Postup omítky ytong

Moderátor: Living

Re: Postup omítky ytong

Odeslatod J.R. v Pát 28. Srp 2009 12:56:41

S tim praskanim mam osobni zkusenost hlavne z pricek, tam kdyz se nanese jen slaba vrstva stuku (mluvim o vapenocementove omitce, tak byla videt kazda cihla a ve spojich to popraskalo, nerikam hned, projevi se to vetsinou tak po 2 letech, kdyz sem se bavil se zednikem o sadrovych omitkach tak me rek ze pod to stejne musim dat lepidlo perlinku, tak fakt nevim, mozna maj spatny zkusenosti nekdy z drivejska a ted uz jsou ty omitky zase nekde jinde.
J.R.

Odeslatod mendi77 v Pát 28. Srp 2009 17:49:27

Pokud je to u příček, tak to nějak pracuje. Doporučuje se příčky oddilatovat od stropu a dopěnit pěnou hlavně kvůli tomu praskání. Ale těžko říct. Známý se nastěhoval do nového "residenčního bytu" (postaru bytovky :D ) a má tam praskliny už po 1 měsíci bývání.

Sádrová omítka má fakt velkou pevnost v tahu, údajně by tam žádné praskání nemělo být (zatím potvrzuji, omítky jsem začal dělat před 3 měsíci), uvidíme jak to bude dál. Jejich ale nevýhoda je, jak se tu psalo, že jsou prostě měkké, snadno se do nich udělá vryp, důlek apod.
mendi77

Odeslatod J.R. v Pát 28. Srp 2009 22:08:00

mendi77 napsal:Pokud je to u příček, tak to nějak pracuje. Doporučuje se příčky oddilatovat od stropu a dopěnit pěnou hlavně kvůli tomu praskání. Ale těžko říct. Známý se nastěhoval do nového "residenčního bytu" (postaru bytovky :D ) a má tam praskliny už po 1 měsíci bývání.

Sádrová omítka má fakt velkou pevnost v tahu, údajně by tam žádné praskání nemělo být (zatím potvrzuji, omítky jsem začal dělat před 3 měsíci), uvidíme jak to bude dál. Jejich ale nevýhoda je, jak se tu psalo, že jsou prostě měkké, snadno se do nich udělá vryp, důlek apod.

JJ decka znici vsechno, muj 2letej kluk najde spachtli nebo zlici a hned s tim na stenu :D Naposled me asi na 3 mistech udelal tuzkou caru na vymalovanou zed :twisted:
J.R.

Odeslatod Sifo v Sob 29. Srp 2009 9:14:48

Můj postup se nemění...ve 2 vrstvách Salith PII :-):-):-) žádné lepidla a perlinky :-):-)
Sifo

Odeslatod jakub.samsa v Sob 29. Srp 2009 20:50:07

Tak já dělal se salitem omítky asi takto:
- očistit zdi
- přechody ytong x beton zaarmovat perlinkou (do omítky MHF P3)
- zaarmovat všechny nosné překlady (do omítky MHF P3)
- 1. vrstva omitky MHF P3
- nechat uschnout cca 2 dny
- 2. vrstva omitky MHF P3 (celkem 6mm tlouštky - zapomocí omítníků)
- poté očištění sten po uplným vyschnutí
- penetrace stěch + ě. penetrace těsně před natahováním omítky
- finalni vrstva salith VJ ve tloušce 4mm + zafilcování
- nakonec stačí brusnou mřížkou přejet stěny a dostat pryč kamínky z omítky (krásně rovné a hlůadné stěny)

výsledek perfekní, vše v jednom člověku za cca 14 dní (předtím žádné zkušenosti s omítkami, vše konzultováno s technikem ze salitu)

přeju hodně zdaru při omítání...

salith MHF P3 v mém případě slouží jako "zaarmování příček (tl. většinou 7,5cm,) po omítkách jsou pěkně tvrdé a bytelné", omítku jsem netočil z důvodu častého trhání a velmi nerovnoměrného vysychání před zatočením (technik nedoporučoval penetrovat přímo Ytong, pouze kropit vodou ale to bylo nanic - omítání ted přes prázdniny)
jakub.samsa

Odeslatod TondaF v Pon 31. Srp 2009 9:37:25

Dělá se dřív ostění nebo zeď? Jaký je postup u toho ostění?
Mezi oknem a zdí mám 1-2cm pěny. Mám na ostění natáhnout takovou vrstvu, která zakryje pěnu a až potom dát APU lištu a rohovou lištu a podle nich srovnat poslední vrstvu?
Nebo mám APU lištu a rohovou lištu lípnout na začátku a podle nich to dopatlat?
Poraďte a ušetřete mi čas, ať si pak nemusim nadávat, že jsem to měl dělat jinak. ;)
TondaF

Odeslatod mendi77 v Pon 31. Srp 2009 9:53:08

TondaF napsal:Dělá se dřív ostění nebo zeď? Jaký je postup u toho ostění?
Mezi oknem a zdí mám 1-2cm pěny. Mám na ostění natáhnout takovou vrstvu, která zakryje pěnu a až potom dát APU lištu a rohovou lištu a podle nich srovnat poslední vrstvu?
Nebo mám APU lištu a rohovou lištu lípnout na začátku a podle nich to dopatlat?
Poraďte a ušetřete mi čas, ať si pak nemusim nadávat, že jsem to měl dělat jinak. ;)

Postup je následující: přiděláš APU lišty do stavu, který ti vyhovuje (na rám okna), poté uděláš špalety (tedy tam ti vyjde 2 - 3 cm omítky) a až poté omítáš stěny.
mendi77

Odeslatod marat v Stř 02. Zář 2009 5:12:07

Já mám příčky z VPC a obvod z Ytongu a přiznám se, že bych na Ytong radši použil klasickou cestu lepidlo, perlinka, štuk. Ytong je strašně měkký a chtěl bych ho perlinkou zpevnit.

Chtěl bych se zeptat, jakou jste použili penetraci a pokud jste dělali štuk, tak jakou značku?
marat

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům