Výběr střešní krytiny a rozpočet na střechu

Moderátor: Living

Re: Výběr střešní krytiny a rozpočet na střechu

Odeslatod Filo v Pát 15. Kvě 2009 12:25:48

Llucinka napsal:Filo
Celková cena je včetně všeho, i zednické práce na vyzdění věnce a atiky (doufám, že se to píše s měkkým :) ) Rozepsala jsem ty položky zua práce, protože práce mi přijde hodně, materiál si tak nějak můžu ověřit sama, za kolik se prodává jinde.

Nechápu, co je na tom šindelu tak špatného. Proč tedy potom stojí tolik peněz? Nemohl byste mi poslat nějaký odkaz, jak vypadá krytina, kterou píšete vy? Děkuji.

Celkova cena je 390 tKc jestli si dobrepamatuju, rozepsane mate 350 a zadnymateriel nevidim. Ze by matros stal jen 40 tKc pochybuju.

MeLo vypada jako falcovana plechova strecha (rovny sary od hrebene k okapu se stojatou drazkou, nejaky orazky tady http://www.sag.as/Article.asp?nArticleI ... nguageID=1 lepsi obrazky jsou v PDF katal;ogu na konci te sttranky.

Co je spatneho na sindeli, no spatneho obecne nevim, ale je hnusnej a na prvni pohled to implikuje levne reseni. Nektere sablony nedrzi dobre, uz jsem videl dost strech, kde je sem tam neco vypadleho. V posypu na zastinenych stranach strechy roste mech a zelena se to jak brcal. Na oslunenych stranach se to zase v lete natavi a slepi s podkladem, takze jakakoliv oprava nebo uprava je problematicka.

Nicmene sindel je proste podle meho nazoru levne osklive reseni na provizorni stavby nebo stavby, u nichz je na estetiku kladen minimalni narok. Pouziti sindele na rekonstrukci roubenek a podobnych staveni bych snad trestal... (ba ne, to trochu prehanim ale proste se mi to nelibi).

Honza
Filo

Odeslatod marat v Pát 15. Kvě 2009 13:33:09

Filo:
Podto se podepisuju. Nechápu, proč se barvený Ipě říká Kanadský šindel. Hnus to je a docela mě překvapuje, že když si chcete dát falcovaný plech, tak SU řvou, ale když si uprostřed historického jádra obce dáte asfaltový hnus, tak to nikomu nevadí..!
marat

Odeslatod Llucinka v Pát 15. Kvě 2009 14:58:58

A co říkáte na střešní krytinu Lindab, řada Topline?
Llucinka

Odeslatod Filo v Pát 15. Kvě 2009 20:48:22

Llucinka napsal:A co říkáte na střešní krytinu Lindab, řada Topline?

Dulezity je, co na to vy....

IMHO lepsi nez sindel, ale vy delate celou strechu novou, tak kdyz chcete, aby to vypadalo jako skladana strecha, tak tam dejte paleny, nebo v nejhorsim betonovy tasky a ne imitaci z plechu...

Navic, pokudplati ta jehlanova strecha, tak zrovna tohle nebude optimalni, protoze budete mit desne velkej prorez a tim padem se to prodrazi.

Honza
Filo

Odeslatod -luigi- v Pát 15. Kvě 2009 22:03:49

tašky jsem měl vlastní /tohle teda řemesníci nesnášej / a za práci si pokrejvači řekli 250kč/m2. Práce obsahuje latě,folie,kontralatě,pokládka betonový krytiny. Zdálo se mě to dost peněz, ale v listopadu nebyl čas na delší přebírání. Chlapi byli tři, trvalo jim to 8 dní /236m2 / takže v přepočtu dostali 300/hodinu.
A prosím vás neříkejte " kanadský šindel ", uráží to Kanadu a dřevěnej šindel.
-luigi-

Odeslatod stimpoff v Pát 15. Kvě 2009 23:13:44

zrovna dneska jsem podepsal smlouvu na komplet střechu na klíč 140m2 229t Bramac Tegalit
stimpoff

Odeslatod Marťasek v Pon 18. Kvě 2009 11:48:37

Zdravím Stimpoffe,

chci se zeptat co do té kompletní ceny za střechu 229 000 Kč všechno počítáš.

Jinak my zrovna střechu děláme, máme krov a první laťování, vyvoření žeber bočních přesahů. Chystáme se na vložení nadkrokevní izolace, umístění fólie a latí pro větranou mezeru. Na to nakonec přijde prkený záklop. V tu chvíli naše svépomocná práce na střeše končí a nastupuje firma, která nám provede střešní krytinu z tinanzikového plechu včetně oplechování a klempířský prvků. Celková plocha střechy činí cca 155 m2 a jedná se o střechu pultovou. Když jsem započítala všechny náklady se střechou související (nařezání dřeva na krov, jeho doprava, jeřáb pro umístění do patra, hřebíky, vruty, chemické kotvy atd. atd. atd. a také izolace (Orsil orsik celkem 24 cm mezi krokve a 6 cm nad krokve), palubky a lazury na nátěr bedna, tak jsem na částce blížící se 300 000 Kč a to si takřka vše, kromě té plechařiny děláme svépomoci....
Marťasek

Odeslatod Filo v Pon 18. Kvě 2009 14:10:43

Martasek: no jestli to je vcetne toho plechu, tak to je IMHO slusna cena.

Honza
Filo

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům