Výhody a nevýhody dřevostaveb - zkušenosti?

Moderátor: Living

Re: Výhody a nevýhody dřevostaveb - zkušenosti?

Odeslatod luber v Čtv 12. Čer 2008 18:31:03

Pokuď někdo tvrdí že současné dřevostavby jsou kvalitativně stejné jako okály tak má asi v hlavě místo mozku bramboračku.
luber

Odeslatod Mariiie v Čtv 12. Čer 2008 18:44:09

Opravdu mi původně šlo o ZKUŠENOSTI LIDÍ, KTEŘÍ V DŘEVOSTAVBÁCH ŽIJÍ. Samozřejmě, že je plno druhů dřevostaveb, proto ať kdyžtak každý napíše, v jaké žije, jestli je NED, nebo dokonce PD, jaké mají technologie topení, větrání, atd.
Děkuji!
PS: My budeme stavět montovanou dřevostavbu.
Mariiie

Odeslatod milan.cukrar v Čtv 12. Čer 2008 18:46:20

lumere,
říká se místo mozku z piva kostku. (paní Růžičková)
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod waqw v Pát 13. Čer 2008 6:03:20

Něco jsem psal už v úvodu tohoto tématu - v dřeostavbě bydlíme - je to sendvič - složení stěn je následující 12cm eps, osb, konstukce + vata 16cm, osb, parozábrana, sdk.
Řízené větrání nemáme - ale do budoucna bych jej chtěl - není to podle mě nutnost ale určitý komfort.
Topení je elektrickými přímotopy + v obýváku a koupelně el. vytápěná podlaha.
Domek je přízemní - půdorys 8*12m. Kromě základů jsme jej stavěli celý svépomocí.
waqw

Odeslatod srato v Sob 14. Čer 2008 10:11:28

moochera: mam podobnou zkusenost ze zdeneho a paneloveho domu v drevostavbe jsem zatim nemel tu cest. Jake jsou dalsi moznosti?
srato

Odeslatod advokacie v Sob 14. Čer 2008 11:38:02

to moochera:
mám taky čerstvou zkušenost z bytovky postavené z bloků bez zateplení a masivní těžké stropy. to co jsem slyšel od sousedů, včetně položení hrnečku na stůl to byla hrůza, zatímco náš soused má dřevostavbu od RD rýmařov a ani tlupa dětí nahoře nešla slyšet, a to jsem se snažil něco slyšet, protože o dřevostavbách si myslím, že mají skutečně menší hlukově izolační vlastnosti než jiné. prostě cokoliv se špatně udělá je špatné. jinak musím se smát zastáncům pravé stavby proti papundeklům! dřevotříska je více přírodní než většina materiálů použitých ve zděných stavbách!!! :-)
advokacie

Odeslatod livmgr v Sob 14. Čer 2008 14:28:06

Podle mě vůbec nejde o to, jestli je dřevostavba kvalitní nebo není. Kvalitní i nekvalitní mohou být i klasické zděné domy. Jde o pocit. Argumentace Skandinávií je tak trochu mimo. Ještě více na sever se bydlí v iglů. Lze to brát jako mustr? Existuje velmi mnoho alternativ bydlení od luxusní jachty v přístavu až po více či méně luxusní bydlení v karavanu. Každý ať si bydlí v čem chce. Všem přeji, ať na to mají. V dřevostabě se cítím jako na chatě a zase v bungru v Dobrošově tak nějak stísněně :-) Je bez diskuze, že dřevostavby nevydrží tolik, co kamenné stavby. Málo dřevěných tvrzí a opevnění přežilo kamenné hrady a těm zase jako první odešla dřevěná střecha. Otázkou je, jestli je životnost podstatná. Požární nebezpečí bude asi také větší v dřevostavbě (na to by odpověděl nejlíp nějaký hasič). Po pořádným hoření z dřevostavby nezbyde nic a z cihlového domu troska ke stržení. Takže to vidím na plichtu. Skutečně se nemá cenu hádat, každá strana najde dostatek argumentů pro obhajobu toho svého domečku. Proto mi přijde tak trochu vedle, když se na dotaz o zkušenostech s bydlením ve dřevě, začne kritizovat dřevostavba jako taková, byť já bych do dřeva také nešel.
livmgr

Odeslatod luber v Sob 14. Čer 2008 20:36:08

waqw pošli mi prosím tvůj mail..mám pár dotazů...dík
luber@email.cz
luber

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům