Obklad vlhke zdi

Moderátor: Living

Re: Obklad vlhke zdi

Odeslatod aleycon v Stř 16. Črc 2008 14:37:17

Jeste jsem nasel postup vysouseni zdi pomoci elektroosmozy kdy se do zdi nad podlahou v rade umisti elektrody, venku u zdi uzemneni a malym ss napetim se zed vysusi. Po vysuseni se elektrody pripoji na uzemneni a vlhkost by se nemela znovu obejvit v takove mire jako drive. Navod je zde: http://mujweb.atlas.cz/www/machine/ElOsmoza/
Ucinnejsi je urcite podriznuti nebo podsekani, ale za pokus by to mozna stalo. Zkousel to nekdo, jsou nejake zkusenosti? Diky.
aleycon

Odeslatod milan.cukrar v Stř 16. Črc 2008 17:41:32

elektrosmoza funguje na bázi proudu a vlhka. Takže nejlépe (z vlastní zkušenosti) je dodatečná hydroizolace. Je mnoho způsobů, profesní za prachy, sám za levnější peníze ale pomaleji a pracně.
mnohokrát jsem to zde již napsal, mám podřezáno, podbouráno více jak 120bm smíšeného zdiva, převážně opuka a kámen. Zdi tlusté 55-90 cm.
Má někdo silnější?
Dnes bych už nepodřezával, ale postupně odbourával a stavěl novou daleko tenčí stěnu. Je to rychlejší a lepší. O nákladech nepíšu, páč to se musí individuelně počítat.
Fotky jsem zde dával mnohokrát, klidně je pošlu opět.
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod aleycon v Čtv 17. Črc 2008 8:11:05

milan.cukrar: Diky za odpoved. Predpokladam ze u dodatecne hydroizolace z vlastni zkusenosti jsi mel na mysli metodu podrezani a podsekani zdi. Me slo ale o to zda nekdo zkousel svepomoci metodu aktivni elektroosmozy a s jakymi vysledky. V jednom clanku jsem se docetl, ze vysouseni zdi pomoci elektroosmozy nefunguje u silne zasolenych zdi a pro silne mineralizovane spodni vody, coz je zcasti muj pripad. Diky
aleycon

Odeslatod aleycon v Čtv 24. Črc 2008 11:52:48

Nakonec jsem dospel k tomu ze mozna postaci ponechat spodni cast navlhajici steny bez omitky aby se z ni mohla voda snadno odparovat. Omitku bych udelal az tak od 50 cm vyse. Cim ale prekryt spodni cast? Predstavoval jsem si nejakou plastovou vetraci listu, neco na zpusob elektrikarskych list jen sirokou cca 50 cm a dostatecne prudusnou. V Obi, Baumaxu ani ve stavebninach jsem nic takoveho nenasel. Mel by prosim nekdo tip kde to koupit? Diky.
aleycon

Odeslatod milan.cukrar v Čtv 24. Črc 2008 12:24:04

Pokud nechcete odstranit příčinu, ale jen zakrýt následek, použil bych sanační omítku SANO 02.
Na světě je krásně.
milan.cukrar

Odeslatod aleycon v Čtv 24. Črc 2008 19:22:08

Diky za odpoved. Pory sanacni omitky se ale casem ucpou solemi, kterymi bude ta zed prostoupena (na stare omitce byly cetne vykvety soli). Vzhledem k tomu, ze u te zdi bude stat vana a umyvadlo bych dychani zdi vyresil radeji nejakou trvanlivou metodou. Odstranovat pricinu vlhkosti (podsekani) svepomoci je asi nemozne (silna nosna zed ze smiseneho zdiva ve kterem je obcas misto malty i jil) a profi reseni je pro dany ucel az prilis drahe (rekreacni chalupa).
aleycon

Odeslatod milan.cukrar v Čtv 24. Črc 2008 19:37:07

aleycon:
"Pory sanacni omitky se ale casem ucpou solemi"-------už jste to viděl? Já ještě ne. Sousedce jsem dělal mokrý sokl pod izolací a po letech nic není vidět.

"Odstranovat pricinu vlhkosti (podsekani) svepomoci je asi nemozne (silna nosna zed ze smiseneho zdiva ve kterem je obcas misto malty i jil)"
to je z neznalosti, věřte že to lze. Chcete důkazy?

Rozhodnutí je jen na Vás.
Na světě je krásně.
milan.cukrar

Odeslatod zanas v Čtv 24. Črc 2008 23:11:18

Řešíme podobnou situaci ve starém RD, kdy první část domu je tvořena kamenem a zdi sou silné a k tomu byla přistavěna druhá část domu z cihel. Uprostřed domu je široká chodba, která je oddělená silnou nosnou zdí od obýváku, na té je už několik let trvalá vlhkost. Rodiče se snažili mapky všemožně zakrýt, např. na stěnu na chodbě dali polystyrenové desky, ale je to teď hrozné. V obyváku to vypadá ještě hůř. Na složitosti jako podřezávání apod. nejsou finance ani lidi. Jediné schůdné řešení pro moje starší rodiče je okopání zdiva až na omítku, případně vyvrtání několik otvorů, aby zdi začaly trochu větrat a asi se to obloží plastovými palubkami, které neleží přímo na zdi, ale montují se na dřevěné hranolky, které budou namořeny přípravkem proti plísni. Není to moc dobré řešení a jenom na chvíli, ale nic jiného jim nezbývá... :cry:
Zkuste se mrknout na http://www.palubky-vencl.cz nebo http://www.plastoveobklady.cz
zanas

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům