Omítky na broušené cihly

Moderátor: Living

Re: Omítky na broušené cihly

Odeslatod RotKid v Úte 02. Čer 2009 14:37:18

Já dával na broušené cihly jádrovou 2cm + štuk, bylo toho 260m2 po 160kč za práci a k tomu cca 15tis materiál. Sádrové se mi nelíbili tím jak jsou hladké, také by mě vyšli dráž vzhledem k tomu že cihly nejsou tak rovné jako Ytong a 4-6mm by bylo málo.
RotKid

Odeslatod PetrDubi v Stř 03. Čer 2009 13:07:38

Stimpoff:
Ano i sádrové je možné mít se strukturou. Stačí je nechat jenom stažené latí nebo případně ještě roztočit, ale nahladit špachtlí.
Ve Francii jsem viděl v Pra Loupu sádrové omítky s takovými vzory, co se udělají do zavadlé omítky po vyhlazení hladítkem. Vznikají potom plastické prohlubně a vyvýšeniny - musí se to vidět. Někomu se to líbí, někomu zase ne.
Ještě by asi šlo po roztočení nebo i uhlazení povrch projet plastickým válečkem a jeho vzor se obtiskne do omítky.
Martin UL:
Odpověď máš v druhém tematu
Žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako kdyby shazovali :-D
PetrDubi

Odeslatod honzabaza v Úte 17. Črc 2018 15:03:55

Dobrý den, já jsem si omítal starou chalupu sám, nejrychlejší to bylo za použití omítníkového systému od Moravek systemy, nemusel jsem dělat žádný vodicí "lišty" a čekat až mi to stuhne. Lepší než nějaký prkna nebo omítníky, který tam necháváte. To mi zkrátilo čekání. Pak už jenom nahazujete a stahujete prknem. K omítce jsem používal klasický materiály - je to jenom chalupa. :palec_up:
honzabaza

Předchozí

Zpět na Stavba a dům