Garážová vrata

Moderátor: Living

Re: Garážová vrata

Odeslatod Jimm22 v Úte 26. Říj 2010 15:20:10

drkan napsal:Pokud zbyde dost místa(tuším min. 25cm) na nadpraží a zateplení tam bude až po montáži vrat, tak není problém.

Tak těch 25cm tam mám teďkom, takže bych musel otvor o 10cm ještě zmenšit. Tem EPS se tam a dodatečné nalepit? Nebude tomu zavazet mechanizmus pojezdu či něco jiného? Plánoval jsem lepit EPS prvně :shock:
Jimm22

Odeslatod drkan v Úte 26. Říj 2010 17:38:41

Já mám v garáži strop dost vysoko, takže mechanismus je zavěšený na konzolách pro které v EPS udělám zářezy. Pokud by u vás vyšly kolejnice až na strop, tak s EPS už bude problém. Zkuste se zeptat přímo u nějakého dodavatele vrat jaké by ve vašem případě bylo kotvení mechanismu.
drkan

Odeslatod Filo v Úte 26. Říj 2010 18:40:53

Ja to resil rolovacima vratama. Nechtel jsem snizovat podhled v garazi a zabit vetsinu stropu pro pripadne zavesovani uskladnenych veci. Navic mam strop dreveny a nosne prvky jsou 24 cm vysoke, takze se mi schranka na roletu schovala skoro cela mezi drevene nosniky.

Honza
Filo

Odeslatod rumcajz v Stř 27. Říj 2010 5:59:05

soused si nechal osadit napřed konzoly pro vrata, pak zateplil strop, omítku, vymaloval a pak mu přijeli namontovat vrata.
rumcajz

Odeslatod Mafian v Úte 15. Úno 2011 22:10:25

Měl jsem podobné nabídky a nakonec jsem vybral OLYMPS DOOR. Asi to není nijak důležité, ale všechny komponenty, které při výrobě používají jsou od kvalitních evropských výrobců (například sekce z Belgie od firmy Kingspan, kování FF z Holandska, motory německé, atd. Navíc se mi velmi líbil jejich přístup - žádné podfuky s 10letou zárukou, kdy se nakonec ukáže, že jde o placený servis, atd. Nepomlouvali konkurenci a rozhodnutí nechali na mě. Vrata mi předvedli ve vzorkovně, zdarma zaměřili na našem domku a poté instalovali. Asi po roce manželka autem lehce poškodila jednu vodící dráhu a světe div se, opravili to jako záruku!! To mne utvrdilo, že i když jejich nabídka nebyla nejlevnější, udělali jsme dobře.
Mafian

Odeslatod bété v Čtv 24. Úno 2011 0:23:11

Vlastní zkušenosti se značkou vrat nemám, ale taková všeobecná rada - určitě si vybírejte výrobce vrat z blízkého okolí. A to platí nejen pro vrata, ale pro většinu věcí. Takže u nás to vyhraje Hörmann, už jenom díky poloze. :)
:)
bété

Předchozí

Zpět na Stavba a dům