Výhody a nevýhody dřevostaveb - zkušenosti?

Moderátor: Living

Re: Výhody a nevýhody dřevostaveb - zkušenosti?

Odeslatod Emmea v Čtv 12. Čer 2008 7:22:00

Forreste, kolik dřevostaveb už jste pojišťoval, že víte o cenách? Já v jedné bydlím 2 roky (RD Rýmařov), při pojištění materiál nehrál žádnou roli.
A co myslíte požárními zónami?

Zakladatelce diskuse - bohužel se to tady rozjelo směrem, který mi vzal chuť veřejně odpovídat. Ale některé moje zkušenosti a postřehy najdete ve velké diskusi o dřevostavbách.
Emmea

Odeslatod pepas v Čtv 12. Čer 2008 9:14:12

Marek_ napsal:Stavby Drevostavby VS zdeny dum
1 : 10 (mozna i vic)
Stale jde videt ze se stavi opravdove domy :palec_up:

Hele takze skoro cela Skandinavie bydli v nahrazkach domu???
pepas

Odeslatod Marek_ v Čtv 12. Čer 2008 9:34:31

pepas napsal:Hele takze skoro cela Skandinavie bydli v nahrazkach domu???

Zapomen na Finsko tam se stavy opravdove ,,drevene domy,, zadny papundekly.
Kdyz jezdim a divam se po vesnicich jak se stavi domy tak jsou i takove vesnice kde jsou pouze nove domy z cihly nebo Ytongu ani jeden dum papundekl ;)
A to ze si nekdo mysli ze bydlet cca 5 let v papundeklu je supr. Jo to beru, ale chci takoveho cloveka videt za 30let. Radsi by jsi mel navstivit ty zeme kde uz nakou dobu tyhle domy stoji ;)
Marek_

Odeslatod RRrorys v Čtv 12. Čer 2008 9:38:09

Ada napsal:To RRrorys
Mariiie chtěla znát názory lidí, kteří už v dřevostavbě bydlí, což vy asi nejste, když byste ji ani nechtěl. To co jste vyjmenoval jsou známé věci každému, ale jaké jsou opravdové pocity po vlastních zkušenostech bych ráda věděla též.

A jak to mam jako vedet?
Omlouvam se tedy ze odpovidam.

Ale otazka znela "Můžete mi prosím ve zkratce napsat +/- při užívání dřevostaveb?"

Tak pokud umite cist, tak by jste mela reagovat na Marii at poklada otazky srozumitelne.

Ja drevostavbu nemam a to z duvodu ze drevostavba a stary okal je v podstate to same a stare pakumdeklove domky a klima v nich uz znam. Nekomu to muze vyhovovat, ja to nechci.

Za druhe mam RD a podkrovi je v podstate z pulky drevostavba.
I kdyz to neni nijak spatne, prizemi a sklep jsou v lete klimaticky mnohem prijemnejsi (izolace stropu = 24cm orsil + obklad palubkami.)
RRrorys

Odeslatod Ada v Čtv 12. Čer 2008 10:13:01

Emmea napsal:Forreste, kolik dřevostaveb už jste pojišťoval, že víte o cenách? Já v jedné bydlím 2 roky (RD Rýmařov), při pojištění materiál nehrál žádnou roli.
A co myslíte požárními zónami?

Zakladatelce diskuse - bohužel se to tady rozjelo směrem, který mi vzal chuť veřejně odpovídat. Ale některé moje zkušenosti a postřehy najdete ve velké diskusi o dřevostavbách.

Děkuji, že jste jako jediná pochopila záměr této diskuse a moc mě mrzí, že vás otrávilo tady veřejně odpovídat. Nicméně to chápu, já už taky mám dojem, že pochopit výraz "vlastní zkušenost" pro některé přispěvovatele je nad jejich možnosti.
Bydlím totiž v domě zděném, ale mladí začínají na podzim s podobným systémem jako vy, tak bych ráda věděla něco víc než ty obecné hlášky, které zná samozřejmě každý a rovněž nepotřebuji kritiku těch, co tam nebydlí. :( To bych mohla jako majitel zděného domu udělat sama.
Naposledy upravil Ada dne Čtv 12. Čer 2008 12:31:21, celkově upraveno 1
Ada

Odeslatod pepas v Čtv 12. Čer 2008 11:34:55

Marek_ napsal:
pepas napsal:Hele takze skoro cela Skandinavie bydli v nahrazkach domu???

Zapomen na Finsko tam se stavy opravdove ,,drevene domy,, zadny papundekly.
Kdyz jezdim a divam se po vesnicich jak se stavi domy tak jsou i takove vesnice kde jsou pouze nove domy z cihly nebo Ytongu ani jeden dum papundekl ;)
A to ze si nekdo mysli ze bydlet cca 5 let v papundeklu je supr. Jo to beru, ale chci takoveho cloveka videt za 30let. Radsi by jsi mel navstivit ty zeme kde uz nakou dobu tyhle domy stoji ;)

Svedsko a Norsko mam celkem projete (teda spis ty severni oblasti), tak mam nakou predstavu jak a z ceho se tam stavi...
Nemel jsem na mysli papundeklove domy (OSB apod...), ale klasicke sandwitchove konstrukce kde je misto toho papundeklu pouzito prave drevo. Jo a pokud mozno tak zadne omitky ale priznane drevo. Proc drevostavbu kdyz ji pak omitam??? Prece se neni za co stydet ;-)
pepas

Odeslatod waqw v Čtv 12. Čer 2008 15:16:18

Problém zde na Livingu je ten, že je zde spousty "teoretiků" a "odobrníků" Takže spousty věcí zde na psaných např. o dřevostabách (a nejen o nich) v praxi není pravda..
waqw

Odeslatod Ada v Čtv 12. Čer 2008 16:18:31

Právě že to vím, proto bych prosila o vlastní zkušenosti z bydlení montovaného domu.
Ada

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům