Centralni nebo lokalni rekuperace?

Moderátor: Living

Re: Centralni nebo lokalni rekuperace?

Odeslatod Marek_ v Úte 22. Črc 2008 11:53:31

Filo napsal:Kdyz o ne tak stojis, tak si je najdi, tady na foru ta adresa nekolikrat byla.

Chces po me neco, co sam nemas v okamziku, kdy me hodlas setrit vpodstate za cokoliv, co ti padne do ruky, tak se aspon snaz :).

Honza

No vidis a ani ochotnej nejsi. Tak ja si to tedy dohledem. Svoje stranky jeste nemam - neni potreba spoustet kdyz jeste nestavim, ale abych pravdu rekl mam to pripraveny krom textu a fotek.
Marek_

Odeslatod Martin UL v Sob 01. Srp 2009 11:43:24

Chtěl jsem se zeptat na názory po roce. Uvažoval jsem nad rekuperací, ale asi jí neudělám. Budu topit dřevem do aku, uvidím jak to bude vypadat se vzduchem při větrání oknem, když tak udělám pouze lokální rekuperaci. Díky za další názory
Martin UL

Odeslatod Barbora Hrdinová v Pát 04. Čer 2010 13:01:46

Dobrý den, odpovídám za ThermWet. Stále mne zaráží amatérismus některých rádoby odborníků, kteří nevidí přes strom les. ThermWet svou trubku v trubce určitě neprodává s certifikátem účinnosti jen tak pro nic za nic. Je to systém, který je zdánlivě jednoduchý, ale té fyziky je tam více než jen teplosměnná plocha, která se v případě deskových výměníků dá sečíst. Je tu pak ještě materiálové složení, tvar trubek, jejich povrch a také typ poudění vzduchu a kondenzační teplo. To se spočítat jednoduchou matematikou jedna a jedna nedá.
Je to systém, který nedeklaruje špičkovou účinnost 98%, ale průměrnou celoroční okolo 80%. Jednotky nezamrzají a tudíž jejich spotřeba je jen na provoz ventilátorů. Troufám si tvrdit, že celý systém v ceně okolo 75.000,-Kč na klíč do běžného RD je dobrá investice.Přeji krásné dny a přeji mnoho úspěchů s vašimi stavbami.
Barbora Hrdinová
Barbora Hrdinová

Odeslatod AirProject v Pon 23. Bře 2020 8:51:12

AirProject

Předchozí

Zpět na Stavba a dům