Zdivo Ytong a strop Porotherm

Moderátor: Living

Zdivo Ytong a strop Porotherm

Odeslatod mendi77 v Čtv 31. Črc 2008 6:26:56

Ahojte stavebníci!

Stavím komplet z Ytongu a trošku jsem zapoměl dopředu objednat stropy a ty mají dodací lhůtu nejméně 3 týdny. Zedníci i prodejci stavebnin mi říkají, abych použil Porothermové Miako (původně bylo i v projektu, jelikož dům byl původně z Porothermu), takže projekt na to mám. Bohužel je projektantka na dovolené (jak na potvoru) a nemám to s kým konzultovat. Dodávka Miaka je téměř okamžitá a cena je také příznivější (to ale není priorita) - údajně se Ytong strop tak neprodává a proto jej není možné dodat tak rychle.

Mám zásadu nemíchat různé zdivo, ale co si myslíte o stropu? Betonové nosníky budou víceméně stejné, vložky budou sice jiné, ale kromě nosných zdí se Ytongu dotýkat nebudou. Předpjaté panely se také běžně používají na Ytong .... myslíte, že se toho nemám bát? Poraďte prosím.
mendi77

Re: Zdivo Ytong a strop Porotherm

Odeslatod jajinka3 v Čtv 31. Črc 2008 8:19:12

A uvažoval jste nad trámovými stropy? My jsme si nechali nacenit tyto (včetně všech možnách izolací a 5 cm betonu navrch) jen do obýváku a ušetřili jsme 70 tis.! Navíc to vypadá i krapet líp, že... ;)
jajinka3

Odeslatod mendi77 v Čtv 31. Črc 2008 8:28:45

Myslíš klasické trámové? Slyšel jsem o tom od známých, kteří to podobně také řešili - je fakt, že cenu až tak neřeším, chci se držet vybrané varianty, jelikož interiér už je navrhlý a trámové stropy tam nemůžou s ohledem na design. Problém právě je ten, že nechci stavbu prodlužovat - projekt byl na Porothermový strop - později předělaný na Ytong strop, takže nyní otázka - čekat na Ytongový strop a stavbu zbytečně prodlužovat (již jsou domluvení střechaři) nebo jít do Miaka od Porothermu?
mendi77

Odeslatod Jarry5 v Čtv 31. Črc 2008 11:17:04

Doporucuju zavolat tech, poradci Xelly (kontakt maji na webu). Nedavno jsem s nim stropy na Ytong konzultoval (slo o kombinaci Ytong a spiroll) a sam mi to doporucil, urcite poradi i s miakem.
Jarry5

Odeslatod Alfred.N v Čtv 31. Črc 2008 11:23:49

Zdravím,já mám v projektu přímo obvodové zdivo ytong a strop miako.Nakonec stavím i obvod porotherm a nou problém.Pokud je tloušťka obvodové zdi stejná,tak strop sedí přesně s projektem.Jediný rozdíl od ytongu je,že se musí dělat i hrubá omítka na stropě,jinak je to kvalitní strop.Alf.
Alfred.N

Odeslatod mendi77 v Čtv 31. Črc 2008 11:25:32

Já už to vySMSkoval z projektantkou na dovolené a poradil se s dozorem, že to je v pořádku. Právě, ono už je jedno jestli je to SPIROL nebo MIAKO, šlo mi jen o kombinaci, takže je to v pořádku. Mám příručku od Porothermu, tak si to jen dnes přeměřím a je to vyřešené.
mendi77

Odeslatod mendi77 v Čtv 31. Črc 2008 12:04:34

Alfred.N napsal:Zdravím,já mám v projektu přímo obvodové zdivo ytong a strop miako.Nakonec stavím i obvod porotherm a nou problém.Pokud je tloušťka obvodové zdi stejná,tak strop sedí přesně s projektem.Jediný rozdíl od ytongu je,že se musí dělat i hrubá omítka na stropě,jinak je to kvalitní strop.Alf.

Alfrede a provedení je jaké? Na maltu Ytong a vůbec - posazené přímo na Ytong bez dalších jiných věcí příznačných pro Porothermové řešení - např. svislá izolace proti hluku apod?
mendi77

Odeslatod RotKid v Pát 01. Srp 2008 10:36:07

Miako od Porothermu je zbytečne drahé, já to řešil stropy od BS Klatovy, je to stejný systém jako Miako akorát z betonu, vyšlo to o 30tis levněji. Dodací lhůta je do 10dnů. Podobné systémy dělají i jiní výrobci. Porotherm nosníny se ukládají do maltového lože a vložky nejsou pochozí, musejí se na to pokládat prkna či podlážky aby se to rozneslo. Betonové vložky byly pochozí hned.
RotKid

Další

Zpět na Stavba a dům