Terasa - jaký materiál na ni

Moderátor: Living

Re: Terasa - jaký materiál na ni

Odeslatod lukasx v Stř 06. Kvě 2015 13:45:40

jarous350 napsal:Jde mi o to, ze nejspodnejsi fosny budou z nejakeho obycejneho dreva, ktere sezenu bezne na pile. Cim to mam nejlepe natrit, kdyz mi jde pouze o odolnost a trvanlivost a nikoliv o vzhled - spodni rost nebude viditelny.

Tak to bych možná doporučil přímo na pile nechat tlakově impregnovat. U nás to některé pily dělají, je to pár korun navíc a nemusíte kupovat barvu a dělat se s tím.

jarous350 napsal:A jeste jeden dotaz - co sklon terasy? Udava se 1cm/1metr. Ma to vubec smysl? Pri takhle malem sklonu to tema drazkama terasovych prken nepotece a mezi jednotlivyma prknama je stejne skvira, kterou to muze protect dolu pod terasu, kde je kacirek.

Ale poteče :) Při pořádném slejváku to z terasy teče solidně. A po dešti je to rychle bez vrstvičky vody, která by tam stála v případě nulového sklonu. To bych rozhodně dodržel :)

Ať se pokládka podaří!
Chcete si sami vyrobit pískoviště, houpačku nebo vláček pro děti na zahradu? Stačí se inspirovat na: Tesařík zahradní. Veškeré fotografie pocházejí ode mne Lukáš Budínský fotografie
lukasx

Odeslatod JardaS v Čtv 07. Kvě 2015 9:03:24

Budu letos stavět něco podobného = 4 nosné trámy (smrk), 8 podkladních hranolů (modřín), nahoru modřínová prkna, nebo dřevoplast, zatím nejsem rozhodnutý, podle ceny.
Nosné a podkladní prvky budeme napouštět olejem Atraxil, který se nám moc osvědčil (má v sobě i ochranu proti dřevoškůdcům). Pak jsem loni jsem objevil PNZ Wasserblocker, odpuzovač vody - máme s ním natřené trámy a dřevěný strop v podkrovní koupelně. Vynikající vlastnosti.
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod richardsonec v Čtv 19. Dub 2018 8:36:51

Já jsem volil dřevěnou terasu. Ale je potřeba dobře volit dřevinu. Kolem bazénu by mělo být něco jiného, než na terase,která je třeba více dne na přímém světle atd.
richardsonec

Předchozí

Zpět na Stavba a dům