Stránka 3 z 5

Re: Novomanželská půjčka na bydlení

OdeslatNapsal: Stř 28. Led 2009 11:13:09
od MartyX
bessie7 napsal:Zdravím,
tak jsem tam volala, pokud nemáme ani jeden v době žádosti na sebe napsaný byt, lze to. Nežáleží prý zda jsme vlastnili nějaký byt v minulosti.
Na vyřízení půjčku mají 2 měsíce :tounge:

Tak je to jasný, darujeme byt rodičům a zažádáme o půjčku. Takhle zaplatíme pouze převodní poplatky což bude cca 10tis, za úrok 2% se to určitě vyplatí. :tounge:


A co to je za poplatky? Díky za rozpis!

Re: Novomanželská půjčka na bydlení

OdeslatNapsal: Stř 28. Led 2009 15:19:58
od Katka01
Ad poplatky: mam dojem, ze darovaci dan mezi primym pribuzenstvem (rodice-deti-sourozenci = 1. skupina) je zrusena. Alespon to jsme ted v rychlosti vygooglila. Tim padem to bude stat jen 500kc kolek na katastru. Protoze pak se nemusi delat ani odhad.

Spis by me zajimalo, jakym zpusobem se doklaa cerpani? Zpetne fakturama? Jak stare mohou byt?

Re: Novomanželská půjčka na bydlení

OdeslatNapsal: Stř 28. Led 2009 17:16:17
od tezz
Dobrý den,
nevíte prosím, jestli jde požádat o novomanželskou půjčku a uhradit s ní část hypotečního úvěru - použít ji jako mimořádnou splátku? Nebo by se o novomanželskou půjčku muselo požádat ve chvíli, kdy jsme byt koupili?
Děkuju moc za radu :)
Tezz

Re: Novomanželská půjčka na bydlení

OdeslatNapsal: Stř 28. Led 2009 19:24:10
od Woodoo
K tomu katastralnimu poplatku si pricti jeste odmenu u notare (vypocitava se z ceny bytu - jen tak odhadem notare :o ) a janevim co jeste.
Platila jsem 10 000,- Kc.

Re: Novomanželská půjčka na bydlení

OdeslatNapsal: Stř 28. Led 2009 19:36:48
od Katka01
Na co potrebujes notare? Na darovaci smlouvu? Tak na to notare nepotrebuju, jen overit podpisy a to mas 2x 30kc.

Re: Novomanželská půjčka na bydlení

OdeslatNapsal: Stř 28. Led 2009 20:11:09
od Bobeš
Problém ohledně placení daní může nastat, pokud byt "darujete", ale pak ho budete chtít prodat v časovém rozmezí 2 resp. 5 let od darování. Pak prodávající nesplní časový test a prodej bytu nebude osvobozen od daně z příjmu fyzických osob. (§4 zák. 586/1992 Sb.) Platit 15 % daň se může prodražit.

Re: Novomanželská půjčka na bydlení

OdeslatNapsal: Stř 28. Led 2009 20:28:18
od Katka01
To Bobeš, ano, s tím počítám. Nebudu pak chtít tu nemovitost prodat, jen si ji zase daruji zpět a budu ji dál vlastnit tak, jako doposud.

Ale zbytek mám pravdu, ne?

Re: Novomanželská půjčka na bydlení

OdeslatNapsal: Stř 28. Led 2009 21:36:14
od anettka
To Bobeš:
Takže když teď byt přepíšeme (darujeme) na člena rodiny a ten by chtěl byt prodat například za rok, zaplatí 15% daň (prodejní ceny)? A ta lhůta je 2 roky nebo 5 let? Moc díky za odpověď, Anet.