Postup omítky ytong

Moderátor: Living

Re: Postup omítky ytong

Odeslatod Rubbi v Pát 18. Zář 2009 15:55:40

Takze mam uspesne za sebou navstevu technika od firmy Rigips.
Predviedol mi Rimat 100 ale aj sadrovu stierku Rimano plus .Nakolko sme sa zhodli ze steny mam teoreticky skoro rovne , co je rozdiel cca 2 mm na 2 m tak asi pojdem do tej stierky .
Je s nou trocha jednoduchsia praca a nie je problem ju aj v pripade
nepodarenej prace prebrusit .
Dolezite je mat asi dobre napenetrovane steny , co som ja nemal a skusobne omietky nam nerovnomerne schli .
Ale celkovy pocit mam z Rigips dobry .
Takze cez vikend spracujem vzorkove balenia co som dostal a uvidime ako dalej .
A este sa musim pochvalit , ze mi tam nechal aj balenie penetraku Rigips.

:lol:
Rubbi

Odeslatod kutil v Pát 18. Zář 2009 16:14:53

Rubbi napsal:Takze mam uspesne za sebou navstevu technika od firmy Rigips.
Predviedol mi Rimat 100 ale aj sadrovu stierku Rimano plus .Nakolko sme sa zhodli ze steny mam teoreticky skoro rovne , co je rozdiel cca 2 mm na 2 m tak asi pojdem do tej stierky .
Je s nou trocha jednoduchsia praca a nie je problem ju aj v pripade
nepodarenej prace prebrusit .
Dolezite je mat asi dobre napenetrovane steny , co som ja nemal a skusobne omietky nam nerovnomerne schli .
Ale celkovy pocit mam z Rigips dobry .
Takze cez vikend spracujem vzorkove balenia co som dostal a uvidime ako dalej .
A este sa musim pochvalit , ze mi tam nechal aj balenie penetraku Rigips.

:lol:

na Rimano Plus je nejlepsi 240tka papir :) pokud to ale prebrousis, tak se ti ani nebude chtit steny malovat, protoze tak krasne hladky a bily uz pak nebudou :D
:)
kutil

Odeslatod mendi77 v Pát 18. Zář 2009 17:35:26

Rubbi: tomu nerozumím, ty chceš dávat vysprávkou stěrku přímo na zdivo?
mendi77

Odeslatod Rubbi v Pát 18. Zář 2009 18:20:54

Mendi :prepac splietol som nazov je to Rimano PRIMA .
Navrhol mi to priamo ich technik , ze je to jednoduchsie.
Samozrejme ze pri prieckach uzsich ako 20 cm mam pouzit sietku do prvej vrstvy.
Ale inak nemusim .
JE to uvedene aj technickom liste Rigipis vid okdaz :
http://www.rigips.cz/documents/cert/TL_Rimano_Prima.pdf
Rubbi

Odeslatod Martin UL v Pon 21. Zář 2009 11:05:39

Mám otázku, budem na chatě přistavovat garáž z cihel p+d na kl.maltu, má někdo zkušenosti se sádr.omítkou přímo na cihly p+d na maltu? Díky
Martin UL

Odeslatod marat v Pon 21. Zář 2009 14:41:16

Chlapi, jak dlouho vám schnul Rimat? Zejména na Ytongu pokud ho někdo měl. Já ho natáhl zkušebně včera a dneska ve 3 odpoledne je to pořád mokrý.Po navlhčení bych to mohl zase kletovat. Možná jsem ten Ytong moc napenetroval.

Jinak mi sádrovka Cemix připadá lepší. U Rimatu se mi pořád na stěně dělali bubliny. Míchal jsem to dvakrát, jednou "řidší" a při roztočení houbou se mi dělali dírky po vzduchu. Pěkně jsem ztoho kvetl.
Hlavně mi připadá, že je to děsně jemný, oproti tomu Cemixu a také Cemix se mi líp zpracovával. Sice vás to žene, jak rychle tuhne, ale zase je to odolný vůči trhání a "pohybu". Asi je tam fakt víc vápna, jak psal Mendi. Rimat je čistá sádra s chemií.
Objednal jsem ještě jeden pytel Cemixu a asi zkusím technika Rigipsu a dám Rimatu ještě jednu šanci.
marat

Odeslatod mendi77 v Pon 21. Zář 2009 16:57:02

Marate, sádrová schne velmi rychle, ale nepočítej, že to bude vypadat suché na druhý den. Na druhý den to můžeš ještě prejt stěrkou a tím zbrousit případné šmouhy. Za pár dní to bude suché, počítám tak za 3 dny.

Pokud ti to dělá bublinky, tak děláš něco špatně. Buď Ytong moc saje (nenapenetrovaný), nebo to moc hladíš, nebo to máš moc husté... jakmile se ti udělá bublina a následně to filcuješ, tak ti vzniknou právě ony vzduchové mezery. Také tam nesmí být průvan. To že strháváš omítku je to, že jsi nevystihl moment filcování, děláš to moc brzy. Sádra musí být dost zatuhlá - asi tak, že do ní neuděláš prohlubeň dlaní, ale jen prstem. Nesmí to být zkrátka živé, jinak to začneš strhávat. Já to namáčel zhruba po1 - 2 hodinách, dříve jak za hodinu ale určitě ne. Rimat se ti nemůže ze zdi nijak hnout, to určitě filcuješ moc brzo. Filcování je tam jen kvůli vytažení šlemu, kterým to přestěrkuješ a omítka se zatáhne, nikoli kvůli tomu, že to živé roztíráš (tedy v okamžiku filcování musí být stěna dokonale rovná). A i když na to cákám vody jako blázen, tak se nemůže nic rozpít, protože už je na tom vytvořená taková pevnější skořápka.

Prostě Rimat už vyžaduje pečlivější práci, Rotband a Cemix nejsou tak náročné pro začátečníka. Ale jak jsem si na Rimat zvykl, zase mi nesedí Rotband, je to prostě hrubší a rychleji to schne.
Ale jestli se ti pracuje lépe s Cemixem, tak vem klidně ten. Každému sedne něco jiného.
mendi77

Odeslatod marat v Pon 21. Zář 2009 19:59:59

Napenetrovaný je právě dost. A schnout jsem to nechal ty dvě hodiny co psal Martin. :(
marat

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům