Podřezání zdiva a vrstvy podlahy, odborníci poraďte !!

Moderátor: Living

Podřezání zdiva a vrstvy podlahy, odborníci poraďte !!

Odeslatod pepík v Pon 16. Čer 2008 20:20:41

Mam stary domek, ktery nema zadne izolace a tak jsem se rozhodnul podrezaz barak. O firme vubec nepremyslim, protoze by sem se nedoplatil a o nejaky maskovani problemu take nestojim. Snazil jsem se procitat diskuze, ale co clovek to jiny nazor, tak jsem z toho celej zmatenej. Pokusim se popsat jak bych to udelal a kdyztak mi to zkritizujte a navrhnete jine reseni.

Barak ma kamenne zaklady a pak je zdeny z cihel tloustky asi 45cm. Jak jsem se docetl tak nejlepsi to bude mezi kamenem a cihlou. Chtel bych vysekavat cihlu po cihle asi cca 75cm pak 75 cm zed nechat a takle porad na preskacku. Byl mi doporucen asfaltovy pas BITUBITAGIT tak jsem ho uz koupil. Pak sem se, ale docetl, ze je lepsi modifikovany pas, tak nevim. Kamene zdivo bude asi malinko hrbolate, tak asi srovnat malou vrstvou malty pak na to ipu, maltu, cihlu a zase maltu. Nekdo psal, ze by se to melo klinkovat, ale vubec nevim jestli drevene klinky nebo z kamene, kam je umistit, nechat na porad nebo pak vyndat. Samozrejme ze izolaci budu prekladat pres sebe asi 5 - 7 cm a svarovat v miste spoje. Izolaci necham presahovat na kazdou stranu tak asi o 20cm? Zaroven budu delat nove podlahy, ktere uz jsou vykopane a veskery bordel vyvozeny. Nejprve bych udelal podkladni beton asi tak 5-6cm s primesi ciste skvary kterou jsem z podlah vyvozil. Pak bych polozil ipu, (jeste nevim jakou) a udelal vanu a navaril na izolaci ve zdivu. Pak bych dal eps asi tak 2 x5cm a prokladal kolmo(ale nevim jaky, neco v pomeru dobra cena ku vykon) pak bych nalepil na bok kameneho zakladu asi1 -2 cm polystyrenu, takze by to byla takova polystyrenova vana. Pak bych dal kari sit a asi 8 -10 cm betonu a jako finalka bych dal bud plovoucku koberec atd.

Moooc rosim vsechny, jestli by mohli zhodnotit a pripadne poradit variantu popripadne napsat cemu se vyvarovat na co si dat pozor, finty, triky atd. :lol: :!:
pepík

Re: Podřezání zdiva a vrstvy podlahy, odborníci poraďte !!

Odeslatod mendi77 v Pon 16. Čer 2008 21:12:16

Zkusím poradit z vlastní zkušenost. Bylo to už sice dávno, kdy ještě moderní izolace nebyly a radon se také nějak neměřil, takže jsme jako izolaci použili ještě IPU. Dělal jsem to s tátou na jejich domě, byl ve stejné situaci.

Nakonec jsme všechno podřezávali, nedával to přímo na to kamenivo, ale nad kamenivem byly 2 šáry cihel s přesahem, tak to dával nad ně. Vyřezával to přesně jak popisujete, tedy cca 1 metr vydělal nechal další metr cihel a další metr vydělal, tedy dělali jsme cca po 2 metrech. Dal tam izolaci a znovu zadělal. Tímto udělal celý barák. Na základy bych to nedával, je fak, že to je kámen, takže klidně na ten 2. nebo 3. šár. Dnes už by zřejmě IPU nepoužil, ale existují další alternativy jako Foalbit a spol. Vhodné izolace doporučí třeba ve stavebninách.

Ještě bych také doporučil prostudovat novější metody typu, opravdu podřezávání apod. v té době u nás ještě nebyl ani pořádně internet a knížek také nebylo mnoho.

Je potřeba totiž říct, že to je opravdu ani ne tak dřina jako časově velmi náročné udělat takhle po kouskách celý barák.

Tolik moje zkušenosti :-)
mendi77

Odeslatod milan.cukrar v Pon 16. Čer 2008 21:27:00

Mám podřezáno více jak 100 metrů tlouška stěn 60-90 cm.
Myslíte takto nějak:
Přílohy
100_2099.JPG
100_2098.JPG
100_2098.JPG
100_2097.JPG
100_2096.JPG
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod milan.cukrar v Pon 16. Čer 2008 21:30:33

Rada by byla rychlejší, když si mě zítra po 16:30 hodině někde najdete.
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod mendi77 v Pon 16. Čer 2008 21:36:52

Jinak, klínky jsme nedávali a nic nepodepírali. Izolace a její přesah stačí tak, aby to dostatečně přesáhlo tu předchozí. Napojení na vnitřní izolaci se dá také řešit, pokud jsou vhodné výšky podlah.

Podlahy jsme dělali také nové, určitě všechno vyvezte, odizolujte a určitě také dejte polystyren do podlahy, co to jen půjde vzhledem k dispozičními řešení prahů a dveří. Dávali jsme hrubý beton, izolaci, polystyren a pak potěr.
mendi77

Odeslatod pepík v Pon 16. Čer 2008 21:46:47

Dekuji za bleskove odpovedi :palec_up:

to mendi77:
me spis slo o to, ze kdybych to vlozil mezi kamenem a cihlou, tak kameni asi nebude vadit ze bude porad nacucanej, ale kdybych tam nechal ty 2 sary tak mam strach jestli by porad nebyly nacucany vodou, apreci je to jenom cihla, tak mam strach aby se pak treba nezacali rozpadavat. Ale na druhou stranu, by ty bylo ohodne rychlejsi a nebylo by tam pak tolik nerovnosti. Tu izolaci jsem nazval ipa, asi jenom z nejakyho zazityho pojmenovani, samozrejme si necham doporucit, neco standartniho pro tyhly uceli dostacujici

to milan.cukrar:

presne neco na ten zpusob, mam ale vykopanou podlahu cca 40cm, kamenej zaklad take a pak nastesti cihly, proto jsem si rikal, ze by to bylo rychlejsi mezi cihlou a kamenem.Pokusim se pripojit foto.

Pokud mi to zitra vyjde tak bychom se urcite mohli spojit, ale jeste nevim jestli nebudu muset zustat v praci :2_angry: , ale po skypu by to urcite slo
pepík

Odeslatod pepík v Pon 16. Čer 2008 21:54:19

foto 1.jpg
foto 2.jpg
pepík

Odeslatod mendi77 v Pon 16. Čer 2008 22:14:24

No já nevím, opravovali jsme dům z roku 1927, z půlky z vepřovic (u nás z kotovic) a z půlky z klasických pálených. Nikde není žádný problém. Problémy a věda se z toho dělá spíše dnes. Nebude to ničemu vadit, primární účel je, aby to nevlhlo a to se neděje - pokud to tedy neleží na vodě a necucá to vodu.

Vemte si už jen ty základy, dříve se házelo kamenní do hlíny a nese to celý dům o větší váze než stavím já na základech ze železobetonu o výšce 1,3 m a 70 cm šířky...
mendi77

Další

Zpět na Stavba a dům