Energetický štítek na novostavbu - jaké máte zkušenosti?

Moderátor: Living

Re: Energetický štítek na novostavbu - jaké máte zkušenosti?

Odeslatod ludan v Čtv 15. Led 2009 13:13:58

Bohužel nám náš stavební úřad včera vrátil projektovou dokumentaci k doplnění nějakých dokladů..........no chtěli jsme to zvládnout do konce minulého roku, právě kvůli tomu energetickému průkazu. Takže nám nic jiného nezbývá a musíme ho doložit. Obvolal jsem pár energetických expertů dle seznamu MPO, kteří mají oprávnění a nabídka cen byla velmi různorodá. Náš dům bude mít nějakých 110m2 zastavěné plochy s obytným podkrovím a měl jsem i nabídku za 25 000 kč no neberte to............takže následovalo dalších asi10 telefonátů a dnes odpoledne mám schůzku s nabídkou za 3 000 kč. Tak asi tak.......ale nejčastější ceny se pohybovaly v rozmezí od 5 000 kč do 8 000 kč
ludan

Odeslatod rumcajz v Čtv 15. Led 2009 14:06:38

my jsme vyřizovali ohlášku loni (2008) a žadnej štítek nemám ...
dyt je to k ničemu. už ted vím že budeme mít jiné okna jíné izolace a dát někomu tolik penez za naprosto bezcenej papír je luxus.
rumcajz

Odeslatod magraata v Čtv 15. Led 2009 16:05:25

Orsen: zkusím odpovědět na Váš první příspěvek. Máme audit, i když jsme ho pro úřad nepotřebovali. Topenáři nad ním ohrnovali nos, projektant trochu taky. Možná to fakt není žádná sláva, ale nám to pomohlo ujasnit si, jaké vytápění a ohřev TV budeme chtít. Do zprávy nám auditor vypočítal několik variant (bez zateplení a pak různé tloušťky polystyrenu) jak z pohledu investice, tak z pohledu nákladů na vytápění.
Byl se na dům podívat a my jsme mu řekli, co si všechno představujem, ptali se ho, jestli má cenu uvažovat nad alternativními zdroji atd. Pokecali jsme si asi hodinu, stálo nás to 5 tisíc (před dvěma lety). Podle mě dobrá investice, opravdu jsme tehdy byli bezradní.
magraata

Odeslatod martek v Čtv 15. Led 2009 20:05:43

magraata napsal:Máme audit, i když jsme ho pro úřad nepotřebovali. Pokecali jsme si asi hodinu, stálo nás to 5 tisíc (před dvěma lety). Podle mě dobrá investice, opravdu jsme tehdy byli bezradní.

tak to by zajimalo, co to bylo za audit....resp. za auditora....za pet tisic :lol:
moje firma audity dela - otec je energeticky auditor ;) ....a subjektivne rikam, ze za levno (holt na Vysocine lidi penize nemaji...) a i obycejny odborny posudek na napriklad solarni system stoji kolem sesti tisic... audit s vice varinatami vytapeni se pod deset nedostane....
martek

Odeslatod HonzaJR v Čtv 15. Led 2009 21:04:36

martek napsal:tak to by zajimalo, co to bylo za audit....resp. za auditora....za pet tisic :lol:
moje firma audity dela - otec je energeticky auditor ;) ....a subjektivne rikam, ze za levno (holt na Vysocine lidi penize nemaji...) a i obycejny odborny posudek na napriklad solarni system stoji kolem sesti tisic... audit s vice varinatami vytapeni se pod deset nedostane....

No mě by zase zajímalo co je na energetickém auditu tak speciálního a nákladného že se nelze dostat pod šest tisíc. Vždyť odhad nemovitosti odhadce vypracuje třeba za polovinu a statický posud obdobně. Na rozdíl od statika který dává hlavu na špalek ten energetický auditor nemá žádnou odpovědnost (nemyslím psanou v zákoně kvůli které musí být pojištěn ale tu skutečnou za kterou by mu hrozil opravdový trestní postih). Vždyť každý revizák vykonává činnost odpovědnější za mnohem menší peníz, nemluvě o tom že leckdy se dá pořídit za cenu energetického auditu (např firma Novatrix píše na svých www "rodinný dům – cca 20 – 35 tisíc Kč") dokonce kompletní projekt.
HonzaJR

Odeslatod lorsson v Čtv 15. Led 2009 21:19:13

Nemůžu se ubránit dojmu, že oněch 351 EA mají skvělou lobby v parlamentu, jinak ten nesmysl nemohli prosadit. K čemu je mi nějaký štítek? Abych si ho dal na čelo? Když budu kupovat nemovitost, nebude mě zajímat žádný štítek ale doklad z ČEZU o ročním vyúčtování, případně od RWE, dále, z čeho je objekt postaven, jak zateplen, čím vytápěn atd. Od toho, aby objekt splnil všechny možné ČSN je tu přece projektant a následně SÚ. Takže je to jen další buzerace a házení klacků pod nohy stavebníkům. Chceš se sám sobě postarat o bydlení, které ti stát nezajistí? Tak plať, nejlépe co nejvíc a všem.
lorsson

Odeslatod ludan v Čtv 15. Led 2009 23:12:23

lorsson napsal:Nemůžu se ubránit dojmu, že oněch 351 EA mají skvělou lobby v parlamentu, jinak ten nesmysl nemohli prosadit. K čemu je mi nějaký štítek? Abych si ho dal na čelo? Když budu kupovat nemovitost, nebude mě zajímat žádný štítek ale doklad z ČEZU o ročním vyúčtování, případně od RWE, dále, z čeho je objekt postaven, jak zateplen, čím vytápěn atd. Od toho, aby objekt splnil všechny možné ČSN je tu přece projektant a následně SÚ. Takže je to jen další buzerace a házení klacků pod nohy stavebníkům. Chceš se sám sobě postarat o bydlení, které ti stát nezajistí? Tak plať, nejlépe co nejvíc a všem.

Jednoznačně souhlasím s tvým názorem o těch klaccích apod........ :smilie9: :smilie9: a celé je to o tom lobby. Jen si myslím, že jich z počátku nebylo 351, protože když se podíváš na datumy autorizací od kdy toto můžou vykonávat, tak řada z nich si ji dodělala až po té a jen využila situaci. A jak jsem napsal v předchozím mém příspěvku, našel jsem dnes takového v našem regionu, který si za to řekl 3 000kč a je spokojen, protože to hravě spočíta doma po své práci a bude rád, že mu něco málo z toho kápne.
ludan

Odeslatod Rimsy v Pát 16. Led 2009 7:57:17

lorsson napsal:Nemůžu se ubránit dojmu, že oněch 351 EA mají skvělou lobby v parlamentu, jinak ten nesmysl nemohli prosadit.

Tak jedině, že by měli lobby v evropském parlamentu. Tahle certifikace je totiž výplod EU a všechny státy unie ji musejí zapracovat do národní legislativy. To, že to naši zákonodárci domršili jak to jen šlo, to je další věc :roll:
Rimsy

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům