Plastová okna

Moderátor: Living

Re: Plastová okna

Odeslatod gpx v Úte 24. Čer 2008 16:10:55

Nebudu se tu vyjadřovat k příspěvkům hodnitícím můj příspěvek, protože by to nakonec stejně skončilo zahlcením tématu nedůležitým balastem. Jestli mi chcete něco sdělit posílejte prosím zprávy.

Během uplynulých dní jsem procházel nabídky a komunikoval s firmami, které se ozvaly telefonicky a zjišťovaly jak si vedou tj. zda se mi jejich nabídka líbí (konkrétně firmy M-Eurosys, Resimo). V subjektivní kolonce "dojem" jsem jim za to přidal jednu hvězdičku.

Pro zvídavé doporučuji přečíst si toto:
http://www.oknaplastova.cz/desatero.htm

Co se týče webové prezentace a snahy informovat mají plus firmy Otherm a Oknoplastik.

S odpuštěním bych si dovolil jednu OBECNOU radu: "neberte vůbec v potaz výši slevy". Je to jen trik.

PS: Děkuji za všechny konstruktivní příspěvky.
gpx

Odeslatod milan.cukrar v Úte 24. Čer 2008 16:40:34

gpx:
Nevšiml jsem si, že by někdo hodnotil Váš příspěvek.
...."neberte vůbec v potaz výši slevy". Je to jen trik.
ANO NAPROSTO SOUHLASÍM. Mě nabídli 42% slevy a byli téměř nejdražší.
Teď jsem ve stádiu přeposílání nejlevnějších nabídek, aby ještě slevili.
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod Bartak v Úte 24. Čer 2008 20:08:06

Desatero výrobců oken . no standard, slušní výrobci se tím řídí (a přidávají něco podstatného navíc), neslušní se neídí vůbec ničím - hlavně, že se práší za kočárem.
Ale rozesmál mě - na světě je krásně s milany cukráři - " a teď rozesílám poptávky zpět kvůli další slevě", kterou alespoň ,doufám ksakru nechcete zadarmo.
Jak už jsem psal, optimální sleva je 98-99 %, zákazník alespoň nebude mít pocit, že by, až přitvrdí - jdu jinam, apod., byl nějak napálen.

Vážení slevoví odborníci - kvalita nemůže být za babku. (a uznáte, že nikdo z nás by naše milované babičky nechtěl zahambit nějakou slevou)
Bartak

Odeslatod gpx v Čtv 31. Črc 2008 10:14:24

Vzhledem k tomu, že se celá věc s renovací bytu proti mým předpokladům o trochu zpozdila, vyvinul jsem ve volném čase další nenáročné aktivity:

1) Kontaktoval jsem Sdružení výrobců plastových oken
Poté co jsem zjistil, že mezi cíle sdružení patří i "nezaujatá informovanost zákazníků", odeslal jsem na adresu svpo@oknaplastova.cz několik dotazů. Týkaly se především ověření původu jednotlivých částí oken v zájmu obrany proti případnému podvodnému jednání dodavatele. Výsledek je takový, že jsem žádnou odpověď nedostal.

2) Ověřoval jsem si výši zálohy
U firem, které zůstaly v mém hledáčku jsem se ujišťoval kolik skutečně chtějí zaplatit předem. V převážné většině případů mi bylo sděleno, že by to mělo být 70% celkové částky. Nevím jak k tomuto číslu obchodníci došli, ale rozhodně vím, že takový požadavek je nebetyčná drzost. Představa, že někomu "vysolím" 40 000,- aniž bych od něj obdržel jakoukoliv hodnotu se mi nelíbí a hodlám v tomto bodě s firmami intenzivně jednat. Jsem si jist, že se při tom hodně pobavím.

3) Zavrhl jsem dodavatele Otherm ČB
Po vleklé komunikaci se zástupci Otherm ČB jsem došel k závěru, že v této pobočce panuje naprostý chaos. Aktualizované nabídky jsem se dočkal až po 5x opakované výzvě a stejně mi byla zaslána v podobě, která nezohledňovala moje požadavky na použitý profil.

4) Pročítání vzorových smluv o dílo
Pro lepší orientaci jsem si přečetl pár (slovy dvě) smlouvy o dílo, abych věděl co by měly obsahovat. Určitě se to bude hodit.
gpx

Odeslatod monious v Čtv 31. Črc 2008 16:31:36

tohle je dobre tema, pockam, az vyberete tu nejlepsi a pak si objednam okna take :mrgreen:
monious

Odeslatod Bartak v Čtv 31. Črc 2008 17:07:53

Nejlepší okna jsou ta, která si nikdy nekoupíte a proto vám své neprodám
Bartak

Odeslatod monious v Čtv 31. Črc 2008 17:37:39

:shock: ja se priznam, ze zas tak narocna nejsem, ani sem netusila, ze je tolik moznosti.. Potrebuju jen 4 okna do panelaku, takze mnostevni slevy nehrozi a co se tam muze vsechno dat ani nevim..
monious

Odeslatod milan.cukrar v Čtv 31. Črc 2008 17:56:23

Dneska mi přišla další nabídka a sleva je 50%. Ocenili něco jiného nežli jsem chtěl. Zkrátka nepřečetli si že chci trojskla.
Zatím vede Okenní profil VEKA TOPLINE Plus se skly 4/16/4/16/4
Dneska jsem tam zajel a oznámil, že musí ještě 5% slevit.
Pak už asi bude dohodnuto.
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům