Novostavba za 2 mil svépomocí?

Moderátor: Living

Re: Novostavba za 2 mil svépomocí?

Odeslatod mendi77 v Úte 10. Bře 2009 22:32:20

Marrem: to ano, ale já mám třeba levnější bagr, ale budu mít dražší dopravu a ona zase něco jiného. Ale to jsou poměrně prkotiny, protože hrubou udělá řádově za 800 000,-, pokud ji udělá za 750 000,- tak to stejně nic neřeší, protože velké investice ji teprve budou čekat.

S tou šikovností je to pravda. Někde si pod tím pojmem představuje, že umí vzít cihlu a vynést ji do patra. Jiný si pod tím představuje, že si vše objedná, nechá složit na vhodné místo, aby se co nejmíň nadřel, zavolá si známého, který má zkušenosti a ukáže mu jak zdít a zdí sám.

Kdo má filipa, tak ví, že na internetu najde vše, takže stačí otevřít oči, vyhledávat, dívat se, ptát se a hlavně se nebát. Pokud to práce a rodina umožní, tak se dá velmi elegantně a bez jakýchkoli nervů stavět za přispění rodiny, přátel apod. a za 2 miliony to jde na Zlínsku, na Karvinsku i na Šumavě...
mendi77

Odeslatod Ahrusk v Úte 10. Bře 2009 22:42:05

To marrem. No ptám se vážně orientačně. Vůbec stavařině nerozumím, jsem hloupá ženská na mateřské, která má čas na blbé žvásty :smilie10: a jelikož budem teprve stavět, tak za rok, tak se ptám na možné i nemožné.Názory všech se liší, vím že se nikdy neshodnem, zas tak blbá nejsem, ale zhruba bych jako laik chtěla mít nějakou předlohu pro budoucnost. Máme představu a realizace nás čeká, takže pouze sbírám info. POkud si přečtete celé vlákno diskuze, nikde jsem nepsala žádne zavazující čísla či požadavky. Jsem ráda, že se lidé, kteří už staví ozvou a poradí či informují jak to mají oni. Na druhou stranu jsem viděla dost novostaveb od známých na to, abych mohla ty ceny opravdu porovnat, nejen čistě stavby ale i vnitřního vybavení. Každá se dost liší nejen výbavou ale i vloženýma prostředkama a to třeba i o dost. Taky vím, že hodně lidí projelo spoustu peněz na tom, že firma hodně zfušovala práci a proto se konečná suma tolik navýšila. Taky hodně lidí by spoustu věcí po nastěhování do domu udělala jinak a lépe a hlavně levněji, ale na to každý přijde až v reálu. Ale obecně záleží opravdu na prioritách a možnostech každého.
Snad už nejste ze mne zmaten :o
Ahrusk

Odeslatod mendi77 v Úte 10. Bře 2009 22:50:17

Ahrusk: pokud stavíte až za rok, tím líp, hodně času na následné ušetření. Ale chce to jedno, aby se do toho vložil manžel, nakoupil pár knížek o stavbách, četl po večerech internet a stavba se stala jeho hobby. Pokud o tom bude vědět kulové, tak nikdy neušetříte, protože nebude čas studovat až to nastane, musíte už před stavbou vědět, jaké má fáze, co Vás přesně čeká a vždy být naprosto detailně o krok vpřed. Neříkám, že vše si tím pádem musíte dělat sami, ale aspoň budete vědět, jestli to lidi dělají správně, nikdo Vás nepřeveze a bude vědět, že tomu naprosto rozumíte a nedovolí si k Vám nějaké "finty".

A zde na Livingu najdete opravdu všechno. Věřte, že ještě před rokem jsem si nedokázal představit jak přesně se dělá to, či ono. Před půl rokem jsem kopl do země a teď už se pomalu budou dělat omítky, takže jde to, dnešní materiály jsou perfektní a usnadní to práci, chce to mít jen informace.
mendi77

Odeslatod marrem v Úte 10. Bře 2009 23:06:18

Ahrusk napsal:To marrem. No ptám se vážně orientačně. Vůbec stavařině nerozumím, jsem hloupá ženská na mateřské, která má čas na blbé žvásty :smilie10: a jelikož budem teprve stavět, tak za rok, tak se ptám na možné i nemožné.Názory všech se liší, vím že se nikdy neshodnem, zas tak blbá nejsem, ale zhruba bych jako laik chtěla mít nějakou předlohu pro budoucnost. Máme představu a realizace nás čeká, takže pouze sbírám info. POkud si přečtete celé vlákno diskuze, nikde jsem nepsala žádne zavazující čísla či požadavky. Jsem ráda, že se lidé, kteří už staví ozvou a poradí či informují jak to mají oni. Na druhou stranu jsem viděla dost novostaveb od známých na to, abych mohla ty ceny opravdu porovnat, nejen čistě stavby ale i vnitřního vybavení. Každá se dost liší nejen výbavou ale i vloženýma prostředkama a to třeba i o dost. Taky vím, že hodně lidí projelo spoustu peněz na tom, že firma hodně zfušovala práci a proto se konečná suma tolik navýšila. Taky hodně lidí by spoustu věcí po nastěhování do domu udělala jinak a lépe a hlavně levněji, ale na to každý přijde až v reálu. Ale obecně záleží opravdu na prioritách a možnostech každého.
Snad už nejste ze mne zmaten :o

Vlákno jsem četl.. díky mému kompu i několikrát. Rozumím tomu hladu po informacích, jen chci říci, že vám třeba cena za ten obyčejný plot stejně bude k ničemu, když rozhodující je cena za metr, to se teď bavíme o ceně za materiál, pak si to jste buď schopna udělat sama..myslím ten plot, nebo si na to někoho najmete. Ceny dnes a za rok budou někde jinde.

Pravdu má mendi, máte čas na to si jasně ujasnit co, kde a jak bude, jaké materiály a technologie a podle toho se zařídit. Nechat si nacenit atd. Já stavěl svépomocí, společně se ženou, než šla na mateřskou, jedním zedníkem kamarádem a s pomocí tchána a vlastního otce. Snažili jsme se myslet dopředu, ale i tak dnes vím, že bych určité věci dělal jinak, jednodušeji a hlavně bych se na to už připravil v projektu.

A my měli jednu velikou motivaci, skoro vedle nás stavěli známí, budeme skoro sousedé, ti stavěli s firmou, měl jsem možnost porovnávat kvalitu a hlavně cenu. Věřte mi, že někde jsme ušetřili o více jak 50%. Ale je to jen o tom, co jste ochotna udělat, jak moc manuálně pracovat atd...
marrem

Odeslatod Ahrusk v Stř 11. Bře 2009 16:07:57

No tak když vám nedá spát ten plot, tak se ptám proto, že máme obrovský pozemek 4,5 tis m2 a oplotit ho bude stát majlant. Manža má možnost sehnat železa a různé tyčky zadarmiko 8-) takže si jen "orientačně chci spočítat" bm pletiva, určitě to tu někdo na fóru bude vědět, a plot si manža udělá sám. Toť vše. No a to že ceny budou jinde, vím taky, některé možná stejné, některé i menší ale taky i větší. Vše je relativní. V reálu budem postaveni před hotovou věc a pak Vám tady také můžu napsat jak jsme to nakonec sfoukli. Jedna Paní z tohoto fóra mi poslala dost podrobný rozpočet v excelu a dle toho jsem si již udělala představu nejen o cenách ale i o pojmu "práce svépomocí". Takže zhruba jsem se dozvěděla co a jak a zbytek je již na mne a jen na mně a manžovi bude, jak a za kolik to nakonec sfouknem. Takže Všem díky za názory, ráda jsem si početla, jako laik jsem o malinko více v obraze. No a na tomto fóru bych ani nemusela být. Jak jsem již psala manža dělá ve stavebnictví již skoro 10 let a přesně ví co a jak nejen o cenách , práci ale i o dalších záležitostech kolem staveb. Po večerech s manžou diskutuji a "dělám se chytrou" :smiley14: díky Vašim příspěvkům, z pohledu druhých možná zbytečnost, pro mne dobré info dostatečně dopředu, protože se na stavbě chci podílet i já, ikdyž asi jen názory co a jak v domě chci mít, v jaké barvě, provedení. Technické věci jsou na manžovi a já budu s dvěma děckama na krku akorát tak "vývařovna pro zedníky a jiné helfry". :P
Ahrusk

Odeslatod petr.skvor v Stř 14. Říj 2009 15:59:24

dovolím si příspěvek k rozjeté diskusi.
už tři roky bydlíme v DOMEČKU, který jsme si navrhli a z velké části svépomocí postavili. je to bungalov se zastavěnou plochou 115 m2 a vešli jsme se (i s postupnými dodělávkami během bydlení) řádově do 1,6 mil Kč! v ceně jsou počítány i takové věci jako vzduchotechnika, akumulační nádrž 1,15 m3, kuchyňská linka (osazená el. spotřebiči jen částečně),... detail najdete na http://www.svepomoci.info/redaction/serial/1-Skvori-domecek.aspx . parcelu a zahradu do ceny nepočítám.
dnes jsou materiály o něco dražší než v 2005, ale zase vím kde a co zjednodušit, jaké komplikaci se vyhnout a tak usuzuji, že kdybych dnes stavěl svépomocí podobné se stejnou rozlohou, tak se (možná si fandím) do stejné částky vejdu 8-) .
petr.skvor

Odeslatod Pablos v Sob 17. Říj 2009 5:53:29

terry5 napsal:Když koupíte levně materiál tak ano. Najít ho můžete třeba tady: Baumax leták, Bauhaus leták, Hornbach leták

Terry, nebud trapnej a usetri si praci. Tyhle reklamni prispevky ti stejne admin smaze ;)

Mimochodem, skoro kazdy tady vi, ze material vetsinou poridite levneji ve stavebninach.
Stavíme Bungalow 13 - http://stavime.acute.cz
Pablos

Odeslatod Pablos v Sob 17. Říj 2009 6:00:31

petr.skvor napsal:dnes jsou materiály o něco dražší než v 2005, ale zase vím kde a co zjednodušit, jaké komplikaci se vyhnout a tak usuzuji, že kdybych dnes stavěl svépomocí podobné se stejnou rozlohou, tak se (možná si fandím) do stejné částky vejdu 8-) .

Tak to bych rekl, ze si urcite fandis ;) Nejde jenom o cenu materialu (ktery za ty 4 roku FAKT neslevnil), ale je to i doprava, potrebujes navic nejaky veci k povoleni (energeticky stitek), pri svepomocne stavbe musis mit stavbyvedouciho,... coz jsou veci, ktery nejsou zadarmo.
Stavíme Bungalow 13 - http://stavime.acute.cz
Pablos

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům