím. Nejdříve jsem si stanovil priority. Tedy, že chci okna dobře izolující, kvalitní, abych je nemusel za pár let opět měnit, samozřejmě pěkného designu… Hledal jsem, seznam postupně proškrtával. Do finále postoupily dvě firmy. Nakonec jsem si vybral okna, které mají dobré tepelně izolační vlastnosti a řadu dalších pozitiv. Zástupce firmy byl profesionál, montáž proběhla úspěšně. Chce to vydržet, neslevovat z nároků. Kontakt: firma Izolační skla.
František Turek

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům