Stavíte někdo s RD STYL?

Moderátor: Living

Stavíte někdo s RD STYL?

Odeslatod p.kom1 v Čtv 14. Srp 2008 13:20:07

Zdravím všechny stavitele!
Mám takový dotaz... zrovna jsme koupili pozemek a chceme stavět dům. Nejsme bohužel žádní zdatní kutilové, takže nám nezbude nic jiného, než si nechat domeček postavit. Nebráníme se typovým domkům a líbí se nám spíš klasika nic přemodernizovaného. Plánujeme tak 100-120m2(dům na patro) + garáž. Jsme ze severomoravského kraje.
Na netu procházím firmy a typy domů, které by se nám líbíly. Narazila jsem teda samozřejmě i na firmu RD STYL, takže se chci zeptat, jak se vám s nimi staví, jste s pracemi spokojeni a za kolik se tedy dá u nich reálně postavit na klíč dům? Fotky by samozřejmě pomohly aspoň k představě (určitě nejenom mě a i jiným, kteří se teprve rozmýšlejí)...
Nebo dáte doporučení i ja jinou firmu, která postaví dům řekněme v dobré kvalitě a slušnou cenu?
p.kom1

Re: Stavíte někdo s RD STYL?

Odeslatod rostama v Čtv 14. Srp 2008 19:30:37

Noo já jsem s nimi nestavěl a nikdy bych ani s nima nestavěl. Stačilo mi co mi říkal známý, jak se vše protahovalo, ne zrovna nejkvalitněji odvedená práce a taky ty ceny ? Zkuste se podívat na to co mají a nemají v ceně. Pak ten domek vyjde sakra draho.
Raději bych si vybral i jiný typový, katalogů je spousta a ty jejich domy, dost slabé a nemluvě o tom kolik jich na severu je. A určitě jsou i lepší firmy, i když je pravda že najít ji, je ne zrovna nejjednodušší.
rostama

Odeslatod Laďa V v Pát 15. Srp 2008 7:11:14

Po mých zkušenostech s klasickými firmamí a pracností stavby svépomoci, bych do toho dnes již nešel. Objednal bych si dřevostavbu od RD Rmařov-a byl bych kvalitativně i rychlostně spokojen. A hlavně už bych bydlel.
Laďa V

Odeslatod vladimír novotný v Pát 15. Srp 2008 7:41:36

Gratuluji ke koupi pozemku. Je vidět , že jste úplní začátečníci a můžete při stavbě pěkně naletět a pokud začnete v nejbližší době stavět , tak určitě hrozně naletíte českým zlatým ručičkám a českým zlatokopům. Přečtěte si předchozí diskuze z let předchozích např. 2005 a 2006 a za minimálně rok se znovu přihlašte. Budete znát podstatně více , také více ušetříte a méně naletíte. Pokud se urazíte touto radou , není Vám v současné době pomoci. Stavbám zdar
vladimír novotný

Odeslatod rdstavime v Pát 15. Srp 2008 7:49:47

Zdravim ,má zkušenost: :smilie7:

Reknu to tak: Na Ostravsku je pravda ,že domků je tam cela škála od RDstyl (pokud nevadí , že budete mít podobné jako ..(a je jich tam už více jak 200 domků na Ostravě od RDstyl. Tak bych se toho vůbec nebál.

Dám Vám odkazy (z kterych jsem i ja cerpal nez sem se rozhodl s nima stavet a stavime snima, Mame hrubou stavbu hotovou a jsme nadmiru spokojeni. Ted samozrejme budou se delat vnitrky a rozvody a tam se pozna preciznost. Ale jak sem psal hruba stavba pod strechou :palec_up:

http://www.obydleni.cz/diskuze/tema-645 ... /start-40/

Rychlost vystavby - jak tam nekdo kritizuje (to je prave to co oni maji zmakle a naprosto perfektni , jednotlive etapy na sebe navazuji, a bat se toho je zbytecne, jelikoz smluvne vsechny domy jsou postavene do 9mesicu, nekdy i mnohem driv.

Kvalitu prace Ostravy nemohu hodnotit , Stavime s Olomouci. Ale z webu tech lidi se da usoudit ze je to v pohode. Samozrejme zakazek tam maji extremne moc , takže hlidat se musi (jsou to subdodavky , žádná stavba není o tom , že si postavite dům na klíč a přijdete si jen pro klíče :D

Cena: jak nekdo kritizuje (Pred podpisem SOD si dovybirate vsechno co Vam schazi a pak mate konecnou cenu = a muzete se rozhodnout zda do toho pujdete a nebo ne :smiley17: Takze je to pruhledne na kolik Vas stavba vyjde. :x-winking: u sveho projektu pocitejte ze to bude u kazde etapy: Pane to se muselo udelat jinak tak to neslo apod.. Jejich typovky jsou uz vychytane :smiley25:

ps: Samozrejme pokud mate cas a chut stavet svepomoci = urcite Vas to vyjde levneji (ale urcite prijdete o hlawu :smiley12: s tema nervama
Slámu, dřevo dáváme do krbu :smiley12: a stavíme z cihel :lol:
rdstavime

Odeslatod p.kom1 v Ned 17. Srp 2008 10:12:04

vladimír novotný napsal:Gratuluji ke koupi pozemku. Je vidět , že jste úplní začátečníci a můžete při stavbě pěkně naletět a pokud začnete v nejbližší době stavět , tak určitě hrozně naletíte českým zlatým ručičkám a českým zlatokopům. Přečtěte si předchozí diskuze z let předchozích např. 2005 a 2006 a za minimálně rok se znovu přihlašte. Budete znát podstatně více , také více ušetříte a méně naletíte. Pokud se urazíte touto radou , není Vám v současné době pomoci. Stavbám zdar

Děkuji za tento názor! Ano, jsme opravdu naprostí začátečníci a nestydím se za to... i přesto úplně nerozumím Vaší odpovědi. Samozřejmě mám v plánu přečíst si i diskuse z let minulých, přesto nechápu, co tím získám, když počkám rok a budu mít možná více znalostí... možná taky méně peněz ke stavbě, vzhledem ke stále se zvyšujícícím cenám všeho!!! Mohla by tedy Vaše rada jaksi směřovat konkrétnějším směrem? Na co se tedy máme zaměřit, abychom tedy dle Vás více ušetřili a méně naletěli?
Připomínám, že u nás stavba svépomocí jaksi nepřichází v úvahu... takže opravdu budeme muset najít firmu, která nám prostě domek postaví.
Děkuji předem za Vás čas i další názor a info.
p.kom1

Odeslatod Premek84 v Ned 17. Srp 2008 14:17:46

2 rdstavime - nemůžu se pořád nějak zbavit dojmu, že budeš zaměstnancem firmy RD styl - i když se podívám na Tvůj blog tak je to samá chvála... možná se pletu - vzorové domky jsou pěkné, přístup firmy je taky ucházející, ale myslím si, že trošičku přeháníš s tím jak píšeš, že přijdeš o hlavu a o nervy když se do toho pustíš svépomocí a taky pomocí řemeslníků - tady vidím největší úspory vzhledem k tomu, že RD styl to tedy taky řeší sub-dodávkama takže ty marže tam asi budou lítat klidně přes 50% bych se ani nedivil.... :roll:
Premek84

Odeslatod Premek84 v Ned 17. Srp 2008 14:21:39

Abych RD stylu nekřivdil tak jsme se byli podívat ve vzorovém domě + ná vzali na rozestavěné domy jiných typů což obrovsky pomůže ve výběru a konečném rozhodování - nicméně ty ceny i když jsou řekněme slušné tak vše je jak jsi sám psal ve vybavení standart takže předpokládám, že při pár "inovacích" ta cena pěkně stoupne....
A nějaké více-práce u řemeslníků - pokud se dobře ošetří smlouva - nevidím důvod na nějaké více-práce - já platím přeci až za odvedenou práci - pokud práce nebude dobře odvedena podle toho budou taky peníze - já vím, že né vždy to takhle funguje, ale zrovna toho bych se nebál...
Premek84

Další

Zpět na Stavba a dům