Postup omítky ytong

Moderátor: Living

Re: Postup omítky ytong

Odeslatod marat v Stř 16. Zář 2009 14:46:21

TondaF napsal:
marat napsal:Můžu se zeptat, jestli ten drát nějak vyvažuješ? Tady někdo mluvil o dávání omítníků do vodováhy, ale mě to připadá zbytečný. Zdi mám rovný, tak jsem jen přilepil omítník na zeď a stahoval.

Jaký jsi použil omítníky? Nechával si je ve zdi nebo to jde vytáhnout a zapravit?

U nás mají jen pozink 3m za asi 35kč. Omítník jsem vyloupnul a začistil rýhu. Akorát je to trochu zbytečná ztráta materiálu, nicméně ho zatím neumím schovat pod omítku.
marat

Odeslatod marat v Stř 16. Zář 2009 20:10:11

Mě by zajímalo, kdo sem přinesl tu fámu, že sádrová omítka je měkká...??!!! :?

Aspoň ta od Cemixu je tvrdá tak, že doní neprotlačím hřebík.
marat

Odeslatod mendi77 v Stř 16. Zář 2009 20:57:51

Marate, já se klidně hlásím :-) Zjistil jsem ale, že je rozdíl v jednotlivých verzích. Měkká je Rimat 100 DLP, dělám i s Rotbandem od Knaufu a ten je o poznání tvrdší. Záleží tedy na složení daného produktu. Je pravda že s Rimanem se mi dělalo bezkonkurenčně nejlíp a výsledek je lepší než u Rotbandu.

Takže kdo chce tvrdší, ať volí něco jiného než Rimat 100 DLP. Já už to řešil s Rigipsem a přijedou se na to podívat, tak jsem zvědavý na jejich závěr.
mendi77

Odeslatod Rubbi v Čtv 17. Zář 2009 16:44:18

mendi77 napsal:Marate, já se klidně hlásím :-) Zjistil jsem ale, že je rozdíl v jednotlivých verzích. Měkká je Rimat 100 DLP, dělám i s Rotbandem od Knaufu a ten je o poznání tvrdší. Záleží tedy na složení daného produktu. Je pravda že s Rimanem se mi dělalo bezkonkurenčně nejlíp a výsledek je lepší než u Rotbandu.

Takže kdo chce tvrdší, ať volí něco jiného než Rimat 100 DLP. Já už to řešil s Rigipsem a přijedou se na to podívat, tak jsem zvědavý na jejich závěr.

Ahoj Mendi

Na zaklade tvojich poznatkov uvazujem o sadrovej omietke Rimat 100 DLP,
Zajtra mi pride ich technik predviest co a ako .
Na co sa mam sustredit a pytat . Ty uz skusenost mas .
Dakujem . Je potrebna penetracia ? .
Rubbi

Odeslatod mendi77 v Čtv 17. Zář 2009 17:16:36

Ještě k těm sádrovým omítkám obecně, není sádrová omítka jako sádrová omítka. Dnes u mě byl technik z Rigipsu a dlouho jsme rozebírali sádrové omítky. Jelikož mám i Rotband a Marat tady upozornil na Cemix, tak bych jen rád uvedl, že se jedná spíše o vápenné omítky s přídavkem sádry, proto ta pevnost. Rimat 100 DLP je nechci říct čistě sádrová, ale ten obsah sádry je opravdu dominantní, proto je také tak jemná (narozdíl třeba od Rotbandu), takže pohledově i hmatem je naprosto hlaďoučká, ale také měkčí, Rotband je drsnější, ale pevnější.

Ahoj Rubbi: kdo ti přijede z Rigipsu? Naštěstí už tam dělají profíci, ve dvou regionech totiž byly předváděči, kteří neměli praktickou zkušenost se sádrovými omítkami, asi před půl rokem vyměnili z části realizační tým a nyní jsou to špičkově vybavení borci - mají dodávku a na ní veškeré druhy sádrových omítek, měl by ti tedy říct jednotlivé výhody a nevýhody všech druhů a ukázat aplikaci na stěně, na špaletě a nechat to udělat i tebe, aby viděl, že to děláš dobře. Měl by ti předvést veškeré nářadí, které potřebuješ, měl by ti ukázat také vhodné rohové profily a APU lišty. Určitě si nech předvést aplikaci omítníků (vodící lišty pro natahování). Nechej si také předvést a bedlivě sleduj hustotu natahované malty a také moment, kdy se začíná filcovat a následně kletovat. Prostě chlap by ti měl ukázat absolutně vše a udělat s tebou celý pytel (cca 7 m 2). Také si dej pozor na kovové věci (ocelové), které při styku se sádrovou omítkou reznou, takže jakýkoli hřebík ve zdivu (nenatřený, nepřetáhlý lepidlem...) ti zrezne a rez vystoupí na povrch.

Penetrovat jsem penetroval, jde to dost poznat, jelikož to potom tak nesaje a máš mnohem delší čas na zpracování. Jejich penetraci jsem nepoužíval, je dost předražená, takže jsem použil jakoukoli hloubkovou penetraci (tuším to byl Soudal nebo Den Braven, už nevím) a vždy jsem si to den předem napenetroval.

Co je taková zajímavost, nechej si předvést i systém "No Coat", pokud jej tam bude mít, nebo ti aspoň o něm povykládá. Je to perfektní věc ohledně řešení vnitřních i vnějších rohů. Ideální řešení proti otlučení rohů od dětí a v podstatě do všech rohů, kde chceš zvýšit pevnost na povrchu stěny (tedy nechceš mít orýpané rožky, kde to ani kovový profil nezachrání). Perfektní je, že tímto systémem si můžeš udělat jak pravý úhel, tak tupý úhel, uděláš napojení sádroše na zdivo pod jakýmkoli úhlem... Koho by to zajímalo, tak si může přečíst podrobnosti zde: http://www.rigips.cz/pages/customerServ ... 495df1.pdf
Je to docela drahé řešení, cca 49 kč za 1 m (ceníková cena beze slevy), ale myslím, že to hodně usnadní práci.
mendi77

Odeslatod Rubbi v Čtv 17. Zář 2009 17:45:42

Dakujem za rozsiahlu odpoved .
Nakolko som zo Slovenska , tak pradepodobne pride technik , zo Slovenskej pobocky . Po telefonickom rozhovore mi poradil aby som si jednu stenu napenetroval den predtym . .
Vela ludi ma od mojho zameru " robit si sam sadrovu omietku " odhovara Skoro nikto u nas ani nevie o takom niecom . Kazdy mi radi Sietku a lepidlo a omietku, ale mne sa pacia uplne hladke steny a riesenie s lepidlom sa mi nezda ako stastne pri Ytong murive.
Ak mi to zajtra nepojde tak asi zvolim riesenie B . tzn .suchu omietku . A bude to asi este jednoduchsie . :)

Ak ti nebude vadit urcite sa ti este ozvem ohldom podlahovky. Lebo som si vsimol ze aj v tomto obore si to dokonale zvladol .
Dakujem
R.
Rubbi

Odeslatod mendi77 v Čtv 17. Zář 2009 18:09:57

Rubbi, nic si z toho nedělej, lidé dávají různé omítky, ale ono se stačí podívat za hranice na západ a člověk zjistí, že sádrové omítky jsou tam zcela běžné a naopak, nikdo tam nezná lepidlo a perlinku, tak je se to často dělá tady. Věř mi, určitě budeš spokojený, výsledek za to opravdu stojí a hlavně, u sádrové omítky jsem se nesetkal s žádnou prasklinkou. Hlavně si pak zkus, jestli ti vyhovuje tvrdost sádrové omítky, protože ona je měkčí nežli znáš třeba štukové, ale je to prostě její vlastnost. Dobrá výhoda sádrové omítky je také v tom, že když chceš, tak vezmeš smirkový papír a přešmirgluješ, případně kdykoli zapravíš opravnou stěrkou a nic nejde poznat.
mendi77

Odeslatod marat v Čtv 17. Zář 2009 18:45:54

Mendi, je stou předváděčkou spojený nějaký závazek na koupi materiálu? Zatím jsem tam nezkoušel volat, tak nevím co mám čekat.
marat

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům