Obklad vlhke zdi

Moderátor: Living

Obklad vlhke zdi

Odeslatod aleycon v Pon 14. Črc 2008 18:17:21

Zdravim, ve stare rekr. chalupe chci dat do koupelny obkladacky. Problem je, ze je prisl. zed mokra a v zime tam i mrzne. Otloukl jsem omitku a zjistil ze zed neni odizolovana. Mensi cast sice je (zazdene dvere), ale celkove je zed vlhka. Podsekani celkem neprichazi v uvahu protoze je zed moc silna (vice jak 60cm), misty jsou v ni kameny a celkove je ta zed hrozna - stavely to bud nejake deti nebo byli ti co to staveli uplne namol.
Napadlo me ze bych jen udelal novou omitku a v zime bych zajistil aby v te koupelne nemrzlo (treba infralampa s termostatem). Preziji pak ty obkladacky byt by byla zed stale vlhka? Neopadaji po zime? Diky.
aleycon

Re: Obklad vlhke zdi

Odeslatod mendi77 v Pon 14. Črc 2008 19:09:25

Dobrý den, no vlhkost v domě je pro mě osobně to nejhorší co snad může být. Když znáte důvod, proč neudělat opatření? Nerozumím tomu, ať nedopadnete jako náš soused. 10 let chodil kolem domu, už mu to plesnivělo, do práce se mu moc nechtělo, zavolal drahou firmu, která mu to čímsi napustila - místo podřezání a plíseň vesele kvetla dál. Nakonec na to hodil 5 cm EPS :D Nejde to sice vidět, ale bývat bych tam nechtěl :!: Ony se tam můžou totiž tvořit bakterie, plísně a spol, a "zabetonovat" to naoko kachličkama není zrovna ideální. Dnes už je spousta řešení dodatečných izolací, stačí pohledat. Ale je to vaše volba :palec_up:
mendi77

Odeslatod MArty2 v Úte 15. Črc 2008 6:03:48

Vlhkou zeď bych kachlíky rozhodně neobkládal - nejde snad ani o to že by obklad nedržel (jistě existují lepidla, která by to zvládla udržet), ale o to, že vlhkost ve zdi uzavřete a ta, nemohouc ven, bude stoupat a tlačit se na dnes suchá místa. Rozhodně bych se snažil odstranit příčinu vlhkosti nebo se pokusil zabráni průniku vlhkosti do zdi.
MArty2

Odeslatod aleycon v Úte 15. Črc 2008 13:25:07

Diky za reakce. Na zacatku jsem jeste uvazoval o patronach silikonatu (napr. "Vysus zed" od Hasoft), ale nekde jsem se tu docetl, ze tato technologie take neni stoprocentni - po letech udajne muze zed vlhnout znovu. Klas. strojni podrezani by asi bylo reseni, ale nevim zda by nebylo dosti drahe kvuli par metrum zdi. Diky.
aleycon

Odeslatod Rimsy v Úte 15. Črc 2008 13:53:15

Nevím, školy nemám, ale nedávno jsem okopával staré obkladačky z dost vlhkých zdí v baráku, který byl poslední léta využíván jen jako rekreační objekt a nechtělo to dolů ani za nic. A to si o kvalitě práce bývalých majitelů nemůžu dělat vůbec žádné iluze. Osobně jsem se podřezávání taky snažil vyhnout, jak jen to šlo, ale nakonec jsem se do toho pustil a zjistil, že to není nic tak hrozného. Pravda ovšem je, že zdi, ve kterých byly šutry, šly pryč celé, takže jsem podřezával jen cihelné zdivo. Je to spolehlivé, a když si to člověk udělá sám, tak i levné řešení.
Rimsy

Odeslatod aleycon v Úte 15. Črc 2008 15:53:07

Rimsy: Diky za tip. Vhlkou pricku jsem si uspesne podsekal take sam, ale ta byla jen z cihel a nemel jsem strach ze mi to spadne na hlavu i kdyz uz byly ty cihly vhlkem docela poskozene.
aleycon

Odeslatod jabraka v Úte 15. Črc 2008 19:01:36

Zrovna teď budujeme koupelnu ve starém domě s kamennými zdmi.
Dá se říci,že vybudujeme místnost v místnosti.Nejprve jsme vykopali podlahu do hloubky 50 cm a provedli klasickou hydroizolaci a nakonec beton. podlahu.Stěny jsou ze sádrovláknité desky na profilech,dutina mezi tím je odvětrána.
První snímek-stěna pod obkladem
druhý -stěna se sádrovláknem
třetí -
P6010014.JPG
P6010011.JPG
P6010012.JPG
podlaha
jabraka

Odeslatod aleycon v Stř 16. Črc 2008 10:43:44

jabraka: Diky za fotky. Je to dobra metoda. Jen hrozi nebezpeci, ze se v mezere na zdi za deskami muze tvorit nejaka plisen. Jeden znamy to tak mel a radeji ty desky po case sundal.
Mate prosim nekdo zkusenosti s temi silik. patronami? Skutecne to po case muze prestat fungovat a zacit znova brat vodu? Diky.
aleycon

Další

Zpět na Stavba a dům