má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Moderátor: Living

Re: má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Odeslatod Helena11 v Pon 01. Úno 2010 13:45:42

Posílám Vám na ukázku, co dělají TWW okna. Dle techniků je dobré, voda odteče, na to je tam drážka. Další informace i foto je v části Jaká okna. Přeji dobrý výběr. Vlhkost je kolem 40%.
Přílohy
okna námraza 10 103(1).jpg
Námraza mezi rámy.
okna námraza 10 079(1).jpg
okna námraza 10 074(1).jpg
Námraza na skle v síni.
Helena11

Odeslatod vicinka v Stř 14. Dub 2010 9:20:42

Ahoj, prosím zkušenější o radu při výběru firmy z Moravskoslezského kraje - Ostravsko, Novojičínsko. Jde mi o reference konkrétních firem.
A pokud mi napíšete reference na mnou vybraná okna, budu jen ráda ;)

Výměna oken bude v panelovém bytě (5 oken, 1 balkonové dveře). Vše chci od jedné firmy - demontáž, montáž, zednické práce, likvidace oken, doplňky k oknům (sítě, žaluzie, parapety). Preferuju okna s trojskly min. 6komorová. Zatím mám favorit profil Rehau Geneo.
A ještě mě zajímají reference na antisolační skla. Jednu část bytu máme směrovanou na jih.

Okna:
1x jednokřídlo + 1x balkonové dveře (nebo i balkonová sestava), 3x dvoukřídlo, 1x trojkřídlo.

Po přečtení diskuzí na livingu jsem online kalkulace poslala těmto firmám:

Vekra (pobočka Ostrava)
Profil Vekra premium

Sulko (Nový Jičín)
Profil Profi Linie

Pramos (Ostrava)
Profil Horizont Ps Penta Plus

Okna Šupík (Kravaře)
Profil Rehau Geneo

Finstal (Ostrava)
Profil Rehau Geneo

Okna Ostrava (Aditus)
Profil Rehau Geneo

Alumont Plast (Ostrava)
Profil Rehau Geneo

Cenové nabídky napíšu později, kalkulace jsem posílala včera, zatím mám jen od Pramosu.
vicinka

Odeslatod LukasV v Čtv 20. Kvě 2010 18:53:36

Ahoj všem. Oživim téma a zeptam se. Pročetl jsem tuto diskuzi a jediné o čem jsem niní přesvědčen je, že nemám kývnout na první nabídku, která mi přišla na profil ALuplast. ;)

Nyní mám nabídku, která mi přijde zajímava. Je na profil Inoutic prestige 76, 6komor, trojité těsnění a trojsklo "PT4-14-4-12-PT4 UG=0.71". Jako mementální akce je trojsklo za cenu dvojskel. O trojsklo jsem se neprosil a po precteni teto diskuze si nejsem jistej vhodnosti trojskla k tomuto profilu. Momentalni akce rozdil v cene 0.5%. Okna poptáváme do novostavby, která neni žádny pasiv ani NED. Dvojskla, trojité těsnění a 6komorový profil je pro nás optimální. Firma od které jsme dostali nabídku, našim požadavkum vyhověla a s cenou jsme spokojeni. Otázka je, jestli brát s tímto profilem uvedené trojsklo......? Rozdíl v naší nabídce cca 3-4tis. Uvítám i doporučení na jiný profil a firmu. (pardubický kraj)
Děkuju za odpovědi. L.
LukasV

Odeslatod milan.cukrar v Čtv 20. Kvě 2010 19:18:01

Lukáši, v Pardubicích je snad každých 200 metrů firma na okna.
není půlrok, aby ěpřibyla další.

Pasiv chápu že ne, ale NED asi stavíte, nebo nemáte potuchu co to je.
Takže trojskla jedině a už nikdy dvojskla, páč pak bude v lednu psát jak se to potí, atd...
každému říkám bavme se o hodnotách Uw a pak hledejme, zdali někdo vyrábí ještě horší....

Můžete přesněji sdělit místo?
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod LukasV v Čtv 20. Kvě 2010 19:43:32

Dekuji za rychlou odpoved. Vaseho nazoru si Vazim. Samozrejme "pasiv a ned" bylo brano s nadsazkou. Ale i tak jsem hodnoty nepocital. Stavime typovy projekt od spolecnosti Gservis (domino plus 2).Heluz 30,na maltu a prijde zateplit min.10cm(podlaha ???, krovy????- zatim neni rozhodnuto). Ale to jen pro informaci. Uvitam kdyz bude nekdo kenkretni primo k profilu inoutic prestige76 a prave dvojsklu a trojsklu. Je mi jasne, ze 3sklo ma lepsi hodnoty, ale brat trojsklo na sirku profilu 76 a jeho hodnotam? Jinak stavime kousek od Slatinan. A ano, v PC a okoli je hodne firem. Mozna prave proto je to problem ;) Vybrat tak z 10ti idealni.
LukasV

Odeslatod Bartak v Čtv 20. Kvě 2010 21:19:49

Deceunick Prestige je dle mého názoru jeden z nejlepších, ne-li nejlepší profil v kategorii 70-76 mm (rám)
3 těsnění ve standardu, dobré tepelné vlastnosti, dostatečná šíře křídla pro 3 skla (teď nemám na mysli 4/16 nebo 4/18).
Pevnost plastu velmi dobrá, díky tomu solidní stabilita, líbivost designu.
Pro starší domy a jejich rekonstrukce, panelové domy vřele doporučuji - velmi dobrá volba. nebyl bych si již tak jistý u novostaveb, kde tepelná náročnost je již o něco vyšší a v tom případě bych raději volil o kategorii výše. (kompaktní 6komorové systémy - můžete si dovolit i větší plochy zasklení ,lepší koeficienty skel atd.)
Bartak

Odeslatod Lenka 222 v Pát 25. Čer 2010 7:22:06

Podle čeho soudíte, že se do profilu inoutiv prestige nemůže dát trojsklo 4-16-4-16-4---rám křídla má hloubku 84 mm. To se mi zdá dostAle nechám se poučit--díky
Lenka 222

Odeslatod Bartak v Pát 25. Čer 2010 13:27:01

Lenka 222
Na vysvětlenou - každé křídlo ač má třeba 80 mm má pro zasklení daný prostor, který je zakončen zasklívací lištou.
Já jsem napsal, že nemluvím o 4/16/4/16/4 a to ze dvou důvodů - samotný výrobce uvádí doporučené šíře zasklení od 20-44 mm, potom by se jednalo i o výše uvedený typ 3skla, ale v tomto extrému již zasklívací lišta lehce přesahuje vlastní stěnu křídla. A druhá poznámka - tento typ není přímo myšlený pro extrémně izolační zatížení (na to mají jiné) a proto je při vyváženosti rámu, zasklení a celkové propustnosti dávat subtilnější 3skla. Optimální by v tomto případě bylo zasklení 4/14/4/14/4 Ug 0,6 W/M2K.
A to je šířka 40 mm.
Bartak

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům