Plastová Okna- firma + profil + kovani - výběr

Moderátor: Living

Re: Plastová Okna- firma + profil + kovani - výběr

Odeslatod vicinka v Stř 14. Dub 2010 9:18:28

Ahoj, prosím zkušenější o radu při výběru firmy z Moravskoslezského kraje - Ostravsko, Novojičínsko. Jde mi o reference konkrétních firem.
A pokud mi napíšete reference na mnou vybraná okna, budu jen ráda ;)

Výměna oken bude v panelovém bytě (5 oken, 1 balkonové dveře). Vše chci od jedné firmy - demontáž, montáž, zednické práce, likvidace oken, doplňky k oknům (sítě, žaluzie, parapety). Preferuju okna s trojskly min. 6komorová. Zatím mám favorit profil Rehau Geneo.
A ještě mě zajímají reference na antisolační skla. Jednu část bytu máme směrovanou na jih.

Okna:
1x jednokřídlo + 1x balkonové dveře (nebo i balkonová sestava), 3x dvoukřídlo, 1x trojkřídlo.

Po přečtení diskuzí na livingu jsem online kalkulace poslala těmto firmám:

Vekra (pobočka Ostrava)
Profil Vekra premium

Sulko (Nový Jičín)
Profil Profi Linie 6komorový

Pramos (Ostrava)
Profil Horizont Ps Penta Plus

Okna Šupík (Kravaře)
Profil Rehau Geneo

Finstal (Ostrava)
Profil Rehau Geneo

Okna Ostrava (Aditus)
Profil Rehau Geneo

Alumont Plast (Ostrava)
Profil Rehau Geneo

Cenové nabídky napíšu později, kalkulace jsem posílala včera, zatím mám jen od Pramosu.
vicinka

Odeslatod RADIS8 v Úte 08. Čer 2010 17:52:34

Dobrý den objednal jsem si okna u firmy Fritál. Přijeli k nám a zaměřili nám okna po delším volání nam teprve udělali kalkulaci.řekli nám že dodací lhuta je 4-6 tejdnu jenom že nám dodali je po 10 tejdnech. PO zabudování oken jsme strhli folii a byli tam dost velké vady na křídlech a škráblý sklo. Tak jsme to reklamovali a uznali reklamaci oprávněnou. Už jeto po uznání vady 38 dnu a nic se neděje.Prosím poradte na co mám nárok a jak s nima dál. Předem moc děkuji
RADIS8

Odeslatod OGOŇOK v Úte 07. Úno 2012 20:39:59

OGOŇOK

Odeslatod MartyX v Pon 10. Zář 2012 7:31:43

Zdar dejte si pozor na Sulko....ti se s vámi po obdržení platby už nebudou bavit...a oprávněné reklamace řeší smetením pod stůl jakoby se jich zákony netýkali. Už jsem to tu jednou popisoval někde kde se Sulkem zabývali ve foru.
Pozor na pobočky LD okna, ty neumý naměři otvory.

Pozor také Okna Macek tak jak se prezentují není to co ve finále dostanete. Raději se vyhněte této firmě. Moje story se týká interiérových dveří takže si myslím, že ostaní produkty jsou to samé.

Okna Macek = Polský šit. Naletěl jsem jim při výběru interiérových dvěří, ty se i přes vlhkost 51% začali loupat z dekor folie. Prý vysoká vlhkost domu. Super až se začu mít v koupelně upadnou dveře celé.
Technici při montáži viděli meteostanici a prý vlhkost v pořádku. Dejte si na to pozor, nic s tím pak neuděláte. Nejlépe si nechte vlhkost změřit techniky (jejich aparaturou) a podepsat do předáváku tuto vlhkost, pak jsou na vás krátký. Ale nesmí být pozdě jako v mém případě když se rady hledají strašně těžce.

Tímto tedy ani nevěřím, že jejich ostatní produkty (které nazývají svými výrobky) nejsou kvalitní. Pokud to jsou jejich výrobky tak Okna Macek = Polský šit (spíš to sem Macek tahá z polska). Takže bacha i když kupujete okna. Doporučuji se nad touto firmou ani nepozastavit.
Zdar
Chvátám, sorry za pravopys. Kdo nechápe, má smůlu. Ostatním dík za pochopení.

REKLAMA: http://www.stavby-domek.cz, http://www.ippk.cz,http://www.vlkovsoft.cz

Už bydlíííím a řeším drobnosti.
MartyX

Odeslatod ikov labs v Sob 29. Zář 2012 23:39:43

pavlik414 napsal:Já dlouhou dobu hledal firmu, kde si nechám okna vyrobit. Moje známá mi doporučila http://www.gatos.cz/, ceny jsou trochu vyšší než bych čekal, ale rodinná firma je rodinná firma :)

Gatos nebrat!!!!Nema na reklamu a jeste ma "trochu" vyssi ceny... :roll:
ikov labs

Odeslatod PetraZam v Pát 03. Říj 2014 14:40:14

Spokojená jsem byla s firmou Vekra, dodali nám okna a provedli výměnu. Slušné jednání, plnili termíny, dodané okna jsou kvalitní. Montáž proběhla rychle a bez komplikací. Není jim co vytknout...
PetraZam

Odeslatod PedroKV v Čtv 22. Led 2015 13:03:24

Známá vybírá okna, objevila zajímavý profil-Ekosun 90, okna se vyrábí v Polsku-http://www.Ekookna.pl. Vypadá parametrově jako Veka Alphaline, možná o setinky lepší-8 komor, předsazené křídlo, jinak stejná stavební hloubka, středové těsnění. Uw=0,72/0,78 W/m2K s trojsklem Ug=0,5 (dle distančního rámečku).

Máte někdo okna z tohoto profilu?
PedroKV

Odeslatod FilipFS v Pát 23. Led 2015 13:23:05

Inoutic Eforte má stejné parametry a není polský a našel jsem je dokonce levnější, než Ekosun 90. Myslím, že to je belgická výroba, nebo nějaká jiná zápaďácká.
FilipFS

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům