Kvalita plovoucích podlah v hobbymarketech

Moderátor: Living

Re: Kvalita plovoucích podlah v hobbymarketech

Odeslatod technik.bloguje.cz v Sob 06. Bře 2010 8:24:00

lorsson napsal:
Klithak napsal:
lorsson napsal:Mám doma asi dva roky plovoučku z Obi, tenkrát byla v akci kolem 160 Kc/m2 a vypadá moc dobře. Odstín třešeň. Takže záleží co koupíte, ale říct že co je pod 200 za metr musí být šmejd leda tak do ložnice je kravina. Nehledě na to, že kopyto dokáže zprasit při montáži i plovoučku za 700/m a naopak, když dobře sesadíte tu levnou, může vypadat lépe než zprasená třikrát drahá.

Nemuzu s tebou moc souhlasit, pravda je, ze plovoucka pod 200-250 za metr se opravdu hodi maximalne nekde kde nebude casto vyuzivana, ta kvalita a system zamku a celkove provedeni tech lamel neni kvalitni. Pravda je ta, ze plovoucka za 700 se da taky sprasit, ale nedej boze kdyz se trosku spatne zalozi ty levne podlahy, to je pak katastrofa. A nektere podlahy treba z hornbachu, kde je i rada eggeru nejsou zas tak zle...

Promiň ale stojím si zatím, co jsem řekl ;) . Původně jsem plánoval zůstat v současném bytě jen dočasně a proto jsem pořídil první levnější trochu dobře vypadající laminát... už jsem tu pátý rok, stejně jako výše uvedená plovoučka. Mám ji všude kromě koupelny (ano i v kuchyni) a je jak nová. Když nepočítám malinký odštíplý kousek, kde mi samozřejmě spadla sklenička co byla nahoře na lince a přesně tak šikovně, že odštípla hranou povrch laminátu. Zámek při pokládce neměla ulomen ani jeden, krásná práce. Takže se dá i v levných cenách najít kvalita. Bohužel jsem ještě dražší plovoučku nepokládal, tak nemohu samozřejmě porovnávat.

Musím souhlasit s lorssonem.
Mám laminátovou podlahovou krytinu z Hornbachu v akci za 160/m2. Položil jsem ji v obyváku, ale také v jídelně a kuchyni. Kromě pár šrámů od padajícího nádobí je v perfektním stavu a spáry se ani nehly (tři roky provozu se dvěmi malými dětmi).
Podle mně hodně záleží na rovinatosti podkladu. Já to mám na anhydritu který je supr rovný. Známý si nechal položit lamino na starší betonovou podlahu a i přes několikeré vyrovnávání samonivelačními stěrkami (firmou) byly znát nerovnosti a i lepené spáry se v některých místech rozjely.
Tady se můžete mrknout na moji plovoučku a pokládku:
http://www.technik.bloguje.cz/562143-ko ... kuchyn.php
http://www.technik.bloguje.cz/563265-va ... e-a-wc.php
technik.bloguje.cz

Odeslatod varouch v Sob 06. Bře 2010 9:04:07

Drazky bych se nebala, ona se totiz spara mezi lamelama bez drazky casem zaspini taky a pak to vypada dost desne. Pokud je mezi lamelama drazka, tak se vysaje paradoxne snaz, protoze to neni tenoulinka spara, ze ktery by to neslo. Doma mam drevenou plovoucku, v prizemi bez spary, v patre se sparou a skrabanou upravou a dneska uz bych dala vsude jen skrabanou a se sparou. Udrzuje se vyborne, s drazkama neni problem a lehke skrabance od kresel a nabytku se v te drasane uprave spis ztrati nez na lesku jako blesku u hladky podlahy. Navic je prijemnejsi pro bosou nohu. Ale bohuzel ani jedna nebyla levna z obi, nic proti nim nemam, jen mi lamino nevyhovuje a levny dreveny podlahy se mi tam nelibily, klidne me pranyrujte, ale nekdo musi bejt ten burzoust, co kupuje ty predrazeny podlahy. :)
varouch

Odeslatod lorsson v Sob 06. Bře 2010 9:27:39

Tak to jste mě potěšila, asi půjdeme do drážky :) .
lorsson

Odeslatod Markicek v Ned 03. Pro 2017 21:24:04

Já mám doma vinylovou podlahu a nedám na ní dopustit :-) mám ji už 4 roky a pořád vypadá jako nová
Markicek

Odeslatod richardsonec v Pon 04. Pro 2017 12:37:19

to by mě taky zajímalo, jak to vydrží. Páč když si započtu, že bych to po dvou letech musel měnit, tak mě raní :)
richardsonec

Odeslatod Markicek v Pon 04. Pro 2017 17:13:43

Já ji mám od české firmy Fatra a ta opravdu vydrží :-) mrkněte na fatrafloor.cz
Markicek

Odeslatod Mlato v Čtv 07. Pro 2017 9:02:46

A nevíte jestli můžu tuto podlahu položit na podlahové topení? vydrží to?
Mlato

Odeslatod Markicek v Ned 10. Pro 2017 15:00:54

Ano je vhodná na podlahové topení, já pod tím mám také topení a s podlahou to nic nedělá :-)
Markicek

Předchozí

Zpět na Stavba a dům