Plastová okna

Moderátor: Living

Re: Plastová okna

Odeslatod Bartak v Pát 01. Srp 2008 19:04:57

ohledně skel - pouze odpověď na otázku
to gpx
dovoluji si s Vámi nesouhlasit - v každém okně zabírá sklo největší díl a proto se dá říci, že rozhodně výběr skla nepodceňovat. Na druhou stranu - ano, souhlas, ale únik tepla přes rám se dnes jednoduše řeší vnitřním zateplením rámu a křídla (speciální pěny - já jim říkám PUR, ale ten materiál má trochu jiné složení (ale to už by bylo myslím zcela zbytečné).
A to jsou ta okna jak uvádí pan Cukrář - Veka Alphaline Plus (obyč má pouze 3sklo bez pěny) nebo Inoutic Prestige, který má možnost dosáhnout až Uw =0,74 W/m2K (což je hodnota okna jako celku) s hloubkou zasklívací drážky 25 mm což je velmi dobré a plyne z toho ta věc, jak zde bylo citováno z článku plastoken - čím větší je ponor skla do rámu, tím se snižuje tepelný most.
A mimochodem - rozdíl mezi ocel rámečkem a superspacerem je asi 180,- Kč/m2 (zanedbatelné)
Ohledně prověšení křídel - kování má učitě nosnost 130 kg/křídlo (je silně předimenzované, čili myslím, že by problém neměl být nastat a je to i logické )
Přiznám se bez mučení - Veka byla naším dlouholetým partnerem, takže pro mě i citová investice - ale ledy se hnuly (bylo jaro)
Bartak

Odeslatod milan.cukrar v Ned 03. Srp 2008 16:30:49

rozmáhá se zde reklama?
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod monious v Úte 05. Srp 2008 7:07:31

monious napsal:byl bys Milane prosim tak hodny a poradil mi, co mam dat sem?

Obrázek

jsou to tri standartni okna, plus jedno s dvermi

Obrázek

priznam se, ze me volba tolika moznosti docela vydesila, jelikoz tomu vubec nerozumim a nerada bych nalitla :(

Jo a ten byt je v Kladne, tzn Praha a okoli. (dve okna sever, dve jih)

Dekuju moc :palec_up:

kluci poradte mi nekdo, moc prosim :oops:
monious

Odeslatod milan.cukrar v Úte 05. Srp 2008 17:42:03

moniousi, neporadím, jen řeknu co bych udělal já. Na prvním obrázku je vidět hodně oken. Jedná se tedy o celý panelák, nebo jen o byt na druhé fotce?
Já bych dal okno fix, to znamená neotvírané a nové dveře. Vše z PVC a trojsklem. Obeslal bych alespoň 50 firem a tlačil s cenou dolů. Mě se to vyplatilo. Dneska mi volal opět obchoďák, že se dostal už na 61.000, co já na to. Už jsem dal zálohu na 63.000 a klidně mi to pošlete já se kouknu. Hrůza. Po čtvrté předělávali nabídku a nacenili mě méně oken a opět se špatným sklem. Takže opatrně s nabídkami, hodně prověřovat a tlačit s cenou dolů. Oni mají kam jít a jsou to Vaše peníze.
Na světě je krásně.
milan.cukrar

Odeslatod Bartak v Stř 06. Srp 2008 9:33:30

to monious
uvažujme logicky - bude Vám stačit 5 komor. sklo 1,1 W/m2K, šíře profilu 70 mm, ostatní extravagance jsou k ničemu -např.3sklo - používá se pouze k odpovídajcí tepelné izolaci domu a u paneláku jaksi ty hodnoty nesedí. A nenapadejte mě, že je nespočítám nebo se o to nebudu snažit.
K profilům - jednoduché, zaoblené např. jako Deceuninck Zendow, nebo rovné jako Trocal Innonova, Veka Softline, Rehau Briliant design - vše plošně odsazené- To je pár možností v rámci ekonomické fáze.
Kdybyste chtěla o něco dražší - optimální i pro paneláky je 3těsnění, zvláště pak bydlíte-li výše.
Cenu dle praxe odhaduji na - 3x 3křídlé okno 1500 x 2100 cca 8.000=24.000 + 1x5.500 + 1xbalkonové dveře cca 4.400. (profil Deceuninck Zendow)
Dobré rozhodnutí !
Bartak

Odeslatod monious v Stř 06. Srp 2008 10:54:24

Milane diky za postrehy :palec_up: Jedna se samozrejme jen o jeden byt, jak sem psala - ctyri okna, z toho jedno s dvermi. Urcite chci vsechna oteviratelna (nedovedu se predstavit, jak bych je ve tretim patre zvenci umyla :mrgreen: ) a taky chci, aby na kazdem okne jedno z kridel melo moznost otevrit na tzv "ventilacku".

[Bartak] super, presne takhle sem to potrebovala :palec_up: diky :palec_up:
monious

Odeslatod milan.cukrar v Stř 06. Srp 2008 16:23:07

moniousková, tak toto jsem tušil, že nelze radit podle fotek. Neotvíratelné okno samozřejmě jen k těm balknovým dveřím, tam nikdy to okno otvírat nebudete. Jinak do třetího patra otvírací, jak jinak.
pan Barták radí dobře, každý si musí rozhodnot sám co chce. Na okna se koukat nebudete, nebo snad koukáte do třetího patra sousedům, jak mají zakulacen rám?

Všichni, co mi píšete, rád se podělím, ale vy si musíte rozhodnout co chcete. Ja jen poradím, až si vyberete určitý profil oslovte více dodavatelů s tímto profilem. Určitě se to vyplatí. V tom můžu poradit.
Na světě je krásně.
milan.cukrar

Odeslatod monious v Stř 06. Srp 2008 18:17:44

ja sem si chtela Milane jen trosku rejpnout, jasne ze sem pochopila, ze si myslel to balkonovy :mrgreen: Ale i tam bych chtela ventilacku, protoze to je okno v obyvaku. Mame papouska a ten je casto pusteny, takze mam na vsech oknech v jednom dile sitku proti hmyzu a otviram jen ty casti se sitkou, abych nemusela zavirat okna, kdyz chci slepici pustit z klece ven. Takze potrebuju tu ventilacku i v obyvaku, protoze na balkonovy dvere nemuzu dat sitku, kdyz bych jima chtela chodit ven. Jinak co se tyce deoru oken, osobne si myslim, ze pokud okolo okna kazdy den nechodim, coz nechodim, tak je mi uplne jedno, jak vypada, v tom s Tebou souhlasim :palec_up:
monious

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům