Výhody a nevýhody dřevostaveb - zkušenosti?

Moderátor: Living

Re: Výhody a nevýhody dřevostaveb - zkušenosti?

Odeslatod branik v Čtv 19. Srp 2010 8:59:59

Vanina napsal:Přidám osobní názor: Po šesti letech bydlení v "dřevostavbě" můžu říct, že pokud bych si mohla ještě někdy v budoucnu vybrat, tak jediná dřevostavba, která by přicházela v úvahu je srub. A nebo potom zděný dům (z normálních cihel). Mě naprosto nevyhovuje téměř nulová akumulace v montovaných domech, to je pro mě tak zásadní nedostatek, že jakékoliv další výhody ho nevyrovnají. Teď jsem se vrátila od sousedky ze "zděného". Zatímco oni mají dnes otevřené okno (venku je 18 st) a doma příjemných 24 stupňů, my zavřeno a doma 19-20 (což je na mě málo). Při červencových vedrech to bylo srovnatelné (oba domy cca 25 st).

Len 19?? Tak to sa divim, nieco u vas asi nie je uplne ok.. Ja som mal v dome dnes rano idealnych 22, vetral som ako kazde rano a vonku bolo asi 15. Potom staci trosku varenia a hned to ide hore. Akumulacia mi obcas sice tiez chyba ale da sa to dorovnat kratkym pritopenim.
branik

Odeslatod Amélie v Čtv 19. Srp 2010 13:15:02

Dřevostavba - ventilačky celou noc, ráno 22,3 st.
Můj postřeh shrnu: v létě chládek, v zimě teploučko. Neměnila bych, v domě je mnohem příjemnější klima, než ve zděném. Ale neni dřevostavba jako dřevostavba. My máme i montážní předstěnu, která tomu hodně pomáhá. Ta je u obvodových zdí - tvořena vzduchovou mezerou, OSB a SDK, takže prakticky 3 vrstvy navíc, které se už teď asi nedělají - to stlačí pořizovací cenu hodně dolů....
Amélie

Odeslatod BilanJ v Čtv 19. Srp 2010 19:24:08

Amélie napsal:My máme i montážní předstěnu, která tomu hodně pomáhá. Ta je u obvodových zdí - tvořena vzduchovou mezerou, OSB a SDK, takže prakticky 3 vrstvy navíc, které se už teď asi nedělají - to stlačí pořizovací cenu hodně dolů....

Předstěna se dělá stále, je to nejlepší možné řešení pro rozvody instalací v obvodových stěnách. A také je to akumulační hmota navíc (stejně tak jako nábytek a veškeré jiné vybavení).
BilanJ

Odeslatod macinav v Čtv 19. Srp 2010 22:39:53

Vanina napsal:Přidám osobní názor: Po šesti letech bydlení v "dřevostavbě" můžu říct, že pokud bych si mohla ještě někdy v budoucnu vybrat, tak jediná dřevostavba, která by přicházela v úvahu je srub. A nebo potom zděný dům (z normálních cihel). Mě naprosto nevyhovuje téměř nulová akumulace v montovaných domech, to je pro mě tak zásadní nedostatek, že jakékoliv další výhody ho nevyrovnají. Teď jsem se vrátila od sousedky ze "zděného". Zatímco oni mají dnes otevřené okno (venku je 18 st) a doma příjemných 24 stupňů, my zavřeno a doma 19-20 (což je na mě málo). Při červencových vedrech to bylo srovnatelné (oba domy cca 25 st).

AHA,tak to taky moc nechápu, protože my nebyly doma víc jak 5 dní a teď jsme se vrátili a je tu krásných 24 st. takže v tomhle problém nevidím. jelikož máme podlahové topení, tak v zimě je akumulace naprosto dostatečná. v těch červencových vedrech jsme při zavřených oknech měli tak o 5 až 6 st. méně než venku.
macinav

Odeslatod peter_zaoralek v Sob 19. Úno 2011 14:47:18

Akumulace je podle mě na nic - jestliže máte dobře zaizolovaný dům, nepociťujete výkyvy teplot (při vypnutém topení-vysoký tarif). My sice bydlíme zatím jen měsíc v nově předané dřevostavbě (dodavatel http://www.drevostavby-myhome.cz), spíše si libuji oken na jižní stranu, kde sluníčko dokáže krásně prohřát interiér. Začínám psát zpětně blog, podívejte se: http://drevostavbanaklic.blogspot.com/ . Peter
peter_zaoralek

Odeslatod Ivanka74 v Úte 16. Kvě 2017 13:44:17

Hezký den, na http://residentmag.cz/category/tipy-a-trendy/ jsem narazila na článek o dřevostavbách a dost mě to zaujalo. S manželem už dlouho uvažujeme nad tím, jaký domek postavit a tohle se mi zdá jako dobré řešení. Slyšela jsem ale, že je v takových domech všechno slyšet. Je to pravda?
Ivanka74

Odeslatod Janka8 v Pát 19. Kvě 2017 10:06:19

myslím že hlavní věc je, že ta dřevostavba nevdrží.
Janka8

Odeslatod Jenda.D v Stř 24. Kvě 2017 13:55:08

Já jsem boural starou dřevostavbu a trámum nic nebylo . Akorát byly tak seschlé , že hřebíky z nich nešly vytáhnout a tak se musely prkna rozbít a trámy spálit ( hřebíky trčely všude).
Proti dřevostavbám nic tedy nemám a určitě vás přežijí . Akorát nesmí do nich pršet . Ale to je stejné i u zděných staveb. Ted u nás bouraly zděnou stavbu co postavily v 70 letech a byla to ruina (špatná privatizace , spekulace)
Jenda.D

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům