Horoušánky

Moderátor: Living

Horoušánky

Odeslatod patrikajana v Čtv 07. Srp 2008 12:38:25

Ahoj, byli jsme se podívat na starší RD východně od Prahy, vesnička Horoušánky. Docela se nám líbí, ale od místních jsme se dozvěděli, že v těsné blízkosti Horoušánek má vést po připravované změně ÚP 4-proudá silnice k logistickému centru v Jirnech. V ÚP obce ale zatím nic takového není. Neví někdo o této stavbě? Chceme bydlet v klidném prostředí a tohle nás docela zarazilo. Makléř samozřejmě tvrdí, že o ničem neví.
Patrik a Jana
patrikajana

Re: Horoušánky

Odeslatod Scota v Čtv 07. Srp 2008 21:43:08

Měla by to být spojka mezi dálnicema na Brno D1 a na Hradec D11 jmenuje se komunikace II/101. Ale mluví se o tom již 10 let a nic. Nicméně v územním plánu obce Jirny se s ní výhledově počítá. Dálnici na Hradec stáví již asi o mých 6 let a stále ještě není hotová.
Skuteční sobi, rybaření na dírkách - Levi, Laponsko: Reindeer sledge, Ice fishing, Levi
Ice fishing, Reindeer safari - Levi, Lapland: Ice Fishing, Reindeer Levi
Scota

Odeslatod remet v Čtv 07. Srp 2008 22:19:08

Na co takova spojka, kdyz planuji vehementne Prazsky okruh (tj. H. Pocernice(R10) -> D11 -> Bechovice -> D1 -> D3 -> Radotin(R4) -> Zlicin (D5) -> Orech(R6) -> Ruzyne(R7) -> D8 -> Radonice -> H. Pocernice).

To mi prijde jako nejaka blbost. Smysluplna mi prijde treba prelozka silnice I/12 a na tu jsou plany uz 10 let a jeste se nekoplo a dlouho nekopne do zeme, ale 101 - jako, ze by misto odlehceni situace v malych vesnickach, udelali 4pruh od jiren pres uvaly do rican - to je na palici. Ale to neznamena, ze to neni mozne. V cechach je mozne cokoli, hlavne kdyz se stavi za statni penize.
remet

Odeslatod remet v Čtv 07. Srp 2008 22:24:24

Popravde co jsem slysel ja, tak se resi vlakovy vysokorychlostni koridor, zda bude soucasne s prelozkou I/12 nebo na druhe strane od soucasneho koridoru (kde by pak sel prave nekde kolem Jiren a Hourousan*)... Ale s ohledem na to, ze se me to netyka, tak to mam jen jako obecny rozhled a detaily nevim.
remet

Odeslatod patrikajana v Úte 12. Srp 2008 12:22:05

Ahoj,
tak ta široká silnice tam opravdu má být. A to těsně u nové výstavby mezi Horoušany a Horoušánkami. Tohle jsem našel na webovkách obce:
"Současně zastupitelé připomínkovali mapové podklady nově navrhované trasy s těmito připomínkami: je třeba řešit jiným způsobem napojení stávající komunikace mezi Horoušanami a Horoušánkami na navrhovanou přeložku, je třeba požadovat protihlukové valy v oblasti mezi Horoušanami a Horoušánkami a je třeba požadovat maximální možné odklonění trasy od obytné zástavby – stávající i nově vznikající (nejlépe kopírovat vedení Transgas). Připomínky budou zaslány spolu s nesouhlasným stanoviskem k záboru firmě PONTEX. s.r.o.."
Pokud tam požadují protihlukové valy, tak to nebude žádná polní cestička.

Už jsme se rozhodli, že to nekoupíme.

Patrik a Jana
patrikajana

Odeslatod vladimír novotný v Pát 15. Srp 2008 8:25:04

Nezbývá než Vám vyjádřit pochvalu za Váš odpovědný přístup a Vaše odmítnutí koupě pozemku je naprosto správné . Stavbám zdar
vladimír novotný

Odeslatod gabulina v Pát 15. Srp 2008 23:05:02

Ahoj,
mohli by jste mi prosim napsat webovky na Horousany. At hledam jak hledam, nikde nic. Jelikoz jsem taky chtela koupit pozemek v Novych Jirnech-nad pumpou-skoro uz v Horousankach,tak me toto taky celkem zajima.
Kde jste zjistili,kde ma presne vest ta trasa???
Diky moc. Gabina
gabulina

Odeslatod patrikajana v Sob 16. Srp 2008 19:05:39

Ahoj,

webovky Horoušan jsou http://www.horousany.cz. Podle toho co jsme zjistili měla silnice II/101 vést kousek za tou pumpou u Jiren. V územním plánu je to vedeno jako územní rezerva. Na webovkách Jiren je i územní plán. Úvaly ale chtějí silnici ve větší vzdálenosti od jejich zástavby a tak je ve studii varianta vedení silnice polem mezi Horoušany a Horoušánkami. I když na tom poli se staví nějaké budníky , tak vlastně netušíme jak to nakonec bude.

Jak jsem již psal, pro nás je to nevhodná lokalita a hledáme domek dál.

Patrik a Jana
patrikajana

Zpět na Stavba a dům