Výhody a nevýhody dřevostaveb - zkušenosti?

Moderátor: Living

Re: Výhody a nevýhody dřevostaveb - zkušenosti?

Odeslatod milan.cukrar v Stř 11. Čer 2008 19:27:55

ikov labs,
obávám se, že se mýlíte. Spoustu stavebníků si postavilo dřevostavbu sami. Je to jen o talentu stavebníka. Ten kdo nedovede pověsit rovně obrázek asi nepochopí toho kdo si vše na stavbě udělá sám.
Vše je jednoduché, když se to umí.
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod ikov labs v Stř 11. Čer 2008 19:37:24

Samozrejme ze mozne to je --ja jsem to tedy jeste nevidel ale zdenych baraku svepomoci uz celkem dost...nepocitam ruzne chatky a budky.
ikov labs

Odeslatod Ada v Stř 11. Čer 2008 19:55:21

To RRrorys
Mariiie chtěla znát názory lidí, kteří už v dřevostavbě bydlí, což vy asi nejste, když byste ji ani nechtěl. To co jste vyjmenoval jsou známé věci každému, ale jaké jsou opravdové pocity po vlastních zkušenostech bych ráda věděla též.
Ada

Odeslatod Mariiie v Stř 11. Čer 2008 21:03:05

Ada: přesně tak... My ale do dřeva jdeme (s Atriem), jen jsem chtěla ty vychytávky.. Až je budu vědět já, snad je sem dám ;)
Možná ale v tu dobu už nebudu chtít o livingu ani slyšet, jak mi z toho všeho půjde hlava kolem.... :) :)
Mariiie

Odeslatod forrest007 v Čtv 12. Čer 2008 4:55:08

K te dřevostavbe: konkretne ke srubu - ke konci roku 2005 jsem si nechal vypracovat cenu hrube stavby srubu o vnitrnim rozmeru 7,5 x 8 m s obytnym podkrovím za 729207,64 bez DPH (v cene je i zbytecne drahe schodiste za 80000,-). Tzv vyberove rizeni vyhrala firma Dřevodom Rajec, ktera byla v te dobe nejlevnejsi a s dobrymi zkusenostmi ...
....................................................................
Vzhledem k tomu, ze se ceny kulatiny od roku 2005 skoro vubec nezmenili, myslim, ze cena zustane skoro stejna (par % na dopravu, par na DPH).
Co vsechno je od nich zahrnuto v hrube stavbe si prectete na jejich strankach, nechci tim dlouhym textem otravovat ... :-)
forrest007

Odeslatod Ada v Čtv 12. Čer 2008 6:21:31

Nechce se mi věřit, že se nenajde nikdo, kdo už bydlí v montované dřevostavbě a podělí se o vlastní zkušenosti s tímto bydlením. Nejde nám ani o cenu, ani o firmu. Byli jste s něčím příjemně či nepříjemně překvapeni? Šli byste do toho znovu? Budeme vděčni za každou odpověď k věci.
Ada

Odeslatod Marek_ v Čtv 12. Čer 2008 6:25:19

Stavby Drevostavby VS zdeny dum
1 : 10 (mozna i vic)
Stale jde videt ze se stavi opravdove domy :palec_up:
Marek_

Odeslatod forrest007 v Čtv 12. Čer 2008 7:08:49

Zde se neda diskutovat o vyhodach ci nevyhodach ... Ke drevostavbe (ted nemyslim ty papundeklove formaldehydove americke obludy) musi mit clovek vztah. Drevostavba je styl zivota, neco jako Harley ...
Neda se zde mluvit o vyhodach ci nevyhodach, pouze o odlisnostech na provedení udrzovacich pracich. Jedine co zde je stejne, je strecha. Misto malovani mistnosti je budete voskovat, voskovat budete v podstate vse vevnitr i venku (ci olejovat, nechytejte me za slovo).
O vyhodach, ci nevyhodach se da polemizovat tehdy, pokud budete mit hotovy projekt, zda-li vnitrni pricky budou zdene, nebo drevene. Jestli budete topit tak a tak, jestli vam stavbu dodavatel osuli vyberem horsiho materialu, zvoli spatnou technologii stavby apod.
Jo, na jedinou nevyhodu jsem si vzpomnel: pojisteni proti pozaru a reseni pozarnich zon v dome, preci jenom je to vsechno z horlaveho materialu ... (i kdyz nez chytne kláda :-) )
forrest007

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům