Plastová okna

Moderátor: Living

Plastová okna

Odeslatod gpx v Čtv 19. Čer 2008 15:12:14

V současnoti vybírám od jaké firmy si nechat dodat a vyměnit stávající okna a napadlo mě, že bych zde mohl postupně shrnout své zážitky a zkušenosti z průběhu celého procesu. Jak už je jasné z názvu tématu, řeším pouze plastová okna.

Z nabídek, které jsem dostal na základě inzerce na několika "poptávkových portálech" (aaapoptavka.cz, epoptavka.cz apod.) jsem si vybral ty zajímavé a začal obesílat firmy s doplňujícími dotazy.

Především mi šlo o informace, zda výrobky "splňují prohlášení o shodě podle nařízení vlády c. 163/2002" a firmy jsem požádal o zaslání digitální kopie tohoto dokumentu. Dále jsem si udělal seznam podstatných parametrů pro srovnání nabídek a tyto informace si vyžádal (pokud již nebyly v nabídce).
Parametry: Kování, Profil, Stavební hloubka, Komory, Celková tepelná propustnost okna, Mikroventilace, Teplý rámeček, Certifikáty, Záruka, Dodání, Zednické práce, Cena.

Zatím jsem neprošel všechny nabídky, ale již teď na mě některé firmy udělali tak silný "dojem", že jsem je okamžitě navždy zavrhl.

Pokusím se toto téma průběžně aktualizovat, s tím jak moje výběrové řízení bude postupovat. Z užšího výběru jsem dnes vyřadil firmu Breston Saad (http://www.brestonsaad.cz/) kvůli způsobu komunikace. Ukázka z naší emailové korespodence:

Můj Dotaz:
Děkuji za odpovědi. Jen pro upřesnění, ptal jsem se na tepelnou VODIVOST teplého rámečku. Vámi poskytnutý údaj se pravděpodobně týká propustnosti. Co se týče celkové tepelné propustnoti okna, ta je opravdu 1,0? Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc. Mají vaší firmou dodávaná okna prohlášení o shodě podle nařízení vlády č. 163/2002? (Případně prosím o zaslání oskenované kopie.)

Kompletní odpověď (se vším všudy):
Celého okna je u=1,3 a ňaký drobný

Kromě mé komunikace s firmami jsem samozřejmě vzal v úvahu i diskuzní fóra a zkušenosti jiných lidí. Proto jsem zavrhl také firmu Euro Jordán (viz http://www.tzb-info.cz/t.py?t=11&i=102161).

Po konzultaci se známým z Prahy zřejmě zapomenu také na firmu Geus okna. Zrovna včera mi referoval o tom jak již několik měsíců reklamuje prasklou lištu okna, která byla uznána již při instalaci oken technikem a zapsána do předávacího protokolu. I přes tuto skutečnost ale museli závadu znovu posuzovat další dva pracovníci firmy Geus a lišta zůstává prasklá.
gpx

Re: Plastová okna

Odeslatod milan.cukrar v Čtv 19. Čer 2008 16:57:11

abych to nemusel psát znovu, tak čtěte: viewtopic.php?f=144&t=2309454&st=0&sk=t&sd=a&start=40jen doporučím, kontrolujte velikost skla v objednávce, neboť mě se u nabídek stejných profilů i skla lišili rozměry. Nakonec po telefonickém vysvětlování přišli na to, kde dělají chybu.

Začal jsem požadavkem, že chci trojsklo, a teplý rámeček. Pak přibylo středové těsnění a tlouška skla. Nakonej už slevu za montáž a dopravu zdarma.
Každý tisícovák, který slevý je na večeři.

(oslovil jsem 68 firem)
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod Bartak v Čtv 19. Čer 2008 18:17:22

Je to na jednu stranu celkem vtipné a pro lidi zvídavé a polemizující i poučné, ale na druhou stranu o ničem.
Trochu zdánlivých pravd, trochu polopravd a trochu omáčky (lehce peprné),
Národe český plač, Evropa nám zjemnila normy.
Bartak

Odeslatod milan.cukrar v Čtv 19. Čer 2008 18:24:28

....na druhou stranu o ničem.
Na světě je krásně.
milan.cukrar

Odeslatod navara v Čtv 19. Čer 2008 22:16:11

Nevím tady odkud jste, ale my máme okna ze Stavony Libchavy, okr. Ústí nad Orlicí a jsme plně spokojeni. Balkonové a jedno normální jsme si nechávali montovat až po všech vnitřních pracech, a s montáží dodatečně nebyl problém. Přemontovali bez problému už jednou usazená okna, protože nebyly dobře usazené. Nyní nám ještě budou montovat žaluzie, ale to až po úplném nastěhování. 13 oken 100*150, dvoje balkonové, jedny francouzské okna a dvoje atyp, tří garážové, oboustranně mahagon, včetně žaluzií cena 165000,-.
navara

Odeslatod distrimo v Pát 20. Čer 2008 7:05:00

Mám doma Ri, a naprostá spokojenost.
Přijeli, zaměřili, po čase opět přijeli nainstalovali a zmizeli. Po roce jsem reklamoval dovírání (stavba pracuje). Přijeli, seřídili (Dokonce mě naučili jak si to můžu dělat sám) a zmizeli. Naprosto profesionální přístup.

Zajímejte se kromě komor, hlavně o výrobce skel a záruky na plněný plyn. V podstatě se dostanete ke 3-4 profilům, ale vlastní skla jaksi nikdo nepopisuje. Skla jsou ale nejdůležitější!
distrimo

Odeslatod milan.cukrar v Pát 20. Čer 2008 14:08:08

...a záruky na plněný plyn
jakou záruku si představujete. Poznáte že tam plyn není nebo že je ho málo?
....dostanete ke 3-4 profilům***** bohužel se mýlíte, je daleko větší počet profilů (počítá se na desítky)
Výrobce skel? Proč, vy o nich něco víte, že třeba isover dělé lepší skla nežli ....? Co rámeček a šířka rámečku?
Mám 14 oken a cena s dopravou, seřízení i montáží je 65 000Kč.
To je nicneříkající informace, jenom já vím, že mi nikdo levněji nenabídl za stejné hodnoty.
Na světě je krásně.
milan.cukrar

Odeslatod lklk v Pát 20. Čer 2008 22:10:25

to je výborná cena, sdělíte nám název oné firmy?

máme nabídku z června 08 na eurookna vč. dopravy, montáže, dph, 126 332,- výplň plyn 4-18-F4 U-1,1
13 oken: 2x francouzské, 2x balkonové, 7x běžné otvíravě sklopné, 2x malé (šatna, spíž)

na bílá plastová máme z loňského dubna, stejný počet, trochu jiné rozměry - 78 tis.
lklk

Další

Zpět na Stavba a dům