Inteligentní domy

Moderátor: Living

Re: Inteligentní domy

Odeslatod Loxone v Úte 21. Pro 2010 15:51:06

Dobrý den,

pokud je Vaše hledání ještě aktuální, doporučil bych výrobky od společnosti Loxone. Jedná se o systém, který není založen na sběrnici (podobně jako KNX a další výrobci na trhu) a tudíž je cena úplně v jiných relacích.

Nejsou tedy nutné žádné speciální vypínače/přepínače/tlačíka (stačí obyčejný vypínač za 50 korun) ani žádný dodatečný webový server pro vzdálenou správu.

S pozdravem

Milan
Loxone

Odeslatod Namornik v Stř 12. Led 2011 19:49:20

tech systemu je mraky. Osobne bych se jim zdaleka vyhnul Cokolivje komplikovane a ma nejakou ridici jednotku se casem poroucha. A az vam za 8 let odejde, zjistite, ze system se uz davno nedela a ze musite udelat vse jinak, draze a budete muset delat kompletne novou elektroinstalaci.

Klasika je klasika.
Namornik

Odeslatod Marek_ v Stř 12. Led 2011 20:39:59

Namornik napsal:tech systemu je mraky. Osobne bych se jim zdaleka vyhnul Cokolivje komplikovane a ma nejakou ridici jednotku se casem poroucha. A az vam za 8 let odejde, zjistite, ze system se uz davno nedela a ze musite udelat vse jinak, draze a budete muset delat kompletne novou elektroinstalaci.

Klasika je klasika.

Ale ne kazdy komunikuje s obycejnymi vypinaci ;)

V pripade jiz hotoveho domu se muze ridici jednotka namontovat dodatecne, takze proc by se mela delat nova elektroinstalace?. Kolik stoji takova ridici jednotka rekuperace mm? ;) Loxone by mel zvladnout ovladat rekuperaci, vytapeni + ruzne veci jako garazova vrata, svetla, zaluzie atd. Zivotnost 8 let? :shock: Tomu neverim, protoze v praci mame stroje a zatim u zadneho neodesla ridici jednotka. Nejstarsi ma najeto 20 let.
Marek_

Odeslatod ihik v Čtv 09. Srp 2012 21:00:43

Ozvalo se mi pár lidí s dotazy na systém a žádostí, že by chtěli vidět Loxone v praxi a získat info z reálného použití.
Nakonec jsme se domluvili předváděčce a diskusi, abych nemusel s každým komunikovat zvlášť, což je dost náročné.
Pár lidí se k nám určitě ještě vejde, pokud má někdo zájem. Opakovat to často nechci, ale rád se podělím. Jestli budu systém ukazovat dvěma nebo pěti lidem už je skoro jedno.
Pokud má někdo zájem, tak 23.8. po 17h blízko Plzně - kontakt a víc info přes mail nebo SZ.
ihik

Odeslatod Muff v Úte 14. Srp 2012 21:24:22

Mě s inteligentním domem kontaktovala fa.Haidy.
Zkuste si to ťuknout na netu. Já jsem do toho nešel, bylo to mimo mojí cenovou hladinu, ale zas tak ulítlý to nebylo.
Muff

Odeslatod ihik v Pon 27. Srp 2012 21:02:20

Termín posunut na první zářijový týden. Jedno místo (+polovička s sebou) se ještě najde.
ihik

Odeslatod noelbra v Ned 22. Črc 2018 18:10:11

To máte kvůli zabezpečení? Nejsou lepší třeba nějaké speciální senzory na okna? My si třeba na cennosti a tak koupili sejf do zdi - https://www.saffort.cz/trezory-do-zdi-do-podlahy . Zloději jsou dneska vychytralí a často zvládnou ošálit i alarm, tak mi to přijde jako taková dobrá pojistka.
noelbra

Odeslatod Ondras85 v Čtv 23. Srp 2018 22:50:05

já mám chytrou domácnost od Fibara(http://www.mojefibaro.cz), konkrétně StarterKit a jsem velice spokojen, jediný minus co jsem za celou dobu spatřil je snad jen cena, ale investice do SK se mi dávno vrátila
Ondras85

Předchozí

Zpět na Stavba a dům