Omítky na broušené cihly

Moderátor: Living

Omítky na broušené cihly

Odeslatod stimpoff v Pon 01. Čer 2009 19:56:26

Ahoj, sice omítky mě čekají za docela dlouhou dobu. Ale v neděli v Loskutákovi ukazovali sádrové omítky, docela mě to zaujalo. Původně jsem omítky chtěl nechat dělat firmu, ale kdo ví třeba se do toho pustím sám :-) Zajímalo by mě jaký je rozdíl, ceny a jaké doporučujete omítky

a) jádro a štuk
b) jednovrstvá vapenocementová
c) sádrová

Zdi jsou celkem rovné, tak se mi zdám že jádro se štukem je zbytečně komplikované, nebo se pletu?

Jak se jmenujou takový ty lišty co se dávaj do rohů a na zdi, co se po nich stahuje omítka? Lze to použít i jednovrstvých?
Jak to máty vy?
stimpoff

Re: Omítky na broušené cihly

Odeslatod milan.cukrar v Pon 01. Čer 2009 20:14:46

ak se jmenujou takový ty lišty co se dávaj do rohů a na zdi, co se po nich stahuje omítka? Lze to použít i jednovrstvých?
.....omítníky
....do rohů? snad i na plochu, v rohu moc ne.
Roh není kout a já si to popletl. Takže na rohy se dává do omítky pozinkovaný roh do omítky, na sádrokarton hliníkový.
http://hpi.cz/katalog/podskupiny.aspx?C ... roupId=175
Naposledy upravil milan.cukrar dne Pon 01. Čer 2009 20:33:12, celkově upraveno 1
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod mendi77 v Pon 01. Čer 2009 20:29:37

Roh se jmenuje různě, já to kupuji pod názvem hliníkový roh :)

Jinak, já dávám sádrovou omítku a řeknu ti několik pro a proti:

Pro je jednoznačně pevnost a ... raději tady nebudu říkat pro, přečti si to sám, protože by mě tady pomalu ukamenovali všichni ti perlinkáři a lepidláři.

Takže čísla, na ty nikdo nemůže: můžeš aplikovat od 4 mm (Rigips) nebo od 6 mm (knauf). Maximální vrstva je 3 až 5 cm v jednom tahu, takže se nemusíš bát, že by jsi toho musel dávat jen pár mm. Nemusí se dávat perlinka, pouze na přechody, např. beton vs. cihla.

Dělá se s tím prostě skvěle, nic nepadá, ani ze stropu... nedá se to srovnat s hrubou omítkou a ze štukem (kamenujte mě), dělal jsem léta klasickou maltu a je to děs oproti tomuhle.

Výhodou je pak to, že šetříš čas, v jednom dni uděláš komplet stěnu, což se ale může stát i nevýhodou v časové tísni. Jednou se mi stalo, že jsem si toho rozdělal nějak moc a musíš to prostě dodělat, takže je třeba pečlivě vážit, kolik máš času (ale to byla moje hloupost).

Sádrové stěny jsou hladké, což je super, ale může se z toho opět stát nevýhoda v případě, že bys tam udělal nerovnosti, je tam cítit každá nerovnost, je třeba se s tím vyhrát. Na druhou stranu ale získáš takovou kvalitu provedení, že se tomu nic nevyrovná, snad jen sádroš v rovinnosti. Člověk je pak posedlý a dívá se na každou zeď a směj se, co za patlala to dělalo. Ale obrovská a největší výhoda je v opravě, kdykoli vezmeš stěrku a opravíš to tak, že to nikdo nepozná. U štuku to poznáš vždy (to místo roztočení), resp. u všeho, co je zrnité.

Nevím co na to víc napsat, já jsem spokojený a neměnil bych ani náhodou. Kdybys to viděl, šáhl si na to, tak bys pochopil. Nechej si zavolat předvádeče z Rigipsu a nechej si to předvést a pak uvidíš.

Cenově to vychází jinak, než se na první pohled zdá. Mě to vyšlo při 500 m2 na necelých 20 000,-, tedy 319,- kč za pytel.
mendi77

Odeslatod stimpoff v Pon 01. Čer 2009 21:32:52

mendy díky, na jaký povrch si to dával?
stimpoff

Odeslatod marat v Úte 02. Čer 2009 4:48:36

stimpoff napsal:mendy díky, na jaký povrch si to dával?

Měš by zajímalo v jaké tloušťce a co to bylo? Salith?
marat

Odeslatod Honza_JR v Úte 02. Čer 2009 7:45:24

Stimpoffe než se pro ty sádrové omítky rozhodneš měl by jsi se nejprve podívat jak taková hladká stěna vypadá v praxi a jestli se ti vůbec bude líbit. Dále potom jak je to s praktičností a údržbou takových hladkých povrchů. Aby se pak nestalo že hned další rok budeš lepit na tyto stěny textilní tapety aby povrch získal alespoň nějakou strukturu.
Honza_JR

Odeslatod stimpoff v Úte 02. Čer 2009 9:25:58

Mě se ty hladké právě líbí, dům stavíme v moderním stylu, navíc i sádrové omítky je možno mít se strukturou, nebo se pletu?
stimpoff

Odeslatod Martin UL v Úte 02. Čer 2009 12:49:39

Chci se zeptat, jestli někdo dával sádrovku na vpc nebo cihly, ale zděné na maltu. Jde mi o to, jestli stačí zamazat spáry a na to rovnou patřičnou šíři sádrovky. nevšiml jsem si tématu a napsal to i do : Ytong - omít.......díky
Martin UL

Další

Zpět na Stavba a dům