Kvalita plovoucích podlah v hobbymarketech

Moderátor: Living

Re: Kvalita plovoucích podlah v hobbymarketech

Odeslatod stavebníček v Úte 07. Říj 2008 7:47:24

stevuljak napsal:
od stavebníček> Podlaha už jsou věci který jsou vidět, šetřit je potřeba jinde
Jo a kde? :D Ošidit beton do základů ZÁKAZ, Ošidit zdivo a omítky ZÁKAZ. Kuchyň pod 50.tis facka zleva, koupelna pod 50.tis facka zprava.
Není důležité,že to není dokonalé. Hlavní je, aby to nezkazilo první dojem z díla. A nevěřím že by tchýně nebo návštěva odhalila velké spáry, když se vhodně natočí okenní žaluzie. A ve finále si za ušetřené peníze koupíte lepší auto :D . To je realita, kterou vídam v ulici.

mám barák skoro za sebou svépomocí a šetřit se dá v především na výběru a hlavně nákupu materiálu a na práci kterou si uděláš sám. Spousta metriáluse dá sehnad z druhé ruky...Vše hlavně na hrubé stavbě, dodělávky už jsou fakt v pytli, vše je vidět a už šetříš na nepravém místě. Ale to je diskuse na dlouho
stavebníček

Odeslatod Ada v Úte 07. Říj 2008 13:32:29

Teda já mám plovoučku dost drahou a ze specializovanýho krámu a fakt nemůžu říct, že bych byla spokojená. Řemeslníci při práci nadávali, jak špatně pasují zámky a nyní, když navštívím nějaký zmiňovaný obchod, říkám si, že ty jejich podlahy vypadají líp, než ta moje drahota doma. V minulém domě jsme měli plovoučku levnou a ještě lepenou a byla mnohem lepší. Nyní už bych nechtěla žádnou.
Jsem poučena, podlaha je to celkově blbá. Ale co dát do patra s podlahovým topením, že?
Ada

Odeslatod PetrDubi v Úte 07. Říj 2008 14:04:24

Laďa V napsal:To já uvažuji, že koupím nějakou tu levnou dřevěnou plovoucí podlahu z OBi nebo hornbachu-maj tam ceny za dřevěné od 500-850. Co si myslíte o jejich kvalitě. Nerad bych byl zklamaný, ale na dřevěnou podlahu z obchodu za více než 1000-2000Kč/m2 teda nemám a laminátovou tedy vůbec nechci.Právě kvůli přebroušení koukám po dřevu.

Já osobně bych si zajel do OBI v německu. Občas se tam nechá koupit dřevěná plovoučka za 15 €/m2 (375 Kč) a když není v akci, tak stojí ty levnější okolo 19 €.
Teď zrovna mají akci na buk za 14,99 € viz první strana letáku
http://www.obi.de/de/angebote/AktuelleW ... index.html
Uvnitř je i ořech kolem 19 €.
Osobně v německu nakupuju docela často, protože to mám do německého OBI o 10 km dál, než do českého a cena za stejné věci je tam většinou nižší. Například nejlevnější plovoučky z lamina v akci jsou u nás za 99 a v německu za 3 €.
Jinak mám třeba nádržku na zazdění od Geberitu (UP 300) za 1250 Kč (50 €) při výprodeji. Původní cena byla 100 €. Tady jí za 2500 nekoupíte ani náhodou.
O vanové baterii Grohe za stejnou cenu ani nemluvím...
Takže pokud se o to člověk trochu zajímá, tak může nakoupit levně i kvalitní věci.

Ps: levnější dřevěné podlahy v německu mají tloušťku 11 mm a u nás 15 mm. Ale při té ceně je mi to jedno.
Žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako kdyby shazovali :-D
PetrDubi

Odeslatod milan2211 v Úte 07. Říj 2008 17:49:05

zkušenosti.
1. do obýváku ještě lepená z nějakého OBI za 400/m2 ale před 8lety. Stále slouží bez nějakého výraznzého opotřebení.
2. dětské pojíky taky obi akce 150/m2 před rokem. Při pokládce žádné problémy, výdrž nehodnotím teprve rok.
3. podlaha na větší zátěž 800/m2 před rokem z velkoobchodní skladu "jen pro řemeslníky". Je pravda, že jednotlivé lamely jsou silnější, myslím že ty levné z OBI mají tak o 2mm míň. Zatím nejobtížnější pokládka - zámky nebyly moc přesné, a po pokládce se podlaha chvíli ještě "hýbala" a tak se občas objevily spáry.

Lepší jsou asi tmavší odstíny nejsou vidět spáry ani jiná poškození, které ve světlé podlaze vylézají :shock:
milan2211

Odeslatod Paolo76 v Ned 12. Říj 2008 14:07:14

Moje čestvá zkušenost - včera jsem koupil v OBI laminátovou plovoucí podlahu za 279kč/m2 a co se týče pokládky, tak jsem byl fakt překvapen. Z 22 (x 8ks) krabic (cca 45m2) se mi stalo pouze 1x, že měla deska špatný zámek. Jinak vše do sebe hezky zapadalo, že nebylo ani poznat, kde je spára. Výdrž samozřejmě nemohu hodnotit. ;)
Paolo76

Odeslatod jarous350 v Pát 05. Bře 2010 17:49:05

Paolo76 napsal:Moje čestvá zkušenost - včera jsem koupil v OBI laminátovou plovoucí podlahu za 279kč/m2 a co se týče pokládky, tak jsem byl fakt překvapen. Z 22 (x 8ks) krabic (cca 45m2) se mi stalo pouze 1x, že měla deska špatný zámek. Jinak vše do sebe hezky zapadalo, že nebylo ani poznat, kde je spára. Výdrž samozřejmě nemohu hodnotit. ;)

Mam uplne stejnou zkusenost, akorat to bylo jeste skoro o stovku levnejsi. Nakup taky v OBI. Zatim po ni chodime v obyvaku a loznici dva roky a dosud jsem nenasel jediny duvod, proc bych si ji neporidil znovu nebo nekomu nedoporucil. Je to pochopitelne lamino - a neni hladke!
Pokladka svepomoci - uplne poprve, jenom jsem si precetl na internetu nejaka doporuceni - a vsechno v pohode.
Opravdu nevim, cim by me krome ceny mohla prekvapit plovoucka za 600Kc/m2 a vice.
jarous350

Odeslatod CZEchito v Pát 05. Bře 2010 18:42:36

Jde hlavně o to jak se vám líbí, je pravda že do prostor která budou často používaná se to nehodí. Sám mám plovoučku za 185kč/m2 a naprosto mě vyhovuje a nemůžu si na ní stěžovat. Jde i o to jak vám ji položí. Ale jednu věc kterou nechápu je proč některé plovoucí podlahy stojí i 500kč/m2 když za 550 mám dřevěnou.
CZEchito

Odeslatod Jimm22 v Pát 05. Bře 2010 19:39:17

letos jsem dostal nabídku 200,- za m2 dřevěné podlahy myslím 18mm široké. Poptal bych místní truhláře, vydrží určitě víc než OBI.
Z Obi mám obývák cca 20m2 asi 2-3 roky a na dvou místech se mi už trošku propadla, dost jsem ji zatížil a zámek asi nevydržel. Jinak ale za tu cenu spokojenost, cca 160,- za m2. Předtím jsem koupil něco ještě levnějšího a ta už je dost odrbaná, mám ji na chodbě. Plovoučku za 500-1000,- za m2 bych si nekoupil ani kdybych ty prachy sral ;)
Jimm22

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům