Výhody a nevýhody dřevostaveb - zkušenosti?

Moderátor: Living

Re: Výhody a nevýhody dřevostaveb - zkušenosti?

Odeslatod Mariiie v Sob 24. Led 2009 21:16:00

Oživuji toto téma, jsou nějaké nové zkušenosti uživatelů dřevostaveb?
(Ideálně dřevostaveb fy Atrium... :smilie11: )
Díky Marie
Mariiie

Odeslatod Jean v Úte 27. Led 2009 10:37:31

Zkušenosti? Radost z vlastního bydlení! Vůbec nepřemýšlím, z čeho je dům postaven.
Jean

Odeslatod macinav v Ned 23. Kvě 2010 13:12:58

oživuji téma. pokusím se reagovat na klasické výtky k dřevostavbám:
takže zkušenosti po 1,5 roce užívání dřevostavby nebo jak tu jiní nazývají papundeklu. Ve směs jsme spokojení. Manžel úplně a já si občas říkám, jestli by se to či ono bylo i v cihle. no, ale jak se znám, tak bych zase v cihle říkala, jestli by tohle bylo v dřevostavbě.

Takže SDK je popraskaný přiměřeně, dokonce jsem to čekala daleko horší. na dvou místech nám praskl i ve stěně, ale to prý je od blbě přidělané podlahové lišty. Nikde se nekroutí, neprohybá, nikde zatím nemáme fleky, plíseň. Občas v něm lupne, ale hlavně se to děje v koupelně, kde je vlhko. za začátku bylo i občas slyšet prasknutí v trámu, ale teď už to neslyším. buď už to nelupe a nebo už to nevnímám. nevím.

Topíme elektřinou - 170m2, teplovodní podlahové topení, v podkroví jsou radiátory. za loňský rok jsme projeli 28t. odhadem jsme tedy protopili 14 t. nejsem si ale jistá, že bych šla znovu do podlahového topení. problém je na podzim a na jaře, kdy už se netopí, ale někdy je třeba si přitopit a natopit podlahovku dost trvá. asi koupíme nějaký přímotop nebo klimatizaci. Krb nemáme, nechtěli jsme ho a zatím nás pro něj nic nepřesvědčilo. nicméně by ho tu bylo možné dodělat.

co bych rozhodně už nikdy neudělala je celoplošné zalití anhydridu v přízemí. dost to přenáší hluk (bouchání, upadlé předměty atd.). když jsme dělali podlahu, tak nám každý radil něco jiného, no děs. teď už všichni vědí, že se mají udělat příčky a pak podlaha. Asi to budeme muset nějak odříznout nebo co. mě to tedy až tak nevadí, protože já chodím spát poslední, tak to ani neslyším. Nicméně zatím nic nepraská, dlažba je ok a spárovačka jak na zemi, tak na obkladech taky. Zatím nepraská a nesype se.

Hluk z patra, tak to zrovna řešíme. děláme v patře podlahu a při položení steprocku nám začala podlaha strašně vrzat. ale fakt strašně. nakonec jsme zjistili, že máme hodně blbě ukotvené příčkové profily sdk do trámů a jak se to pod vatou prohlo, tak ten profil začal o trám vrzat. Tak to předěláváme a dost nás to štve. přitom by stačilo, aby sádrokartonáři na profily nalepili takové ty pásky. Bohužel před 2 roky jsme o nich nevěděli. Snad se to po našem zásahu zlepší. Vypadá to, že jo. kde jsme to opravili, tak tam už to nevrže.

Dupání je ze shora slyšet, ale panelák byl fakt o dost horší a jak začínám zjišťovat, tak ani v cihle to není úplně super. Hlasy, Tv atd. do patra přes strop slyšet nejsou, ale my máme v podhledu 160-tku decibel vatu (už nevím, jak se to jmenuje) a v podlaze 60 steprock. Hlučnost přes SDK stěny moc neposoudím, protože my s tím počítali a pokoje na sebe přímo nedoléhají. V patře máme dokonce ten modrý sdk a 15 příčku. Hluk z venku je naprosto v pohodě. spíš nic neslyšíme, kromě stihaček a sousedovic psa, kt. nám vříská přímo do okna. ale jak vím, tak ho slyší i vzdálenější sousedi, kt. mají cihlu.

Co mi tedy dost vadilo, byla hlučnost dřevěných schodů. Vrzaly a duní. vrzání manžel zatím nějak odstranil. no, a dřevěné schody asi budou dunět vždycky. schody neduní akorát známé, kt. má betonové schody obložené linem.

jo a k těm hlodavcům v baráku, tak už jsme taky měli tu čest. Tři mrchy nám tu řádily. hned jsme je chytli a naštěstí jsme hned zjistili, kudy sem vlezli a díru zadělali. nevýhoda je, že opravdu to mají v dřevostavbě jednodušší a výhoda je, že o nich fakt hned víš, je to dost slyšet. nicméně jsme myš v baráku měli až jako třetí tady z našeho sídliště, přičemž první dva jsou z cihly. Takže jak je vidět ty mrchy vlezou všude.

Takže tohle jsou zatím moje postřehy z bydlení v dřevostavbě.
macinav

Odeslatod Pítrska v Ned 08. Srp 2010 19:55:31

Dobrý večer,jsme rozhodnuti si pořídit dřevostavbu,zvláště po návštěvě Edenu v Brně na Výstavišti :) .jsou tam dřevostavby různých firem. Nás nejvíce oslovili: RD Rýmařov a Haas fertigbau.Na netu jsem našla firmu MS haus,má zajímavou nabídku. Moc ráda bych slyšela názory vás, co od nich máte postaveno. Samozřejmě by mne zajímalo kolik protopíte za jednu sezónu,zda vám vyšli vstříc v drobných úpravách typizovaných domů atd. Děkuji,rozhodování je o to složitější,že jsme limitováni financemi a šířkou parcely. :)
Pítrska

Odeslatod jc1 v Pon 09. Srp 2010 16:57:21

My jsme toho objeli hodne (vcetne toho Edenu) a nakonec jsme si vybrali mensi firmu od Tabora (hint). Delaji prevazne individualni projekty. Vysli vstric vpodstate ve vsem.

Nekde je to tak, ze se zakaznik snazi natlacit svoje potreby do toho, co firma dela - tady to bylo obracene. A zdaleka nemluvim jen o pudorysu. Je to uplne jinej pocit, kdyz ze sebe mlhave soukas svoje napady a hned dostavas mozny technicky reseni...

RDR bych nechtel, mam z nich pocit ze jedou spis na kvantitu nez kvalitu. Krom toho jejich obchodni politika mi velmi nevyhovuje a nevyhovovala by mi, ani kdyby nam nevadil typac. Dalsi vec, co mne hned odradila, jsou jejich suche podlahy.

Haas mi byl sympaticky, ale... Nechci sirit poplasne zpravy, takze nebudu pokracovat :)

MS Haus neznam.

Koukni taky sem: http://www.admd.cz/clanky/seznam-clenu
(samozrejme i v te asociaci mohou byt lameri)
jc1

Odeslatod Honza_JR v Úte 10. Srp 2010 7:41:48

Pítrska napsal:Dobrý večer,jsme rozhodnuti si pořídit dřevostavbu,zvláště po návštěvě Edenu v Brně na Výstavišti :) .jsou tam dřevostavby různých firem.

Buď si děláte srandu nebo to v Edenu zásadně zrekonstruovali. Právě opakované návštěvy Edenu před pár lety definitivně rozhodly proč dřevostavbu ne. Nechápal jsem proč alespoň u těchto vzorových domů kterými projdou tisíce potenciálních klientů podlahy trochu "nevylepšili" oproti standardu - v patrech podlahy na první pohled křivé, po položení propisky se zkutálela do rohu, nemluvě o jejich pohubování a vrzání.
Honza_JR

Odeslatod jc1 v Úte 10. Srp 2010 21:33:30

Zas bych to nedramatizoval. Uvedomte si, kolik lidi tam projde a vsechno si osaha v dobe veletrhu. Ale je fakt, ze pokud bychom meli patrovy dum, ve strope by byl beton. Ne vsichni to tak delaji.
jc1

Odeslatod Vanina v Čtv 19. Srp 2010 8:45:53

Přidám osobní názor: Po šesti letech bydlení v "dřevostavbě" můžu říct, že pokud bych si mohla ještě někdy v budoucnu vybrat, tak jediná dřevostavba, která by přicházela v úvahu je srub. A nebo potom zděný dům (z normálních cihel). Mě naprosto nevyhovuje téměř nulová akumulace v montovaných domech, to je pro mě tak zásadní nedostatek, že jakékoliv další výhody ho nevyrovnají. Teď jsem se vrátila od sousedky ze "zděného". Zatímco oni mají dnes otevřené okno (venku je 18 st) a doma příjemných 24 stupňů, my zavřeno a doma 19-20 (což je na mě málo). Při červencových vedrech to bylo srovnatelné (oba domy cca 25 st).
Vanina

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům