Výhody a nevýhody dřevostaveb - zkušenosti?

Moderátor: Living

Re: Výhody a nevýhody dřevostaveb - zkušenosti?

Odeslatod waqw v Pon 16. Čer 2008 6:12:25

poslal jsm ti ho...
waqw

Odeslatod RRrorys v Pon 16. Čer 2008 8:00:56

luber napsal:Pokuď někdo tvrdí že současné dřevostavby jsou kvalitativně stejné jako okály tak má asi v hlavě místo mozku bramboračku.

A kdo psal ze jsou kvalitativne stejne? :shock:

A taky neni drevostavba jako drevostavba.

Osobne roubenky se mi moc libej a je to drevostavba nad jakou bych byl ochotny premyslet, kdyby jsem mel stavet znovu.

Pokud se jedna o drevotriskove domky oplacane EPS, tak si troufam tvrdit ze je to typove stavba okaloum podobna. Samozdrejme ze uz na jine kvalitativni urovni nez stare okaly, ale z klimatickeho hlediska podobna jako stary okal oplacany polisem.

A ted do me :smiley14:

Ale jinak tim nechci tvrdit ze ty pakumdeklovy domky jsou spatne. Komu vyhovuji, at si je postavi. Ja ale na nich v nasich trznich podminkach pro me zadnou vyhodu nevidim.
RRrorys

Odeslatod Marek_ v Pon 16. Čer 2008 8:50:25

Mozna by nebylo spatny rozlisovat ,,drevostavba,, - roubenka, srub a pak drevotriskova stavba nebo papundekl :D Clovek by se v tom aspon lepe orientoval. Dle meho nazoru vystizne, protoze ty montovane drevostavby se otiraji o drevostavby a kazi jim jmeno. Nekdo si to obcas plete a odsuzuje i ty roubenky.
Marek_

Odeslatod macinav v Pon 16. Čer 2008 9:04:45

takže osobně - zatím dřevostavbu jen stavíme, takže jsem toho moc nezažila. Nicméně už víc jak dva roky docházím ke známé, která v dřevostavbě bydlí už víc jak 4 roky a je to super. Ona je totálně nadšená. Je tam strašně příjemně. Není tam vlhko, z ostatních pokojů není nic slyšet. Když jsem přišla do rok staré cihlové novostavby, tak se mi zdálo, že je tam tak nějak sychravo.

bohužel má pouze bungalov, tak nevím, jak to je s tím dupáním. Ale vzhledem, že jsem z paneláku a že bytovka našich není vůbec odhlučněná, tak se toho opravdu nebojím. jo a dřív prý občas slyšeli praskat trámy. ročně protopí 15 t. na plynu, ale ona je celoročně s dcerou doma, topí fakt hodně a ještě si přihřívají bazén.

Další moje známá žije v dřevostavbě už víc jak 20 let (nejde o okál, myslím, že je to dům z Rýmařova) a ta si taky vůbec nestěžuje. nic jim na hlavu nepadá, nic nehnije, izolační vlastnosti velmi dobré.

Pokud chceš znát zkušenosti z cca ročního užívání, tak se obrať na stinnoci.bloguje.cz.
macinav

Odeslatod mavrza v Úte 17. Čer 2008 6:04:31

Taky jsme uvažovali o dřevostavbě,pak jsme se zašli kouknout na různé vzorové domky od firem a odradil nás hluk z patra.Takže jsem dřevostavbu zavrhli....
Jenže.....Během minulého týdne jsem byla u kamarádky v novostavbě a pak u jejich sousedů, kteří stavěli zděný dům( jedni VPC,druzí Ytong) a dupající dětičky byli z pokojíků v patře slyšet snad až do sklepa...
Takže teď vůbec nevím, prostě jsem asi mylně žila v domění, že ve zděném domě bude méně slyšet. :x-winking:
mavrza

Odeslatod macinav v Úte 17. Čer 2008 7:19:17

mavrza napsal:Taky jsme uvažovali o dřevostavbě,pak jsme se zašli kouknout na různé vzorové domky od firem a odradil nás hluk z patra.Takže jsem dřevostavbu zavrhli....
Jenže.....Během minulého týdne jsem byla u kamarádky v novostavbě a pak u jejich sousedů, kteří stavěli zděný dům( jedni VPC,druzí Ytong) a dupající dětičky byli z pokojíků v patře slyšet snad až do sklepa...
Takže teď vůbec nevím, prostě jsem asi mylně žila v domění, že ve zděném domě bude méně slyšet. :x-winking:

mám úplně stejné zkušenosti.
macinav

Odeslatod milan.cukrar v Úte 17. Čer 2008 7:20:52

chyby ve stavbě můžou ovlivnit rozhodování ostatních o tom správném materiálu. Jsem přesvědčen, že nejlepší materiál neexistuje.
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod Ada v Úte 17. Čer 2008 7:27:15

milan.cukrar napsal:chyby ve stavbě můžou ovlivnit rozhodování ostatních o tom správném materiálu. Jsem přesvědčen, že nejlepší materiál neexistuje.

Děkuji za inteligentní příspěvek, uvažuji podobně. Bude - li vše dobře provedeno, mladí se dočkají kvalitního bydlení. A každému přeji v tom jeho domku krásný a spokojený život.
Ada

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům