Okna z Rehau Geneo

Moderátor: Living

Okna z Rehau Geneo

Odeslatod tomula v Pon 31. Srp 2009 12:14:02

Chtel bych poprosit ty kdo maji okna z tohodle profilu popripade jsou zrovna ve fazi vyberu tak jako ja, o zkusenosti jak se samotnymi okny tak s dodavateli.

- mate okna i s izolacni vlozkou do profilu MD plus? Jeden z obchodich zastupcu mi tvrdil ze tuto vlozku nedodavaji protoze pak muze dochazet k roseni oken a ze mi ji tam daji jen v tom pripade ze podepisu ve smlouve ze se rusi zaruka v pripade pouziti MP plus. Coz se mi zda jako totalni blbost. Jini prodejci me na tohle neupozornovali.

- jak vam kotvili okna, napr Sulko v ma v materialech psane kotveni na turbosrouby podle zkusebny v Nemeceku. Ale obch. zastupce mi rikal ze kotvi na pasky

- davali vam do nejakych vetsich oken i ocelove vyztuhy. Ja mam nejvetsi okno 2,5x2,35 (jedna se o posuvne okno 1/2 fix 1/2 posuv)

Zatim se rozhoduji mezi firmami Sulko a Dafeplast

Dekuji za vsechny postrehy a rady.
tomula

Re: Okna z Rehau Geneo

Odeslatod JBfromV v Pon 31. Srp 2009 12:19:30

My budeme nejspíš podepisovat smlouvu na Rehau Geneo od Sulka tento týden. Ale pořád bojuji. Nějak se mi nelíbí představa, že to budou první okna na trhu bez ocelových výztuh. Dá se v testech nasimulovat čas? Podle mě nedá a kdo ví, jak ta okna budou vypadat za šest osm let. Přemýšlím o tom, že místo do Genea půjdeme do Brillantu, ale pořád váhám. Nejde mi o peníze (Sulco nám na Geneo s trojsklem dalo vynikající cenu), ale o ten pocit, že to prostě bude plast bez výztuhy.
JBfromV

Odeslatod Bartak v Pon 31. Srp 2009 12:39:31

Zkuste trocal 88+, jak tak sleduji v diskuzích, v podstatě neznámý profil, ale jedním slovem skvělý.
Např. certifikovaná Uw okna s 3sklem 0,6 = 0,84 atd.
Možnost až 0,75 S ARMOVÁNÍM !
Vždycky je alternativa i k tomu jakoby nejlepšímu.
Ohledně ceny - velmi, velmi rozumné.
Bartak

Odeslatod lorsson v Pon 31. Srp 2009 19:49:05

Bartak napsal:Zkuste trocal 88+, jak tak sleduji v diskuzích, v podstatě neznámý profil, ale jedním slovem skvělý.
Např. certifikovaná Uw okna s 3sklem 0,6 = 0,84 atd.
Možnost až 0,75 S ARMOVÁNÍM !
Vždycky je alternativa i k tomu jakoby nejlepšímu.
Ohledně ceny - velmi, velmi rozumné.

Problém je ale v tom, že např. já nemůžu u nás v kraji najít prodejce Trocalu, respektive výrobce. Kdybych byl z jihu Moravy, tak by to šlo, je fakt že cenově vypadá dobře...
lorsson

Odeslatod Bartak v Pon 31. Srp 2009 20:09:21

To Lorsson - takže v tomhle vidíte problém ?
V podstatě jednou za rok, kdyby náhodou, dneska zajet někam 100 km ?
To je ta nejmenší oběť, kterou jsem kvůli zákazníkovi ochoten udělat
Bartak

Odeslatod tomula v Úte 01. Zář 2009 10:26:56

Bartak: jsem uz pro Geneo rozhodnut. Ale zkusim tedy nechat nacenit i ten Trocal
tomula

Odeslatod Fičák v Úte 01. Zář 2009 11:08:42

K dotazu k profilu Geneo. Okna jsem vybíral na počátku tohoto roku a musím přiznat, že jsem skončil u profilu geneo, který je o generaci výše. Přednosti viz propagační letáky. Nakonec jsem vybíral Sulko či Dafe. Skončil jsem nakonec u Dafe z těchto důvodů: Sulko dělá pouze několik dekorů (já chtěl třešen amareto) a skladba okna 4-12-4-12-4 není dle mého názoru optimální a věřím spíše 4-16-4-16-4 u Dafe.

- Do profilu rámu u Dafe se přidává tuším ještě dodatečná izolace, která vylepšuje parametry rámu a s rosením si myslím, že to nemá nic společného.
- ad chycení - Dafe - kotvení páskami
- ad výztuže - mám francouzské posuvné dveře 240*230 (1/2 fix) a žádná speciální výztuž netřeba,vše dostatečně funguje. Kvalitní výztuž doporučuji o vchodových dvěří. Mimochodem Sulko například nedává tříbodové kování, které zlepší těsnost dvěří a věřte, že tohle je jedna z velkých slabin každých dveří

Závěrem mohu konstatovat, že rámy v tomto provedení nejsou vůbec robustní a i váha oken je nižší. Spokojenost, ale uvidím časem...
Fičák

Odeslatod tomula v Úte 01. Zář 2009 11:25:34

Ficak: zatim jsem taky s vyberem skoncil u Dafe a Sulko, jen Dafe je o cca 30tis drahsi a mam jej asi 200km od stavby. Jinak Sulko uz dodava trojskla 4-16-4-16-4. Popr 6-16-6-16-6 u velkeho proskleni. Jinak dekor mame vybrany stribrny. Coz nevim jestli ma Dafe, protoze jsem jeste nebyl osobne u jejich zastupce, ale chystam se tam jen co mi napisi v ktere koncelari najdu nejvic vzorku a informaci :)

Dafe mi tu dodatecnou izolaci nacenili bez problemu. Sulko s tim dela problemy, nevim proc. No a taky pro dafe hovori fakt ze delaji kovani Roto a ja premyslim nad skrytymi panty Roto Designo. V Sulku pouzivaji Maco a co maji skryte kovani na vzorku tak se ram kridla na pantech trosku jakoby vykla. A proto mi to ani prodejce nedoporucil. Ale tohle muze byt treba taky problem i u Rota Designo, toto kovani jsem jeste totiz osobne nevyzkousel.
tomula

Další

Zpět na Stavba a dům