Kvalita plovoucích podlah v hobbymarketech

Moderátor: Living

Re: Kvalita plovoucích podlah v hobbymarketech

Odeslatod lorsson v Pát 05. Bře 2010 19:44:04

Doma mám laminát cca 5 let, tehdy stál 199/m2. Pokládka bezproblémová, nic se neláme, zatím spokojenost. Otázka je, co pořídím do novostavby. To ještě nevím... Osobně mi přijde plovoucí laminát za 700-1000 za značně předražený.
lorsson

Odeslatod marat v Pát 05. Bře 2010 20:14:10

Někdo tu psal, že v Polské Castoramě se dají koupit stejné plovoučky co u nás mnohem levněji, tak bych začal tam.
marat

Odeslatod Klithak v Pát 05. Bře 2010 22:08:28

lorsson napsal:Mám doma asi dva roky plovoučku z Obi, tenkrát byla v akci kolem 160 Kc/m2 a vypadá moc dobře. Odstín třešeň. Takže záleží co koupíte, ale říct že co je pod 200 za metr musí být šmejd leda tak do ložnice je kravina. Nehledě na to, že kopyto dokáže zprasit při montáži i plovoučku za 700/m a naopak, když dobře sesadíte tu levnou, může vypadat lépe než zprasená třikrát drahá.

Nemuzu s tebou moc souhlasit, pravda je, ze plovoucka pod 200-250 za metr se opravdu hodi maximalne nekde kde nebude casto vyuzivana, ta kvalita a system zamku a celkove provedeni tech lamel neni kvalitni. Pravda je ta, ze plovoucka za 700 se da taky sprasit, ale nedej boze kdyz se trosku spatne zalozi ty levne podlahy, to je pak katastrofa. A nektere podlahy treba z hornbachu, kde je i rada eggeru nejsou zas tak zle...
Klithak

Odeslatod lorsson v Pát 05. Bře 2010 22:33:24

Klithak napsal:
lorsson napsal:Mám doma asi dva roky plovoučku z Obi, tenkrát byla v akci kolem 160 Kc/m2 a vypadá moc dobře. Odstín třešeň. Takže záleží co koupíte, ale říct že co je pod 200 za metr musí být šmejd leda tak do ložnice je kravina. Nehledě na to, že kopyto dokáže zprasit při montáži i plovoučku za 700/m a naopak, když dobře sesadíte tu levnou, může vypadat lépe než zprasená třikrát drahá.

Nemuzu s tebou moc souhlasit, pravda je, ze plovoucka pod 200-250 za metr se opravdu hodi maximalne nekde kde nebude casto vyuzivana, ta kvalita a system zamku a celkove provedeni tech lamel neni kvalitni. Pravda je ta, ze plovoucka za 700 se da taky sprasit, ale nedej boze kdyz se trosku spatne zalozi ty levne podlahy, to je pak katastrofa. A nektere podlahy treba z hornbachu, kde je i rada eggeru nejsou zas tak zle...

Promiň ale stojím si zatím, co jsem řekl ;) . Původně jsem plánoval zůstat v současném bytě jen dočasně a proto jsem pořídil první levnější trochu dobře vypadající laminát... už jsem tu pátý rok, stejně jako výše uvedená plovoučka. Mám ji všude kromě koupelny (ano i v kuchyni) a je jak nová. Když nepočítám malinký odštíplý kousek, kde mi samozřejmě spadla sklenička co byla nahoře na lince a přesně tak šikovně, že odštípla hranou povrch laminátu. Zámek při pokládce neměla ulomen ani jeden, krásná práce. Takže se dá i v levných cenách najít kvalita. Bohužel jsem ještě dražší plovoučku nepokládal, tak nemohu samozřejmě porovnávat.
lorsson

Odeslatod mendi77 v Pát 05. Bře 2010 23:24:06

Já mám doma levné i dražší plovoučky z hobbymarketů, ceny od cca 200 do 500 kč za 1 metr a kupodivu ta nejdražší se prostě rozjíždí (je pravda, že to byla jedna z prvních plovouček, takže systém zámků nic moc). Před 4 lety jsem dával nové levné plovoučky a drží perfektně. Když to porovnám s tím, co nyní dávám na dům (Balterio), tak kromě designu je hlavní rozdíl v zámcích, které jsou perfektně provedené a takové bytelné. Dětem jsem koupil do pokoje obyč z OBI za cca 200 kč a ty zámky jsou v porovnání se značkovou otřesné, ale nemám strach, že by to nedrželo. Navíc si myslím, že krytina dřív zastará morálně než materiálně (vždyť Balterio dává záruku 25 let!).

Rodiče mají plovoučku z OBI asi za 190 kč už 13 let a krom toho, že už se dělají modernější vzhledy je vše OK (tehdy ještě lepená bez zámků).
mendi77

Odeslatod lorsson v Pát 05. Bře 2010 23:37:30

Mendi nemáš zkušenost s tou drážkou u dražších podlah? Třeba ten Balterio Quattro? Už párkrát jsem to viděl a je to hezký, jen nevím, jestli se to nebude trochu zanášet a nebude se tam držet nečistota?
lorsson

Odeslatod mendi77 v Pát 05. Bře 2010 23:48:48

S drážkou zkušenosti mám. Nemám s tím teď doma žádný problém. Máme takového toho vysávacího robota, který sám šmejdí (super věc) a ten všechno vysaje, jelikož jezdí pravidelně. U dlažby je vlastně také nějaká hrana nebo spára a problém v tom není. Navíc si myslím, že podlaha s V drážkou vypadá i líp (věrohodněji vůči dřevu).
mendi77

Odeslatod lorsson v Pát 05. Bře 2010 23:59:00

Taky si takovýho robota musím pořídit... jen nevím, jestli na to partnerka přistoupí :D . Nechám ji s vysavačem šmejdit každý den :mrgreen: . Ta drážka vypadá opravdu dobře, uvažuju o ní už delší dobu, paradoxně právě drahá polovice má strach z praktické stránky - toho zanášení...
lorsson

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům