Terasa - jaký materiál na ni

Moderátor: Living

Re: Terasa - jaký materiál na ni

Odeslatod jarous350 v Stř 14. Led 2015 21:54:15

Drevo se aplikuje ledaskde, vcetne volantu luxusnich automobilu, ale o tom, ze by nekdo tahal trisky se nikde nepise. Neni to jen prazdny argument? Nasadu od kostete za 30Kc nepocitam.
jarous350

Odeslatod Monoton v Stř 14. Led 2015 23:43:00

jarous350 napsal:Drevo se aplikuje ledaskde, vcetne volantu luxusnich automobilu, ale o tom, ze by nekdo tahal trisky se nikde nepise. Neni to jen prazdny argument? Nasadu od kostete za 30Kc nepocitam.

Máte pravdu, dřevo se skutečně využívá v nejrůznějších odvětvích a od volantu si také třísku nikdo nejspíše ještě nezadřel...

V případě dřevěných teras, zahradních chodníčků... obecně je ale třeba brát v úvahu, že ačkoliv chodí po zahradě většina z nás 99 % času v obuvi - kdy žádná tříska skutečně nehrozí - jistě mi dáte za pravdu, obzvláště máte-li děti, že právě ty v létě běhají nezřídka naboso a tak si mohou na terase třísku skutečně zadřít. Sám jistě víte, že dřevo neustále pracuje a štěpí se..,

Zrovna s tímto konkrétním případem mám pak shodou okolností nejednu osobní zkušenost, a i když se na třísku neumírá, nikdy to není příjemné. Obzvláště pak pro děti.

Takže o prázdný argument se z mého pohledu nejedná, ale to je samozřejmě vždy na zvážení do jaké míry je pro vás tento aspekt důležitý.
Monoton

Odeslatod Monoton v Stř 14. Led 2015 23:43:00

jarous350 napsal:Drevo se aplikuje ledaskde, vcetne volantu luxusnich automobilu, ale o tom, ze by nekdo tahal trisky se nikde nepise. Neni to jen prazdny argument? Nasadu od kostete za 30Kc nepocitam.

Máte pravdu, dřevo se skutečně využívá v nejrůznějších odvětvích a od volantu si také třísku nikdo nejspíše ještě nezadřel...

V případě dřevěných teras, zahradních chodníčků... obecně je ale třeba brát v úvahu, že ačkoliv chodí po zahradě většina z nás 99 % času v obuvi - kdy žádná tříska skutečně nehrozí - jistě mi dáte za pravdu, obzvláště máte-li děti, že právě ty v létě běhají nezřídka naboso a tak si mohou na terase třísku skutečně zadřít. Sám jistě víte, že dřevo neustále pracuje a štěpí se..,

Zrovna s tímto konkrétním případem mám pak shodou okolností nejednu osobní zkušenost, a i když se na třísku neumírá, nikdy to není příjemné. Obzvláště pak pro děti.

Takže o prázdný argument se z mého pohledu nejedná, ale to je samozřejmě vždy na zvážení do jaké míry je pro vás tento aspekt důležitý.
Monoton

Odeslatod Ferin v Stř 21. Led 2015 18:52:28

Tak ta terasa má s tím volantem společný leda to, že před obojím je přídavný jméno "dřevěný". Jinak je úprava zcela odlišná.
Že dřevený terasy třískují, je docela známá věc. Mj. i proto jsou tak oblíbený exotický dřeva, který k tomu nejsou tak náchylný.
Ferin

Odeslatod Katka M. v Čtv 19. Úno 2015 11:32:38

Přesně tak, na volant vám asi nebude pršet :lol: zato na terasu zpravidla ano. Tak se pak nemůžete divit, že dřevo na terase pracuje zato volant, ještě k tomu nejspíš lakovaný, bude i nadále hladký...
Katka M.

Odeslatod M.kolk9 v Úte 24. Úno 2015 21:51:26

Zdravím chci se zeptat nemáte někdo zkušenost s firmou Piedra a jejich kamenným kobercem?http://www.piedra.cz/kamenny-koberec docela mě to láka ale nevim jestli je to rozumné skrz udržbu nebo vlastnosti materialu…prostě váham a vezmu v potaz každou radu díky
M.kolk9

Odeslatod noi v Úte 24. Úno 2015 23:05:34

Kdyz jsem premyslel co za povrch k bazenu, uvazoval jsem i o kamennem koberci a nechal si poslat i vzorky. Nevypadaly zle, ale kdyz mi bazenar rekl, ze to u nekoho videl po dvou letech a krupalo mu to pod nohama (asi to v zime roztrhala voda, co se do toho dostala), tak jsem od toho upustil. Ale osobni zkusenost nemam, je to jen info z druhe (ale nijak na tom nezainteresovane) ruky...
noi

Odeslatod jarous350 v Ned 12. Dub 2015 19:39:59

Budu realizovat terasu cca podle tohoto obr. Obrázek

Jde mi o to, ze nejspodnejsi fosny budou z nejakeho obycejneho dreva, ktere sezenu bezne na pile. Cim to mam nejlepe natrit, kdyz mi jde pouze o odolnost a trvanlivost a nikoliv o vzhled - spodni rost nebude viditelny.

A jeste jeden dotaz - co sklon terasy? Udava se 1cm/1metr. Ma to vubec smysl? Pri takhle malem sklonu to tema drazkama terasovych prken nepotece a mezi jednotlivyma prknama je stejne skvira, kterou to muze protect dolu pod terasu, kde je kacirek.
jarous350

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům