Postup omítky ytong

Moderátor: Living

Re: Postup omítky ytong

Odeslatod marat v Čtv 03. Zář 2009 20:25:25

Musí se Salith MHF P2 natahovat ve dvou vrstvách nebo také v jedné? Dal bych tak 6mm.
marat

Odeslatod mendi77 v Čtv 03. Zář 2009 20:27:14

Záleží jak pojedeš, pokud bez omítníku, tak se ti 6 mm bude natahovat blbě, pohodlné je to tak po 3 mm. Pokud dáš omítníky, můžeš jet klidně po 6 mm (nevím ale jaká jsou technická specifika, to najdeš v TL)
mendi77

Odeslatod marat v Čtv 03. Zář 2009 20:39:59

mendi77 napsal:Záleží jak pojedeš, pokud bez omítníku, tak se ti 6 mm bude natahovat blbě, pohodlné je to tak po 3 mm. Pokud dáš omítníky, můžeš jet klidně po 6 mm (nevím ale jaká jsou technická specifika, to najdeš v TL)

Já se bez omítníku nechytám. Nikdy jsem omítky nedělal. Koupím pytel Rimatu 100 a toho Salithu a v technický místnosti zkusím jak se snimi pracuje.
marat

Odeslatod mendi77 v Čtv 03. Zář 2009 20:54:07

Já jsem omítky v podstatě jako nahotovo také nikdy nedělal, je to práce jako každá jiná - zdění, betonování... když vidíš bublinu na vodováze kde má být, je to OK. Jinak tě nic hrozného nečeká, po čase zjistíš, kdy je nejlepší omítku točit, jak hustou si ji připravit, prostě to vychytáš. Omítky jsou jen žrout času, ale za ty ušetřené prachy to stojí. Omítky jsem řadil mezi ty lepší práce, prostě pohodička, člověk přijel, pustil si rádio a pomaličku dělal, nejhorší na tom asi bylo umývání nářadí a kýblů :D

Jinak poradím ještě jednu věc, pokud máš nějakou souvislou stěnu, vždy je nutné, aby ji dělal jeden člověk - každý člověk natahuje omítku jinak a mohlo by to jít poznat, takže pokud do toho zapojíš víc lidí, každý dělá solo stěnu od A až do Z - to je taková obecná rada.
mendi77

Odeslatod marat v Čtv 03. Zář 2009 22:32:03

mendi77 napsal:Já jsem omítky v podstatě jako nahotovo také nikdy nedělal, je to práce jako každá jiná - zdění, betonování... když vidíš bublinu na vodováze kde má být, je to OK. Jinak tě nic hrozného nečeká, po čase zjistíš, kdy je nejlepší omítku točit, jak hustou si ji připravit, prostě to vychytáš. Omítky jsou jen žrout času, ale za ty ušetřené prachy to stojí. Omítky jsem řadil mezi ty lepší práce, prostě pohodička, člověk přijel, pustil si rádio a pomaličku dělal, nejhorší na tom asi bylo umývání nářadí a kýblů :D

Jinak poradím ještě jednu věc, pokud máš nějakou souvislou stěnu, vždy je nutné, aby ji dělal jeden člověk - každý člověk natahuje omítku jinak a mohlo by to jít poznat, takže pokud do toho zapojíš víc lidí, každý dělá solo stěnu od A až do Z - to je taková obecná rada.

Já nato mám Pravou a Levou ruku. Ale nepočítám, že by každá dělala na své vlastní stěně... :lol: :lol:
marat

Odeslatod jakub.samsa v Pát 04. Zář 2009 19:27:39

marat napsal:Musí se Salith MHF P2 natahovat ve dvou vrstvách nebo také v jedné? Dal bych tak 6mm.

musíš ve dvou vrstvách, jak P2 tak P3 musí být natažen ve dvou vrstvách (jednovrstvá omítka neznamená natažení najednou), navíc 6 mm je silná vrstva a určitě by se při natahování trhala nedej bože aby stékala (p.s. u salith P3 je nutné dodržet předepsané množství vody..., pokud si člověk neví rady tak volat technikům z výroby, poradí a stojí to jen cenu hovoru, v mém případě mi volali nazpět a bavili jsme se asi 15 minut), jak se říká "líná huba, holé neštěstí"
jakub.samsa

Odeslatod marat v Pon 07. Zář 2009 4:55:08

Chlapi, čím je lepší vymazávat spáry před omítkou?
Lepidlem nebo už omítkovinou?

Jinak nevím proč, ale Praha a okolí je zasvěcená náboženství lepidlo, perlinka, štuk. Sádrovky tu neseženete a když, tak za VYŠŠÍ cenu, než je ceníková a to ještě bez dopravy.
Nejvíc mě dojímá Dektrade, který má sice produkt v ceníku, ale vůbec ho nedodává nebo jenom po kamionech.

Nejlépe mi vychází sádrovka od Cemixu i s kontaktním můstkem. Tak v týdnu koupím pytel a uvidím, jak se stím pracuje. Pak mám v záloze Baumit.
marat

Odeslatod mata_h v Pon 07. Zář 2009 7:11:42

marat napsal:Chlapi, čím je lepší vymazávat spáry před omítkou?
Lepidlem nebo už omítkovinou?

Jinak nevím proč, ale Praha a okolí je zasvěcená náboženství lepidlo, perlinka, štuk. Sádrovky tu neseženete a když, tak za VYŠŠÍ cenu, než je ceníková a to ještě bez dopravy.
Nejvíc mě dojímá Dektrade, který má sice produkt v ceníku, ale vůbec ho nedodává nebo jenom po kamionech.

Nejlépe mi vychází sádrovka od Cemixu i s kontaktním můstkem. Tak v týdnu koupím pytel a uvidím, jak se stím pracuje. Pak mám v záloze Baumit.

Spáry vymazáváme sádrovkou. Při omítkách na to použijeme vždycky zbytky, které už začínaj tuhnout, takže na natažení jako omítka už by se s tím špatně pracovalo. Nevím jestli Rokycany jsou ještě okolí Prahy, ale s cenou Rimat 100 DLP jsem byl spokojený (cca 350/pytel s DPH).
Jak stavíme na: http://stavba.hlozkovi.cz
mata_h

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům