Okna z Rehau Geneo

Moderátor: Living

Re: Okna z Rehau Geneo

Odeslatod Marian Figa v Pon 14. Zář 2009 20:24:04

To Bartak:
A vy jste kdo? Já mám jméno i příjmení a nemám důvod se schovávat.
Pak dodejme i to C - předpokládám Decro Bzenec.
Slovíčko von v tomto kontextu znamená od. Jednoduše od Uf 0,78 výše. Geneo má při srovnatelné stavební hloubce 86 mm certifikováno Uf 0,9 a výše, Alphaline 90 ve stavební hloubce 90mm pak Uf 0,9 a výše. Pokud porovnáme geometrie všech těchto profilů netuším, kde je těch 0,12 ukryto.Navíc nikde na Českém ani Německém vebu Trocal není o těchto profilech nic uvedeno.
Ve své podstatě je to ale bezpředmětná diskuze, nově připravovaná norma na okna a dveře by měla udělat jasno jak v systému posuzování parametrů a zkoušek, tak i v celkovém výpočtu nebo posouzení Uw oken viz jiné vlákno Uw oken Euro 68 = 1,2 se zasklením 1,1.
Zpětným výpočtem z měření se můžeme dostat až k tomu, že 5 komorové okno s ocelovou výztuží a stavební hloubkou menší než 70mm má razítko ze zkušebny, kde byla výpočtem určena hodnota Uf 0,84. Tolik k této diskuzi, omlouvám se všem zůčastněným nezávislým, že jsem zašel tak hluboko do problematiky jednotlivých detailů, ale toto vlákno se jmenuje Okna z Rehau Geneo a ne srovnání jednotlivých produktů a řad firem. Rozhodující je stejně dobrá řemeslná práce a služba. Pokud chcete v této diskuzi pokračovat tak prosím na SZ.
Marian Figa

Odeslatod Bartak v Sob 19. Zář 2009 18:51:57

Vážený pane Figa,
jak je vidět trochu jste ztratil nervy - s tím A Vy jste kdo ?
Já mám také příjmení a nikdy mi mě nenapadlo se představovat nickem, když nepotřebuji či nechci.
Firmu Sulko uznávám (Vašeho chlebodárce) a považuji za velmi profesionální.
A řeči o obchoďákovi - být dobrým obchodníkem, podotýkám obchodníkem je tvrdá, náročná a zavazující činnost. Ale to nemůžete pochopit, pakliže o lidech, kteří živí i Vás (ve firmě,že) nazýváte obchoďáky (a vzhledem k tomu, že tímto slovem se kdysi běžně nazývaly obchodní domy), tak Vaši jazykotvorbu nechápu.
A dodatek zaplaťpánbůh .... je dovršení stavu mysli.

Troufám si říci, že dobrý obchodník, slušný a erudovaný toho zná o mnoho víc než Vy a nejen o životě.

S přáním příjemného dne Barták
Bartak

Odeslatod Marian Figa v Ned 20. Zář 2009 18:02:01

To Bartak:
"A vy jste kdo" je to C, viz předcházející diskuze.
O obchoďácích psal "lorsson", mé vyjádření bylo směřováno jemu.
Jinak jsem se obchodem s okna úspěšně živil poměrně dlouhou řádku let a vím o čem tedy je.
Žádné z mých vyjádření a názorů zde popsaných nebylo neslušné ani nepravdivé a ostatní diskutující, kteří přešli na SZ o tom ví své.
Jinak nechápu o jakém dodatku mluvíte, má mysl je zaplať pánbůh absolutně v pořádku.
Těším se na další "smysluplnou" diskuzi o tom cituji "Vždycky je alternativa i k tomu jakoby nejlepšímu.Ohledně ceny - velmi, velmi rozumné" a o slušnosti.
Další soukromé výpady prosím na SZ. Zde již nereaguji.

S pozdravem Marian Figa
Marian Figa

Odeslatod Bartak v Ned 20. Zář 2009 20:01:50

Pane Figo,
musím sám za sebe říci, že někdy člověk šlápne vedle kvůli maličkosti jako já v tomto případě, ale na druhou stranu jsem o něco citlivější na některá slovíčka pronesená žargonem a zvláště pak u profesí, neboť vše co člověk dělá s nasazením a zájmem je prospěšné a hodné úcty.
A ať již jde o jakoukoli práci, tím spíš, že jste si oblast obchodu také prošel asi víte o čem to je.
A mimochodem jak jsem už napsal . můžeme se neshodnout v maličkostech, můžeme občas i zvednout prst, ale to nic nemění na faktu, že diskuze s odborníkem nejvíce potěší člověka z branže.

P.S. Na německém webu zmínka o profilu s Uf 0,78 je.
Bartak

Odeslatod Adu87 v Úte 25. Čer 2019 9:33:07

Hezký den

jsme ve fázi výběru pro výměnu oken v rodiném domě.
Bohužel (?) jedno okno na domě máme již od Rehau, verzi Euro 86, která se už nevyrábí, a chceme ho zachovat, proto hledáme opět od Rehau, abychom mohli mít stejnou barvu a hledáme jak nejlepší firmu pro montáž, tak i profil

Nejlepší se mi zatím jeví nabídka od Sulko, jako jediní mě upozornili na montáž parotěsných pásek k oknům, ostatní mi nacenili pouze zaházení štukem.

Z profilů mi nacenili Synego, ale Geneo prý je celkově lepší. Cena pro nás není rozhodující

Máte prosím někdo zkušenost, jak se po letech funguje s Geneo, nebo i nějaké nové recenze k firmě Sulko (severní čechy)

Děkuji moc !
Adu87

Předchozí

Zpět na Stavba a dům