Kvalita plovoucích podlah v hobbymarketech

Moderátor: Living

Re: Kvalita plovoucích podlah v hobbymarketech

Odeslatod stevuljak v Pon 06. Říj 2008 17:38:21

od lorsson když dobře sesadíte tu levnou, může vypadat lépe než zprasená třikrát drahá.
: :palec_up:
stevuljak

Odeslatod amatér v Pon 06. Říj 2008 20:06:46

Mám zkušenosti jako stěhovák nábytku a musím říct,že tam kde mají podlahu za 1500kč m2musíte našlapovat na špičkách,ne proto,že tolik stála,ale že stojí za h.... stačí trochu pohnout se skřínkou nebo šoupnout židličkou a je tam rýha jak prase akaždej nadává,že do ní šel,protože je na ní všechno vidět.Tam kde mají nějakou obyč,tancují v gumovkách a můžete na ní štípat dříví a nikdo nic nepozná.Osobně bych vybral něco mezi.A za 99m2?když ji budu každých pět let měnit tak mám i za dvacet let novou podlahu a vyjde mě na 400 stovky.
amatér

Odeslatod stavebníček v Pon 06. Říj 2008 21:22:54

lorsson napsal:Mám doma asi dva roky plovoučku z Obi, tenkrát byla v akci kolem 160 Kc/m2 a vypadá moc dobře. Odstín třešeň. Takže záleží co koupíte, ale říct že co je pod 200 za metr musí být šmejd leda tak do ložnice je kravina. Nehledě na to, že kopyto dokáže zprasit při montáži i plovoučku za 700/m a naopak, když dobře sesadíte tu levnou, může vypadat lépe než zprasená třikrát drahá.

já mám taky z OBI v M..něco v cene kolem 250 (jedna byla v akci asi 180). Práci jsme dělal sam takže mužu posodit: některy lamely blbě na sebe dosedly a musel jsem přebírat aby nebyla ostra hranka (to bylo blby a dost to brzdilo. Navic se sem tam nějaka poškodila při rozdělavani když nesedla). Při vší pečlivosti někde nějaká hranka je. Jasně, Mistr by to neřešil, ale... Dost se jim uražely rožky, fakt stačilo se jen křivě podívat.
Pak jsem jednu koupil v BAUHAUSU (taky kolem 200) a ta byla o hodně tvdrší, zámky seděly pevněji.
Ale celkově myslím že to odpovídalo kvalitě dětské pokoje, ložnice apod.
Zkrátka do obýváku bych si zkrátka připlatil, myslím že kolem 400 m se da koupit podlaha lepsi kvality, minimálně přesnější a věřím že i s pevnějším podkladem (tedy by mohla malinko více vydržet).

Koukal jsem i na podlahy za 99, ale tam se mi nelibyl povrch (hladky a takovy divny). Ale proc ne pokud nekdo chce fakt levnou podlahu tak poslouzi, složena bude vypadat taky pekne. Ale ja bychradeji tedy do ty malinko drazsi.
Podlaha už jsou věci který jsou vidět, šetřit je potřeba jinde :smiley15:
stavebníček

Odeslatod stevuljak v Pon 06. Říj 2008 21:46:13

od stavebníček> Podlaha už jsou věci který jsou vidět, šetřit je potřeba jinde
Jo a kde? :D Ošidit beton do základů ZÁKAZ, Ošidit zdivo a omítky ZÁKAZ. Kuchyň pod 50.tis facka zleva, koupelna pod 50.tis facka zprava.
Není důležité,že to není dokonalé. Hlavní je, aby to nezkazilo první dojem z díla. A nevěřím že by tchýně nebo návštěva odhalila velké spáry, když se vhodně natočí okenní žaluzie. A ve finále si za ušetřené peníze koupíte lepší auto :D . To je realita, kterou vídam v ulici.
stevuljak

Odeslatod forrest007 v Úte 07. Říj 2008 5:47:48

Je fakt ze ten olaminovanej papundekl (at uz to je OBI, nebo stavebniny) stoji za kulovy uplne vsude - ty levny. A resit nejaky poskrabani je taky trochu OUT. At mam drevenou plovoucku, nebo papundekl tak se proste poskrabe, otazkou ovsem zustava, jak toto poskozeni lze vyspravit. (u segry je 8 let lepeny korek, lak sem kupoval asi za 800Kč / pul kila a je to v obyvaku - prezilo to 2 male deti... ano, ted je to potreba prebrousit a dve kostky korku vymenit, tot vse)
To co kupoval kamos (plovoučku) v OBI bylo jakz takz (150 za metr) - levny to bylo proto, ze tam je spoustu drobnych "kazu" (obcas stiplej ruzek, tu a tam lupka) - takze to musel prebrat a nejak to rozumne poskladat, aby ty kazy schoval ..
Koupil i tu za 100 metr - nadrel se s tim vic, protoze to slo blbe skladat, byly odflaknuty drazky, vysledny dojem uspokojivy)
Velka nevyhoda papundeklu je v tom, ze nelze po opotrebeni celoplosne prebrousit a pouzivat dal ...
Ale radsi nez koberec, tak to dam 100% plovoucku z OBI - koberec nikdy vice!
forrest007

Odeslatod Laďa V v Úte 07. Říj 2008 7:07:48

To já uvažuji, že koupím nějakou tu levnou dřevěnou plovoucí podlahu z OBi nebo hornbachu-maj tam ceny za dřevěné od 500-850. Co si myslíte o jejich kvalitě. Nerad bych byl zklamaný, ale na dřevěnou podlahu z obchodu za více než 1000-2000Kč/m2 teda nemám a laminátovou tedy vůbec nechci.Právě kvůli přebroušení koukám po dřevu.
Laďa V

Odeslatod forrest007 v Úte 07. Říj 2008 7:23:40

no ja mam nejbliz semle k tomu, je levnej a tchan ho zná, na podlahy bych pouzil toto, v ramci moznosti se to da provest, ale bude to trochu pracnejsi a nebude to plovoučka :-)
http://www.palubky-vencl.cz/ceniky/156.pdf
forrest007

Odeslatod stavebníček v Úte 07. Říj 2008 7:45:58

stevuljak napsal:
od stavebníček> Podlaha už jsou věci který jsou vidět, šetřit je potřeba jinde
Jo a kde? :D Ošidit beton do základů ZÁKAZ, Ošidit zdivo a omítky ZÁKAZ. Kuchyň pod 50.tis facka zleva, koupelna pod 50.tis facka zprava.
Není důležité,že to není dokonalé. Hlavní je, aby to nezkazilo první dojem z díla. A nevěřím že by tchýně nebo návštěva odhalila velké spáry, když se vhodně natočí okenní žaluzie. A ve finále si za ušetřené peníze koupíte lepší auto :D . To je realita, kterou vídam v ulici.

mám barák skoro za sebou svépomocí a šetřit se dá v především na výběru a hlavně nákupu materiálu a na práci kterou si uděláš sám. Spousta metriáluse dá sehnad z druhé ruky...Vše hlavně na hrubé stavbě, dodělávky už jsou fakt v pytli, vše je vidět a už šetříš na nepravém místě. Ale to je diskuse na dlouho
stavebníček

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům