má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Moderátor: Living

Re: má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Odeslatod lorsson v Sob 15. Led 2011 11:47:58

mikeb napsal:Firmu Decro Bzenec rozhodně nedoporučuji. Museli jsem je nechat několik oken předělat (byla křivě), venkovní krycí lišty k parapetům taky ( některé byly moc krátké), měli jsme od nich i vnitřní zednické zapravení - hrůza, vypadá to strašně. Dále okna nám udělali moc malá, měli jsme tam zvenku komprimační pásky, které skoro u všech koukaly ven nebo byly úplně venku (tudíž tam byly k ničemu). Na montáž přijeli ukrajinci a rozhodně tomu moc nerozuměli nebo to odbyli, dle servisního technika snad ani okna po namontování neseřídili. Objednávku jsme zadávali v Praze. Decro nikdy více.

Musím se Decra zastat. Zakázka zadána v Praze, žádní ukrajinci nepřijeli, naopak slušná česká parta montážníků. Okna samozřejmě seřídili, nebyl v podstatě žádný problém. Okna mám cca rok a něco, vyskytly se nějaké mušky, ale vše v rámci reklamace řešeno ochotně a bez vytáček.
lorsson

Odeslatod mikeb v Sob 15. Led 2011 11:57:42

lorsson: To Vám upřímně závidím. Okna máme taky necelý rok. Za všechny chyby (kromě menších oken), mohla tedy firma která prováděla montáž, ale je na Decru kterou firmu si nasmlouvá.
mikeb

Odeslatod lorsson v Sob 15. Led 2011 12:13:51

mikeb napsal:lorsson: To Vám upřímně závidím. Okna máme taky necelý rok. Za všechny chyby (kromě menších oken), mohla tedy firma která prováděla montáž, ale je na Decru kterou firmu si nasmlouvá.

No věřím, že banda prasat dokáže znehodnotit i dobrá okna :) . Těžko soudit, já samozřejmě nevím, kolik má pražská pobočka nasmlouvaných part, možná jsem měl prostě jen štěstí na tu dobrou.
Okna namontovali, vše samozřejmě do váhy, na konec montáže všechny okna seřídili. Po cca půl roce některá okna trochu drhly (montovány byly v zimě), zavolal jsem, jejich technik přijel doseřídit, plus dodělat nějakou drobnost na francouzském okně. Vše v záruce. Venkovní pásky jsem nedával - zateplovat budu až na jaře, tedy rok a půl po montáži, takže by mi tam pásky zbytečně venku degradovaly. Dali mi je k oknům a domluvili jsme se, že si je nalepím sám, ukázali mi jak. Možná je ale ani dávat nebudu, plánuju EPS přetáhnout rámy, tak je to možná zbytečné, ještě to zvážím.
Jinak samozřejmě je pravda, že je na firmě, jaké montážníky si nasmlouvá, protože vy nemáte smlouvu s montážníky, ale s firmou a ta ručí i za montáž.
lorsson

Odeslatod Cartmen v Ned 16. Led 2011 8:41:22

Já byl s Decrem vcelku spokojenej až na trošku škráblé parapety a seřízení-neseřízení balkonových dveří O.K.
Cartmen
Cartmen

Odeslatod mikeb v Ned 16. Led 2011 9:31:30

Tak záleží dost na firmě co to montuje, protože ty u nás byly opravdu prasata, u dvou oken nám i urazily růžky u rámu. Prostě zlej sen.
mikeb

Odeslatod Zabak v Ned 16. Led 2011 22:26:13

Moc prosím zkoušeím jestli mi tu někdo poradí ohledně Aereco ventilace ???

Našla jsem že to má být ventilace, která funguje na principu bimetalové pásky-když je velká vlhkost,tak se otevře,když malá,tak se zavře.Funguje automaticky. To sjem vyčetla v nějaké diskusi - ovšem nic víc jsem nenašla - je tu někdo kdo je v tomto znalý?

Máme problém v šatně, která je propojená z ložnicí. V šatně je okno i topení - topíme, větráme, v ložnici taky větráme, ovšem netopíme - takže je tam prostě zima. No a je tam velké vlhko a teď se tam objevila plíseň. Rady že mám víc topit jsou sice hezké - ovšem to se pak nevyspím, nesnáším teplo na spaní - více větrat - větráme co se dá, ráno, večer - vím že je to asi málo, ale přes den není nikdo doma, takže nemá kdo větrat. Proto mě tato ventilace zaujala. Moc děkuji za jakýkoli postřeh.

Ještě jsem chtěla napsat - bydlíme v dřevostavbě, třetí rok, okna jsou plastová. Nikde jinde v baráku problém s vlhkostí nemáme - jen ta šatna napojená na ložnici.
Zabak

Odeslatod karelbednar v Pát 28. Led 2011 14:15:43

Dobrý den,
rozhoduji se mezi dvěma profily a potřeboval bych poradit:

profil Veka Aphaline 90mm
trojsklo 4-16-4-16-4 Ug 0,6
kování Sigenia
dveře pouze v profilu classic, zasklení 4-12-4-12-4, výplň 24mm

profil Salamander Blue Evolution 92mm
trojsklo 4-18-4-18-4 Ug 0,5
kování Maco
dveře profil Blue Ev., zasklení 4-18-4-18-4, výplň 40mm

Cenově vychází Veka na 135.000Kč a Salamander na 150.000Kč.

Poradí někdo co je lepší?

Děkuji Karel
karelbednar

Odeslatod Bartak v Pát 28. Led 2011 16:44:28

AAM
nechci Vám ještě více zamotat hlavu, ale velmi jednoduché hledisko pro Vás je profily 86 - 92 mm, možnost zasklení minimálně 40mm a lepší, tepelný koeficient rámu Uf 1 a první kolo máte za sebou.
A s tím prostředním sklem v 3sklu se netrapte - pakliže nemáte okna plochu okna cca 3m2 jako jeden kus.
Bartak

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům