Plechová střecha svépomocí?

Moderátor: Living

Re: Plechová střecha svépomocí?

Odeslatod Filo v Pon 19. Bře 2012 12:44:38

Uz jsem psal primo v tomto vlaknu.. mam neco podobneho, ale ne od Lindabu, ale SAG, mam to v hliniku a mam to chycene priponkama a ne hrebikovym pasem (jednal se lepe vyuzije rozvinuta sirka plechu, ale hlavne mam nektere sary az 7m dlouhe a s hrebikovym pasempak uz nevychazi dilatace).

U Lindabu mi vadi ty dva podelne ztuzujidci prolisy, ta strecha pak vypada jak prouzkovany mafialnsky sako...

Jinak je ta ten system dobrej a pokladka pomern snadna (pokud dokazete prvni sar zalozit skutecne rovne...).

SAG mi prisel, ze ma nejpromakanejsi system se vsema zkaoncovacima lista a podobne, takze je ta strecha fakt cista, ale mozna nebude nejlevnejsi.

Honza
Filo

Odeslatod slevac v Ned 08. Dub 2012 12:09:30

koušel nebo spíš nemá někdo zkušenost s touto krytinou ? http://czecover.cz/?p=product
slevac

Odeslatod OGOŇOK v Úte 26. Čer 2012 18:17:03

davac007 napsal:Zdravim, to Ruukki jsem si pred tydnem polozil sam, nic na tom neni, nekhorsi bylo tahat sam na strechu ty dlouhy sary tak aby se nezlomily. Kdyz jsem videl jak je ta povrchova uprava nachylna na poskrabani tak bych si to od firmy asi udelat nenechal, sam si to clovek pohlida. Na proreziveni davaji zaruku 50 let.
Ted mam akorat brouka v hlave jak do uz hotove strechy udelat prostup pro nerezovy komin. Strecha ma 27 stupnu a potrebuju vyresit prostup pro komiun prumeru 320 mm. Kamarad tam prilepil manzetu z EPDM (takovy ten gumovy vlnovec) ale to myslim, ze neni nejlepsi reseni. Neresil jste toto nekdo ? Nebo jak to mate udelane ?

Filo, mam to kousek od tebe v Kokonine :) Jinak fakt nechapu tu buzeraci ze staveb. uradu...

Jak se tváří střešní krytina Ruukki po třech letech na střeše?
..vše OK ,třeba v nástřihu nerezne to atd , díky za reakci
OGOŇOK

Odeslatod Marky81 v Čtv 08. Led 2015 10:36:41

petkastr napsal:Ahoj,
potřebovala bych radu. Čtu tady, že celkem řešíte plechové střechy... Tak snad jsem správně. Chceme si zrekonstruovat střechu na chatě a uvažujeme o plechové střeše. Uvažujeme nad Alukrytem ale nevím jak moc je to kvalitní materiál. Nezdá se mi moc drahý, taková střední cesta.
Můžete mi prosím poradit jestli do toho jít? Jakou má klasicky životnost? popřípadě nepodléhá to lehce korozi? Jak se o takovou střechu starat?
Moc díky, sháním rady kde můžu.

Životnost to je právě otázka. Nejslabší míst o na plechový střeše je klasicky vrtání. Problémem je taky když je se začne oteplovat odborně se tomu nadává dilatace.. materiál se roztahuje a může to dělat takový nepříjemný rámus .. ale taky už jsou na to technologie, kdy je ošetřena jak dilatace tak problém s vrtáním http://www.astron.biz/cz/technicke-spec ... index.html
Marky81

Odeslatod Filo v Pát 09. Led 2015 11:27:42

Marky81: Tvl.. co ty ses zase za reklamniho trolla? Nova registrace, pet prispevku, vzdycky do tematu, ktery je roky neaktivni a v kazdym rpispevku URL nekam...

Tazatel sem jiste po dvou letech porad kazdy tyden leze, aby si precetl tvuj obecny vykrik...

H.
Filo

Odeslatod Tomassekjiri v Čtv 26. Lis 2020 22:24:12

Základ střechy jsem si dělal ještě svépomocí, pak jsem si ji nechal ale dodělat profesionálně, protože jsem potřeboval u pasivního domu dodržet kvalitní zateplení střechy, které jsem udělal pomocí polystyrenového systému, který se dává pod keramické nebo betonové tašky https://www.thermodach.cz/
Tomassekjiri

Předchozí

Zpět na Stavba a dům