Plastová Okna- firma + profil + kovani - výběr

Moderátor: Living

Re: Plastová Okna- firma + profil + kovani - výběr

Odeslatod martysant v Pon 25. Črc 2016 13:38:47

Ja muzu zase naopak doporucit Okna Macek - s okny nemam primou zkusenost, pouze svagr, ktery mi je taky doporucil. Trochu jsem se ptal a zjistil, ze ma profil Salamander. Jsou spokojeni, zadny problem neresili.

Ja dopadl stejne s garazovymi vraty. Za hodinu bylo vsechno namontovane, vrata plne funkcni. Sice zapomneli na podlahove tesneni, ale to uz je na ceste, stacilo zavolat. Vrata jsou prijemne tiche a vsechno krasne zapada.
martysant

Odeslatod Jirka Urbanovský v Pát 24. Úno 2017 15:23:29

Dobrý den, ohledně plastových oken bych určitě doporučil všem kteří chtějí kvalitní okna, aby žádali aby okna byla zhotovena z profilu třídy A, je to ten nejtlustší profil. Určitě požadujte aby okna byla zhotovena z prvoplastu, jelikož ten lépe drží ve všech spárech. Chtějte znát původ oken, jelikož na trhu je mnoho překupníků, kteří nemohou za kvalitu oken ručit. Všechny mnou zmíněné informace si nechte zaznamenat do smlouvy předejdete tím různým nepříjemnostem.
Jirka Urbanovský

Odeslatod PedroKV v Pát 24. Úno 2017 16:39:56

To je ale blbost...
PedroKV

Odeslatod Jirka Urbanovský v Pát 03. Bře 2017 16:41:08

Tyto informace jsou mnou prověřena a díky mým zkušenostem jsem přesvědčen, že je jsou to body, které zaručují dobrá plastová okna. Jsem si jist, že se neshodnu se všemi, jelikož každý máme názor jiný, ale po mých dlouholetých zkušenostech s plastovými okny, jsem o tomto přesvědčen.
Jirka Urbanovský

Odeslatod PedroKV v Pát 03. Bře 2017 17:15:03

1) profil třídy A - modla, ale neviděl jsem dnes prodávat jiné
2) prvoplast-i do něj se přidává určité množství recyklátu, minimálně do vnitřních výztuží, které nejdou vidět.
3) o finální kvalitě oken vypovídá, jak jsou namontovány, zda je použito dostatečné množství PUR pěny (v případě montáže na pěnu), tj. po celé stavební hloubce rámu a ne jen jak to zrovna brigádníkovi vyšlo, jak je to celé vyrovnáno, aby rám nebyl ani trochu prohlý a jak jsou ve výrobě provedeny detaily těsnění (rohy, tvar těsnění) a konečně seřízení okna.

U mě je bod 3 naprosto zásadní. Spousta lidí nezná kontrolu po montáži pomocí papírku strkaného v různých místech okna mezi křídlo a rám a pokud ano, nechá se uchlácholit že "paninko, dyk to má troje těsnění, tak těsní ještě další 2, když ne tohle". Podle mě oknaři jsou ve stavebnictví největší šmejdi, od "slevy až 58%" po montážníky, které by člověk vzal nejraději klackem po hřbetě.
PedroKV

Odeslatod Jirka Urbanovský v Úte 07. Bře 2017 13:35:25

1 – tak to já jsem bohužel narazil i na firmy, které nabízeli horší profilovou třídu a dokonce ani ve smlouvě neuváděli konkrétní profilovou třídu.

2 – A právě proto bych volil vždy prvoplast, jelikož okna budou i z toho hladiska které píšete kvalitnější.

3 – pokus si firmou necháte okna dělat, tak bych čekal, že okna upevní správně, pokud si necháte okna montoval od někoho jiného nebo dokonce svépomoci, nelze se na nikoho zlobit. Montáž je samozřejmě důležitou součástí, ale já se bavím použe o kvalitě oken jako takových.

Osobně si myslím, že vše souvisí se vším a proto si myslím, že kvalitní okna nebudou odpovídat představě tak jako ani nekvaltiní okna s dobrou montáží. Vše musí být odvedeno dobře a zotpovědně a každý by si měl určitě vše kontrolovat, jinak se žádná jistota nedá zajistit.
Jirka Urbanovský

Odeslatod PedroKV v Úte 07. Bře 2017 15:46:59

Já narozdíl od vás mám zkušenosti s montážníkama od Oknothermu a Vekry a vím, jaká to je bída-sám bych si to dnes namontoval lépe. Současně i s jejich výrobky (profily VEKA), pro které platí to samé.

Doporučuju si tu na fóru více přečíst, než tu začnete mudrovat.
PedroKV

Odeslatod Hanula3 v Pon 31. Črc 2017 17:43:02

A co firma Pramos? Prý si opravdu vyrábí vlastní plastové profily, tedy by to měla být česká výroba. Máte s nimi někdo zkušenosti? Jak s okny, tak s montáží, jednáním...? Díky
Hanula3

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům