Podřezání zdiva a vrstvy podlahy, odborníci poraďte !!

Moderátor: Living

Re: Podřezání zdiva a vrstvy podlahy, odborníci poraďte !!

Odeslatod aleycon v Úte 26. Kvě 2009 11:03:46

Jik: A co to bylo prosim za chemii co pouzil tvuj kamarad? Zalezi take na typu zdi (velikost poru, PH a stupen zasoleni). Diky.
aleycon

Odeslatod milan.cukrar v Úte 26. Kvě 2009 13:10:07

Bettele, souhlasím s Vámi ohledně pracnosti. Kdo nezkusil tak neuvěří. Je to dřina. Mě by podřezání nerezem vyšlo dnes na 90 000Kč. Když jsem to počítal na začátku, tak mě vyšlo: zbořit, postavit nové slabší zateplit daleko levněji. Ale podmínky byli jiné, a hlavně už vím, že bych do toho nešel.
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod Jik v Stř 27. Kvě 2009 8:50:27

aleycon: to bohužel nevím.... pamatuji si jen, že cca po 10 cm navrtal zeď se sklonem a do toho přišly nějaký patrony, který reagují s vlhkostí zdi. Pravda je, že chemie na vysoušení zdiva je spousta a obvykle je to na posouzení stavajícího stavu a návrh řešení od odborníka. Píšeš že tvoje chemická metoda je sice drahá a "snad pomůže" u nerezu je taky drahá ale 100% pomůže a ani vnoučata nebudou muset vlhkost řešit 8-)
Jik

Odeslatod aleycon v Stř 27. Kvě 2009 10:59:39

Jik: Ano, souhlas. Pokud se jedna o obvodove zdivo celeho domu a pokud do toho jsem ochoten investovat nekolik desitek tisic, neni co resit. Metoda podrezani diamant. lanem nebo vrazeni plechu ma v takovem pripade jasne opodstatneni i pri cene 2-4 tis. za bm. Me se ale jedna o jednu vnitrni pricku v delce cca 4 metry z cihel nesouci klenuti na venk. chalupe. Tam jsem ochoten investovat urcite radove mene nez treba v RD a Infuzni metoda je pro me zajimavejsi i kdyz nemusi mit tak dlouhodoby efekt jako podrezani.
aleycon

Odeslatod roskot2 v Pát 27. Kvě 2011 14:51:03

Aleycon , Mám dotaz jak dopadlo dryzone ,chci ho také vyzkoušet
s přáním hezkého dne J.R
roskot2

Odeslatod Hrdlicka.tomas v Pon 30. Kvě 2011 7:47:45

Dobrý den, ano podbourání je jedna z možností, je značně pracná. Jak píšete, vložit izolaci na rozhraní cihel a kamene. Pod izolací musí zůstat jen materiály vodě odolné! (beton, kámen, nikdy né cihly!). Nejdříve tedy bodbourat, srovnat podklad, vložit pas, popřípadě 2, nechat přesah, hodzdít... a uklínovat. to je nutnost! nikdy nepoužívat dřevěné klíny, ale třeba úlomky cihel, kousky železa (dobrý jsou starý tály z kamen), plastový klýny, pláty břidlice a pod... jinak nebude zajištěný přenos z horní části na tu novou, a bude problem... Je taky dobrý vedět, že je tu reálná možnost, že domek trošku popraská... Ještě na závěr vždy si nechávejte dostatečnou nosnou část (tu by dokonce měl posoudit i statik!) ale doporučuje se vybourat otvor 800-1100 a nosná část cca 1200, dle únosnosti zdiva..

Pěkný den.

Tomáš Hrdlička
Hrdlicka.tomas

Odeslatod milan.cukrar v Pon 30. Kvě 2011 16:53:02

Tomáši H,,, myslíte to dobře, jen se domnívám, že jste měl napsa o dřevených klínkách jinak.
Musí být klínky z tvrdého dřeva, jinak nevydrží dlouho,
"...ale třeba úlomky cihel.." zkuste vložit kus cihly a zatlouci jako klín... se rozsype... opuka, dobře štíplá, to je OK.
Osobně jsem na dvě vrstvy lepenky položil do malty YTONG, 7,5(10)cm nad to několik cihel a dřevěné klínky. Mezera mezi starým a novým se musí vyplnit kvalitní maltou (betonem).
Víte jak se tam nejlépe dostane?
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod Hrdlicka.tomas v Pon 30. Kvě 2011 20:18:34

Milane, uplně nesouhlasím.. dřevo, ikdyž tvrdé má určitou vlhkostní roztažnost, takže při maltování se nasákne a časem zase vyschně... takže zmenší svuj objem, a přestane klínovat... pokud tam budou sloužit jen dočasně, než zatvrdne řádně zainjektovaná mlata je to ok, pokud by měli sloužit po celou životnost stavby je problem... mimochodem jak nejlépe zapravit maltu do spáry? tlakovou pumpou? Něbo nějaký zlepšovák? jednou jsem něco podobného dělal s kartuší od akrylátu, byla to piplačka, ale dostalo se to všude, kam jsem chtěl....(samozřejmě tam malta byla dost jemnozrnná).
Hrdlicka.tomas

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům