Novostavba za 2 mil svépomocí?

Moderátor: Living

Re: Novostavba za 2 mil svépomocí?

Odeslatod mendi77 v Úte 10. Bře 2009 21:17:47

Marek_ napsal:Mendi,
pekne napsano :palec_up:

Že děkuju :mrgreen:
mendi77

Odeslatod zdendys v Úte 10. Bře 2009 21:24:32

Mendi - pěkně napsáno, akorát z toho příspěvku trochu cítím, že třeba my, co známosti jako ty nemáme, jsme v podstatě všemi těmito pokoutnými prodejci okrádáni...teda když se dá něco, co má "hodnotu" nějakou, prodávat za polovic :palec_down:
Jinak proinvestováno mám asi jako ty, akorát ty kachle nemám za 1000,-/m2, ale jenom za 239,-, plovoučky za 300,-, futra plechový...a dalo by se pokračovat...
Uvažovals, že by ses stavěním levných baráků živil nebo dělal poradce ? :mrgreen:
zdendys

Odeslatod Ahrusk v Úte 10. Bře 2009 21:29:38

To mendi77, díky moc, za vyčerpávající odpověď. Přesně takhle si to představujeme. Myslím že se vyplatí přidat peníze na věcech podstatných, jako je zdivo, střecha, okna, a zbytek se v průběhu života dá obměnit, zdivo přeci jen ne že? Tašku určitě máte lakovanou ne? Ta je dražší, ale zase vypadá pořád stejně a nezajde jako ta obyč. TAky euro okna oproti plastovým jsou daleko dražší ne? I s tou sumou jste mne potěšil, protože si myslím že to jde, když se chce a jsou možnosti. Co se týče spotřebičů taky máme možnost nakoupit vše u jedné firmy s 30% slevou.
Jo a zajímá mne cena obyč plotu- myslím sloupky + pletivo na m2.
Ahrusk

Odeslatod zdendys v Úte 10. Bře 2009 21:40:25

Ahrusk napsal:...Tašku určitě máte lakovanou ne? Ta je dražší, ale zase vypadá pořád stejně a nezajde jako ta obyč.

Mám Bramac s povrchovou úpravou protector a ten nástřik se začíná po druhé zimě zajímavě loupat :palec_down:
Tak nevím, jestli to má nějakej wert.
Jinak se nechci pouštět s nikým do konfliktu, jenom mě prostě zvedá ze židle, když někdo hází nesmyslnýma ciframa a pak mluví o 30, 40 nebo 50% slevách.
Jeden příklad za všechny - nabídku na okna jsem měl od 4 firem, rozpětí cen 89-125 tisíc. Ta nejdražší firma uvedla v nabídce: cena před slevou 165 tisíc, sleva pro Vás - 40 tisíc......tak to letělo do koše.
Firma s cenou 89 tisíc měla v nabídce pouze - zimní sleva 3%...
zdendys

Odeslatod mendi77 v Úte 10. Bře 2009 21:52:58

Ahrusk: ano, máme "lakovanou" tedy oficiálně glazuru, krytina Roben - kaštanová glazura. Cenu plotku Vám neřeknu, protože roury mám zadara (kdysi jsem je nařezal v hale a tak mi jich několik set zbylo :-) )
Pletivo nebude drahé, ale plotek zadní i přední okrasný, jakož i zahradu do rozpočtu nepočítám a tam už se skutečně nevlezete, pokud tedy nechcete jen zorat a zasadit trávník.

Zdendys: ty slevy jsou jasné, se nedivím. Důležité je jak píšeš, co vytáhneš z kešeně. Co je platné mít slevu, když je to ve finále dražší :)
mendi77

Odeslatod marrem v Úte 10. Bře 2009 21:59:22

Ahrusk napsal:To mendi77, díky moc, za vyčerpávající odpověď. Přesně takhle si to představujeme. Myslím že se vyplatí přidat peníze na věcech podstatných, jako je zdivo, střecha, okna, a zbytek se v průběhu života dá obměnit, zdivo přeci jen ne že? Tašku určitě máte lakovanou ne? Ta je dražší, ale zase vypadá pořád stejně a nezajde jako ta obyč. TAky euro okna oproti plastovým jsou daleko dražší ne? I s tou sumou jste mne potěšil, protože si myslím že to jde, když se chce a jsou možnosti. Co se týče spotřebičů taky máme možnost nakoupit vše u jedné firmy s 30% slevou.
Jo a zajímá mne cena obyč plotu- myslím sloupky + pletivo na m2.

Já se omlouvám, ale nedá mi to. Vaše dotazy na ceny, viz příklad ceny plotu..obyč se sloupky, k čemu vám taková informace je, když ty ploty, jejich a váš, bude jinej? Jestli máte projektovou dokumentaci, stačí si spočítat metry a nechat různě nacenit a hned víte na čem jste. Pochopím, že tato diskuze je o jakési orientaci kdo co za kolik..ale nad některými dotazy kroutím hlavou..
marrem

Odeslatod mendi77 v Úte 10. Bře 2009 22:16:13

Marrem, nebyl bych tak kritický, prostě Ahrusk si chce ujasnit, co kolik může stát. Samozřejmě je jí jasné, že mít plot za 300 000,- nebude, jakože to je minimální problém při dnešních možnostech.

Myslím, že orientační cenové kalkulace budoucím stavitelům pomůžou, jelikož drtivá většina lidí staví domy podobné metráže 11 * 9 m a svépomocí to prostě do 2 milionů jde, ale samozřejmě bez vybavení (tam už se to může vyloženě o statisíce lišit), to samé zahrada, někomu stačí obyčejný trávník, protože má malinkatý pozemek, jiný má velký pozemek a jen zahradní traktorová sekačka ho bude stát 60 000,-, nehledě na bazén, posezení, krb, udírnu, terasu, okrasné prvky a dřeviny - to jde také do statisíců...

Ale to už je zcela jistě individuální, protože do té doby, než se začne dům vybavovat, tak bude stát cca stejně při stejné rozloze, pokud budeme počítat přibližný standard, např. kategorii domu na hranici NED (tedy žádné speciální vzduchotechniky, soláry, fotovoltaiky...).
mendi77

Odeslatod marrem v Úte 10. Bře 2009 22:25:55

To mendi77, jasně. Chápu, já jen, že jí třeba cena naší základové desky bude k ničemu, jelikož rozměry jsou jiné, region je jiný, člověk s bagrem byl jiný a nakonec i stavitele jsou jinak zruční..

Jestli má projekt, může počítat daleko přesněji než jen "opisovat" z těchto orientačních cen. A jestli se pamatuji dobře, říkala, že manžel je od fochu a má možnost nějakého materiálu atd.. tak už vžně nerozumím tomu pídění po přesných cenách...jen tak..

Také rád porovnávám. My máme RD tak 15x15 ale je to takové zvláštní L, není tak velikej jak by se mohlo zdát a ve výsledku nás bude stát 2.3 mil.
marrem

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům